Резултати от 1 до 2 от общо 2

Nokia 6600 Themes

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    43
    #1

    Nokia 6600 Themes

    Здравейте!

    От няколко дена имам нокиа 6600 [8D] иискам да разбера как да си кача теми. Имам два вида теми във формат .MBM и .SIS но незнам как точно става номера със слагането им[!].

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Nokia 6600 Themes

    Съжалявам за закъснението SWAT, бях ти обещал отговор на питането по ICQ.

    Накрая на този пост, но утре, ще ти дам линкове към темите, които желаеш. Лошото е, че все се сещам като дойда тук, а темите са в къщи. Утре щи ти ги кача някъде и ще ти дам линкове да си ги изтеглиш.

    Темите, годни за инсталиране са в SIS формат, не в MBM.

    Такива ще бъдат и тези, които ще ти кача.



    <font color="orange">Относно MBM файловете:</font id="orange">



    MBM файловете (MultiBitMap) са изображения в същински Symbian OS формат. MBM файловете могат да се състоят от няколко изображения или от т. нар. multiple pictures (frames).



    Можеш да конвертираш своите изображения в MBM формат, като използваш BMCONV.EXE, включено в UIQ SDK пакета.



    Когато създаваш multi-frame MBM изображения, първо направи всички изображения такива, годни да бъдат конвертирани и запазени, като отделни файлове в BMP формат (BMP е некомпресиран формат и като такъв не намалява качеството на изображенията ти).



    BMCONV.EXE е "конзолна" програма, която може да бъде стартирана, чрез команден ред в DOS прозореца.



    <font color="red">Hint</font id="red">: Start » Run » CMD » Enter



    За да ти е по лесно копирай BMCONV.EXE и изображенията си в една директория, това за да не пишеш всеки път пълния файлов път в командния ред до изображенията си.



    Стартирай си Command Prompt, както съм ти подсказал по-горе и иди в директорията, където са ти изображенията и BMCONV.EXE.



    Синтаксиса на BMCONV.EXE е следния:



    BMCONV.EXE name_of_mbm_file_to_be_created.mbm [colors]name_of_first_bmp_file.bmp [colors]name_of_the_second_bmp_file.bmp .... [colors]name_of_last_bmp.bmp



    [colors] е броя на цветовете, които ще бъдат използвани в резултатния MBM frame. Валидните опции са: /1, /2, /4, /8 за изображения в степени на сивото [примерно /1 за черно бяло изображение, докато /8 генерира изображение с 256 оттенъка на сивото).

    /c4, /c8, /c12, /c16, /c24, /c32 са изображения със съответно битов цвят за цветните изображения (например /c8picture.bmp конвертира в 256-color picture.bmp файл, /c16picture.bmp конвертира в 16-bit picture.bmp image).

    Няма разстояния между параметъра и файловото име.



    Пример:

    Ако създаваш нов MBM файл, наречен newfile.mbm да кажем с три frames от три изображения в BMP формат, съответно picture1.bmp, picture2.bmp и picture3.bmp, като първото изображение е 16 битово, второто също, а третото в 8 битова сива скала командата ще изглежда така:



    BMCONV.EXE newfile.mbm /c16picture1.bmp /c16picture2.bmp /8picture3.bmp



    Това е всичко, дано съм го написал разбираемо и съм ти бил полезен.



    <font color="red">//EDIT</font id="red">



    Ако тези ти харесват, цък върху изображението.

    Мисля, че имам още една или две на McLaren, но в къщи.

    Обади се, ако искаш да ти кача и тях.

    С риск да разпаля страстите на няколко форумци, почитатели на лузърите от McLaren, ще се оправдая, че признавам само темите, предимно в червено. Тези не ги броя за теми, но ще ги кача специално заради теб. []






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nokia 6600
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-05, 15:22
  2. Nokia 6600 ?
    От npu3paka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 12-11-04, 17:16
  3. Nokia 6600 Firmware v.5.27.0 [New]
    От Malone във форум Поддръжка
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-04, 13:23
  4. Nokia 6600
    От knoppix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 21-06-04, 23:46
  5. nokia 6600 Help
    От hansolo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-03, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе