Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблеми с Нокиа 6600 :-(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    12
    #1

    Проблеми с Нокиа 6600 :-(

    Здравейте пичове!

    [:D]

    На 18.08 си купих 6600 от 1 пич от Русе. Прати ми го с наложен платеж по куриер до София. Телефончето е на около 25 дни; купено на лизинг от русенска фирма, само че с гаранция 6м., а не с 12м. както ги продават в София.

    Момчето, което ми го продаде ме мредупреди, че фърмуера му е 4.09.1 и не можел да праща нищо от него по блутуут-а на други телефони.

    Аз пробвах (понеже прителката ми има 7650), успях да пращам всичко без мелодии (без значение от формата им). Получавам си иначе всичко от нея. Просто като избера да пращам мелодия, стигам до там да избера по какъв начин ще пращам и след избора на БТ, просто прозорчето за избор на устройствата, които са наблизо се скрива?!

    Дали този проблем го има и при вас? Дали е заради версията на фърмуера?

    Интересното е, че през БТ-то на компютъра ми нямам проблем за пращане и получаване. Аз имам Gigabyte bluetooth usb dongle. И тук идва вторият ми проблем: не мога да свържа спфтуера на нокиата от диска (PC Suite) към телефона?! Какви ли опити не правих - не става!!! :-( Със 7650-ката се вързва (само че прави само дата импорт), а с 6600 не иска!



    Някой сеща ли се защо може да е това?

    После ще Ви питам дали някой е успявал да си сложи .mp3, .wav или .ogg мелодия за звънене... Но това за сега не ми е такъв проблем!



    Благодаря предварително за отговорите Ви![]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Проблеми с Нокиа 6600 :-(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте <font color="red">пичове</font id="red">!

    [:D]

    <div align="right">Originally posted by Gorgeous</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Здравей ама във форума има и пички! []



    Кажи на момчето, което ти дава акъл да вземе да попрочете малко преди да дава съвети.

    Нямаше ли в София такъв телефон, че си взема от Русе. Да ти е по готино с гаранцията вероятно [дано не ти се налага да я ползваш].

    Те в Русе са хубави хора, имат само един единствен недостатък ...

    Че са живи. [8D]



    С какъвто и firmware да е телефона ти [3.42.1; 4.09.1; 5.27.0 или някоя от екзотичните междинни версии ] е невъзможно да изпратиш файлове с <u>определени</u> разширения до друг телефон, а дори и до друг 6600.

    Невъзможно e, ама само за балъци [нямам предвид теб, просто така е лафа].

    Това е заложено в самия софтуер, политика на Nokia, не знам по какви причини. Във всички release, не само при 4.09.1. Става дума за sis; jar; awb и midi файлове през Bluetooth или irDA.

    Изпращането става с проста смяна на разширението на файла, изпращане, приемане от другия телефон и обратна смяна на разширението в телефона, който го е приел. И всичко е наред.



    Отговори на въпросите ти свързани със свързването на телефона ти с компютъра, посредством Nokia PS Suite или OPM II for Symbian phones можеш да намериш съответно в следващите две теми.



    Относно OPM II for Symbian phones <u>тук</u>

    Относно Nokia PS Suite <u>тук</u> /последното мнение/



    Във втората тема съм дал пример със Sony Ericsson защото Кайсо е с такъв телефон, но принципа важи и за софтуера на Nokia 6600, тъй като моя опит е с Nokia 6600, а не със SE.



    Разгледал съм и двата софтуера и ги имам инсталирани и работещи.

    Аз вече също ползвам Gigabyte Bluetooth Dongle, не че със стария не ми беше добре, но просто исках да видя дали с по-марковия ще срещна същите трудности, като с непознатия за мен Micronet.

    Трудностите бяха абсолютно същите, решенията също.

    Прочети внимателно това, което съм написал и всичко ще е наред.



    Нервно е докато подкараш всичко наистина, но като го направиш веднъж, после ще е лесно.

    Малко, като Linux OS [да ме извинят Linux феновете]. Много нерви, много гадно, ама пък ми е готино. [:D]



    Темата за мелодиите е безкрайно коментирана въобще в Интернет и отговори на въпроса ти има на много места.

    Ще потърся и ще ти напиша някакво просто решение.

    Аз лично предпочитам и използвам midi файлове за мелодии на телефона. По телефонно е, иначе е много "касетофонно". Прави по слабо впечатление, уверявам те. [:D]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    12
    #3

    Проблеми с Нокиа 6600 :-(

    Здрасти Малоне!



    Честно казано, надявах се и ти да ми погледнеш проблема, тъй като явно си един от най-вещите хора що се отнася до мобилбите телефони и комуникации (и особено 6600).

    Не ти се четкам, просто това са ми наблюденията от около седмица насам, т.е. откакто взех да чета тези теми във форума. А почнах, щото бях решил да си купя или 6230 или 6600. Първият е по-компактен като дизайн, а вторият има повече възможности (заради Симбиян-а)... Но след като имах възможност да "поджиткам" на него докато бях на морето... вече бях убеден - 6600 ще е!

    ... от Русе, щото в базар-а на ДИР-а намерих този пич, който си го продаваше, чухме се по телефона и се разбрахме за цена около 100-160лв, по-малко от колкото върви в София по магазините. Все пак, на 25 дена си става дума за нов апарат...

    Благодаря ти много за отговора. В момента нямам време да го пробвам, щото съм на работа, но довечера от къщи ще пробвам и ще ти пиша какво е станало.

    Относно рингтоновете... ако не си го чел вече, ти препоръчвам тази статия:

    http://www.mobile9.com/invboard/inde...opic=3911&st=0

    Ако пък си я чел вече, нека я видят всички отстанали, които ще се отбият тук.

    Знанието трябва да се споделя, стига да се ползва за добра кауза!

    Иначе с компютри се занимавам от 13-14 години вече (имах Правец 8м!), та през 16-ките, 386... та до Котлон 2000, с какъвто съм сега. Но със смарт телефоните съм новак. Просто в момента научавам колко готини машинки са те и е много хубаво, че такива пичове като теб си споделят знанията.

    Между другото сигурно има и други програмки освен Nokia's PC Suite. Имаше една на OxygenSofware..., А! Ето я тук (http://www.oxygensoftware.com/products/symbian/opm/), даже са направили и за симбиан-телефоните. Пробвал съм я с 6210 - страхотна е! Довечера ще пробвам и тази версия. Искам нещо толкова добро като нея, за да си ровя из контактите, съобщенията, да си редактирам, допълвам и т.н.

    Айде до скоро на всички!

    П.С. Повече няма да се обръщам само към пичовете, а и към дамите! Всички!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Проблеми с Нокиа 6600 :-(

    Благодаря за похвалата Gorgeous, приятно ми е, макар, че може би малко ме надценяваш.

    Дано все пак да ти бъда полезен.

    В горния си пост съм ти написал OPM II for Symbian phones, което е обичайното съкращение на името на точно тази програма, за която говориш. Oxygen Phone Manager II for Symbian Phones.

    Там също има известни особености при свързването и с телефона.



    Когато прочетеш темите, които съм ти посочил, ще видиш, че аз също я ценя особено. Дори повече от Nokia PC Suite за 6600.

    Но държа да използвам и двете, тъй като взаимно се допълват.



    За Русе се шегувам, не ме приемай буквално.

    Участниците във форума, които ме познават малко по добре знаят в какво се състои шегата. [8D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пак проблеми с нокиа 5800
    От rebel във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 18-03-10, 22:05
  2. GeForce 6600 и GeForce 6600 LE.
    От ivanxxx във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 21
    Последно: 09-04-09, 09:52
  3. проблем с нокиа 6600 бял екран
    От batico във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 25-03-07, 17:57
  4. 6600 gt problem
    От connect във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 09-03-06, 18:56
  5. nokia 6600 Help
    От hansolo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-03, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе