Резултати от 1 до 5 от общо 5

Интересна функция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #1

    Интересна функция

    Sony J7 има една функция, която не знам друг модел да я поддържа.

    SMS може да се изпраща към:

    *SIM

    *паметта на телефона

    *дисплей.

    Интересна е последната. Като получа такъв SMS на моя Siemens и е активен скренсейвъра съобщението се появява под аналоговия часовник на мястото на името на оператора. Когато натисна бутон надписа изчезва и го няма записан в паметта като съобщение.

    Предполагам, че апарата добавя към съобщението някакъв код.

    Интересува ме именно тоя код и възможно ли е да се изпращат такива съобщения от други телефони.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #2

    Интересна функция

    Функцията наистина е интересна, казва се Flash SMS.

    Поддържа се от почти всички модели на Нокия и Зименс.

    Само че при Нокия съобщението примигва, а при Зименс просто се визуализира веднага на дисплея.

    Можеш да изпращаш такива СМС-и чрез ПЦ софтуеър за комуникация с телефона, който поддържа тази функция или за Зименс чрез подходяща Java програма направо от телефона. Също така при някои модели на Зименс можеш да си инсталираш пач, който позволява изпращането на такива СМС-и със стандартната функционалност на телефона.

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Интересна функция

    Я кажете повече за това или дайте линк за повече инфо. Стана ми интересно

  5. UFO
    UFO е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    68
    #4

    Интересна функция

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Също така при някои модели на Зименс можеш да си инсталираш пач, който позволява изпращането на такива СМС-и със стандартната функционалност на телефона.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    barev това наистина е интересно и ако можеш да напишеш как точно става ще съм ти много благодарен

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Интересна функция

    Във връзка с тая функция (Flash SMS) - мога ли да настроя моя Siemens ME45 така, че delivery report-a на SMS-ите да ми го снася по подобен начин (директно на дисплея), а не като непосредствен SMS в Inbox-a?

    Щото на C35, M35 и др. подобни да речем е точно така, а мен ме дразни, че трябва да трия тия Status report-и всеки път... [!]



    Author edit:

    Не мога ли? Или просто темата е вече забравена? [)]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. функция A-GPS?
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 42
    Последно: 02-02-14, 17:35
  2. Функция в Excel
    От homecare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-11, 22:07
  3. Има ли PIP функция LG 37LC51 дори и AV-PIP
    От Skruji във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-07, 18:29
  4. скрипт или функция на C++
    От eror във форум Програмиране
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 10:19
  5. Отговори: 6
    Последно: 02-02-05, 10:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе