Резултати от 1 до 2 от общо 2

Съвет за телевизионна антена/DVB-T приемник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #1

    Съвет за телевизионна антена/DVB-T приемник

    Здравейте,

    Взех малък LCD телевизор за кухнята и понеже досега не бях се интересувал от стандартите за ефирна цифрова телевизия, чак като започнах да търся канали, видях, че DVB-Т тунерът му е mpeg2, a не 4.

    Понеже телевизорчето е в кухнята и ще се ползва главно като фон в помещение с не толкова добър сигнал, моля за съвет какво точно да му купя за антена, за да не се прецакам с парите. Доколкото четох, има два варианта - единият е антена за аналогова телевизия (тази, идваща с телевизора не хваща добре в аналогов режим), примерно от този тип, а другият - приемник от този тип. Смених местоположението на вградените държави в телевизора, надявайки се, че по някаква причина mpeg2 канали ще могат да се хванат (в София съм), но ми се изписва съобщение за неподдържан формат

    Честно казано, дадох за телезизора повече от достатъчно, за да се набутвам още за допълнителни устройства, но така или иначе с вградената антена сигналът е много слаб. Какво бихте ме посъветвали да направя?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Отговор: Съвет за телевизионна антена/DVB-T приемник

    Каквато и антена да сложиш, как ще гледаш MPEG-4 канали на MPEG-2 вградения тунер?
    Показваш две коренно различни неща - едното е антена, другото е приемник. За антената е все едно, и с най-простата от 5 лв ще хващаш ефирна цифрова. С тунера какво правим, обаче?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 02-05-12, 08:24
  2. Отговори: 0
    Последно: 26-04-12, 09:05
  3. Съвет за wi-fi антена.
    От KUM4o във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-11, 20:12
  4. Отговори: 4
    Последно: 25-06-07, 22:04
  5. Избор на сателитна антена и приемник
    От krasistia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-07, 02:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе