Резултати от 1 до 8 от общо 8

скрипт или функция на C++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    скрипт или функция на C++

    трябва ми скрипт или функция на C++ , която да криптира или да компресира числа ... аритметични кодове , търсих доста в гоогле , но не намерих никакъв сорс , и тъй като досега съм се занимавал със С ++ на повече от аматьорско ниво , нищо немога да измисля , по принцип не е нужно да е нещо много сложно предполагам ще се събере на не повече от 20 реда

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: скрипт или функция на C++

    Първо си изясни какво искаш да прави функцията - да криптира данни или да ги компресира, двете не са равнозначни. И като не знаеш как се реализира алгоритъм, дето не го знаеш и какъв е, как реши че ще се събере в 20 реда.
    После ми е доста интересно да напишеш какъв стринг написа точно в Google, та не намери никакъв сорс.
    И накрая - кажи с 2 думи какво си решил да правиш, за да ти се помогне.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #3

    Re: скрипт или функция на C++

    какво трябва да се направи съм описал , ИЛИ - означава точно това , което означава , като едновременно с това не стеснява кръга на избор до една възможност ... мн ясно , че не са равнозначни иначе щях ли да го пиша два пъти ... а за 20-те реда найстина незнам , дали ще са 20 или 21 , беше си чисто предположение
    ами интересно ми е ти програмист ли си или просто те забавлява да оставяш коментари ?
    въвеждат се числа или са рандом генерирани , но да могат поне да се видят какви са ... след това програмката се заема да ги криптира или декрипт , записва ги някъде , и това е общо взето ...

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re: скрипт или функция на C++

    Щом са само числа, 4 бита ще ти стигнат за всяка от цифрите им и дори ще остане за десетичен разделител, минус и т.н.
    Тоя метод хем ще ги компресира, хем ще ги криптира.

    А може да се побере и в 20 реда...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #5

    Re: скрипт или функция на C++

    Ето пример за най-простото криптиране

    http://www.osix.net/modules/article/?id=96

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #6

    Re: скрипт или функция на C++

    Само предполагам, щото нямам боб да хвърлям: да не става дума за Хофманово кодиране ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Re: скрипт или функция на C++

    eror, ша ма извиняваш, пиуе, ама, както каза Black Adder, криптиране и компресиране са съвсем различни неща и щом не знаеш кое точно ти трябва, значи ... хмм, може би не е нужно да съм груб. Поне недей да се репчиш!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #8

    Re: скрипт или функция на C++

    еми не е нужно , няма значение кое от двете е ,.... знам , че ми трябва едното или другото , какво толкова сложно има да се разбере ... не се репча , просто отговорих по същия начин както той ми зададе въпроса ,
    няма значение какво е кодирането или компресирането , може да е нещо съвсем елементарно ... важен е принципа да се покаже , затова и казах ,че ще се събере сигурно на малко редове , щото не искам да постигна макс криптиране или компресиране , а нещо простичко , което да покаже принципа , на ниво конзола

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. функция A-GPS?
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 42
    Последно: 02-02-14, 18:35
  2. Функция в Excel
    От homecare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-11, 23:07
  3. Има ли PIP функция LG 37LC51 дори и AV-PIP
    От Skruji във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-12-07, 19:29
  4. извеждане на функция на крива
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 17:51
  5. Интересна функция
    От Big Bug във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-05, 20:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе