Резултати от 1 до 13 от общо 13

Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #1

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Купих си Siemens CX65 от един от търговските представители на Globul . Взех го без Sim карта , защото си имам.

    Обясниха ми , че не трябва да поставям друга карта , след като сложа моята , защото апарата се кодирал/настройвал към първата поставена СИМ карта.

    И ако поставиш друга , блокирал !!!



    Въпроса ми е , възможно ли е това ?

    Ако реша след време да го сменя , какво ??? Разкодиране ?



    Досега не съм чувал за нещо такова []

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Такова животно нема.[:D]

    Освен ако те не ги продават предварително заключени!

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Купих си Siemens CX65 от един от търговските представители на Globul . Взех го без Sim карта , защото си имам.

    Обясниха ми , че не трябва да поставям друга карта , след като сложа моята , защото апарата се кодирал/настройвал към първата поставена СИМ карта.

    И ако поставиш друга , блокирал !!!



    Въпроса ми е , възможно ли е това ?

    Ако реша след време да го сменя , какво ??? Разкодиране ?



    Досега не съм чувал за нещо такова []



    <div align="right">Originally posted by LudZaVrazvane*-*02/08/2004*:* 12:01:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Имам абсолютно същата информация от достоверен източник, но не съм я проверявал и съм склонен да вярвам, че е така.

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    До преди година такъв проблем нямаше с Globul, но е възможно сега да са предприели такава стъпка, щото си купуваш от тях апарат тънко в промоция и след това минаваш на M-tel

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    купуваш си го от глобул тънко и минаваш на дебелите тарифи на мтел примерно

    Ако ти е първи телефон и нямаш вече карта с номер на м-тел надали ще има много такива хора.



    Това което имат повечето телефони е опция да пита за security code който си е за телефона след смяна на сим картата.

    Тоест ако някой ти го открадне, хвърли твойта карта и сложи друга да не може да го ползва.

    да не е ставало за нещо такова дума?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">купуваш си го от глобул тънко и минаваш на дебелите тарифи на мтел примерно

    Ако ти е първи телефон и нямаш вече карта с номер на м-тел надали ще има много такива хора.



    Това което имат повечето телефони е опция да пита за security code който си е за телефона след смяна на сим картата.

    Тоест ако някой ти го открадне, хвърли твойта карта и сложи друга да не може да го ползва.

    да не е ставало за нещо такова дума?



    <div align="right">Originally posted by XaMaB*-*02/08/2004*:* 15:33:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това го знаем, става въпрос за друга защита.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #7

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Тва е просто Sim lock към първия Sim по точно provider lock. С прости думи ако сложиш карта на мобилтел - ще работи само с мобилтелски карти.........











    Със здраве !!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    28
    #8

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Хм, не става вапрос за Глобул или за Мтел.Тук явно има нещо друго, в които и магазин да идеш да си го купиш ще видиш че и там имат същия проблем с този вид апарати.Явно са ги внесли от някаде тънкажно и ги продават на далавера.Когато се появят дата кабели за този модел проблема ще се реши []

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Аха, поръчков софтуер???

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #10

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Ставаше въпрос за "привързване" към първата поставена Сим карта , без значение на кой провайдар е !



    "Тва е просто Sim lock към първия Sim по точно provider lock"



    Не може ли човек да се отърве от това ???

    Да пипне нещо из телефона . На мен често ми се налага да сменям карти.



    Ако пробвам , какви може да са най-лощите последици ?

    Някой да желае да покрие евентуалните последици от експеримента ??? [8D][8D][8D][}]

  13. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #11

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Ако не ви мързи да четете на руски, ТУК има интересни неща за SIEMENS...[8D]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #12

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Възможно е да се направи такъв вид sim-lock, вероятно с цел да се спести специфичното заключване към всеки различен провайдер. Все пак ще разпитам моите немски и руски приятели по форумите по този въпрос.

    По принцип препоръчвам много да се внимава, когато се купуват много нови модели телефони, тъй като повечето български търговци обичат да внасят "операторски" телефони, с цел да направят повече печалба. Ако бъдете измамен и попаднете на такъв телефон, sim-lock ще бъде само един от проблемите ви. Всеки един оператор използва модифициран софтуеър, което може да бъде не само досадно, но и доста ограничаващо функционалността на вашият телефон. В случая със Siemens проблемът с вече утвърдените на пазара модели се решава лесно,както съм писал в моята тема по въпроса, но при новите модели трудно се намират безплатни решения. Специално за CX65 в момента няма безплатно решение за отключване, макар че немският програмист aka Acidmpr ми спомена, че вече е написал нова версия на своята програма Siemens Debugger, с която може да се чете firmware-a на х65 серията. Тази версия обаче още не е обявена официално (той каза, че ще я обяви след премиерата на S65). За сега единствената ти надежда е да намериш, магазин или сервиз където срещу заплащане да ти го отключат и др., но незнам дали нашенците в този бранш вече са се снабдили с необходимия box за новите модели на Siemens.



    ПС

    Видях, че някой е споменал за кабели. Кабелите от х55 серията стават и за х65 при отключване, четене на фърмуеър и т.н. За комуникация с телефона чрез SDS и подобни е нужен оригинален Siemens кабел или ако кабела е no-name трябва леко да се модифицира.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #13

    Възможно ли е такъв вид кодиране на GSM ?

    Ако разбирам правилно , със сигурност , какво ще се случи , ако сложа Сим карта на друг провайдър , никой засега неможе да каже ?!



    Аз със сигурност ще го пробвам и то импирично [:D] , но нека да мине малко време , че да се понакупят повече и да се понаучат да ги оправят .



    Аз едва ли ще седна да базикам софтуера на GSM-ma.

    По-скоро ми беше любопитно ! И ми е !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. програма за вкарване на субтитри без кодиране
    От fanta orange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-12-12, 13:31
  2. каква система за кодиране ползва
    От vansini във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-09, 14:42
  3. Кажете нещо за ААС кодиране, де...
    От xtra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-03, 13:31
  4. DivX с ас3 кодиране на звука!?
    От saint056a във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-03, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе