Резултати от 1 до 13 от общо 13

Nokia 6100 IrDA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #1

    Nokia 6100 IrDA

    Здравейте,

    имам проблем с Nokia 6100 не мога да изпращам и получавам файлове през инфрачервения порт между два телефона.Въобще нямам точка от менюто send via IrDA.Това само мой проблем ли е или самия телефон фабрицхно си е така.

    10x

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Nokia 6100 IrDA

    Не е в теб проблема, проблема е че си си купил нокия

    То всъшност май само Sony Ericsson винаги са имали възможност за трансфер между телефони.

    Става дума за Не-Умните телефони.

    Новите Кокии мисля че вече могат да пращат, за 6230 съм сигурен!

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Nokia 6100 IrDA

    Хе, хе, аман от остроумия.

    Zetle, нищо лично приятелю, ама на незнаещите потребители, Nokia им пречи.

    Когато решиш вземи си Nokia [smartphone] и аз ще ти пратя "ръководство" как да ползваш IrDA и/или Bluetooth за прехвърляне на файлове, с каквото и да е разширение.

    Виж пазарните дялове на производителите.

    Не може две трети от света да е глупав и да използва Nokia, а само ти да си просветлен и да ги презираш.

    Какво общо има Nokia 6100 с SE T630 да кажем.

    Защо не сравниш SE Т100 с Nokia 7610 да кажем.



    "Катана изработен от Хатори Ханзо, може да се сравнява само с друг катана на Ханзо."



    Та и за Nokia е така.

    []

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Nokia 6100 IrDA

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font size="5">...Става дума за Не-Умните телефони....</font id="size5">



    <div align="right">Originally posted by Zetle - 18/11/2004 : 12:53:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре нека да направим още едно на вид безумно сравнение:

    Nokia 6100 vs. SE T68i

    В конкретния случай разглеждаме само възможностите за трансфер, като наблягам на разликата във времето на моделите.

    Значи какво става, T68 има Bluetooth и IrDA през които може да се прави трансфер между два телефона.

    Кокията има само IrDA и то може да се използва единствено за връзка с PC и то снабдено със съответния софтуер, докато при IR връзката на Т68 просто кликваш и всичко тръгва.

    Ако срваняваме смартове е друга песен!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Nokia 6100 IrDA

    Zetle си го е написал Malone ! [] Nokia Series 40 са си пълни ........ [] За пазарния дял на Nokia - мдаа повечето юзери са "прости" и невзискателни, за това си купуват едно дръвце Nokia с "просто" меню (е на мен са ми доста "сложни" и неудобни) и се радва, че има "мерцедеса на телефоните" [:D] ....



    Под "Nokia" и техните дръвца имам предвид Series 40 ... Series 60 са съвсем друга песен [:P]

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Nokia 6100 IrDA

    Не ме разбра Zetle.

    За мен SE са прекрасни телефони, особено пък T630 и след него, спор няма.

    За НЕсмарт телефони ги препоръчвам горещо заедно с 6510 на Nokia, въпреки малко по-ниския клас на последния.

    Мисълта ми беше друга.

    Това с инфрареда си е политика на Nokia, сигурен съм, че много добре го знаеш, не е проблем или недостатък на телефона, а недостатък на политиката на финландците.

    Просто така както си го написал, ако някоя ламя го прочете ще си каже, че Nokia по-принцип са най-калпавите телефони, които съществуват. А не е така, да не кажа точно обратното за определени модели.

    И проблема с IrDA ограниченията е преодолим, сигурен съм в това, вероятно с една две редакции на софтуера, просто не съм търсил отговор на този въпрос.

    Не е било целта ми да спорим върху тази толкова стара тема.



    []

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    Nokia 6100 IrDA

    Така е, но това не ги оправдава. А щом самата функция на конкретния апарат е одрязан в следствие на фирмената политика, то това се превръща в недостатък на телефона.

    Не мисля че има човек който не би искал да може да разменя картинки, мелодии или нещо друго със някой приятел или познат с подобен телефон.



    Та аз в началото му отговорих на човека, малко грубо но предполагам вече стана ясно че IrDAто на Nokia Series 40 не може да се ползва за връзка с други телефони, като изключим трансфера на визитки!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Nokia 6100 IrDA

    Никога не съм приемал липсата на функции за приемане/пращане за мнооого голям проблем на нокиа. Може би защото предпочитам сам да си направя картинката и да си сваля някаква нестандартна мелодия за да си персонализирам телефона и да не се чудя като звънне нокиа в заведение мойта ли е или на някоя от останалите 20

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Nokia 6100 IrDA

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> ... да не се чудя като звънне нокиа в заведение мойта ли е или на някоя от останалите 20



    <div align="right">Originally posted by XaMaB</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абсолютно!

    И при условие, че от 20 клиента 18 са с Nokia ...



    Zetle ...



    [:D]

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Nokia 6100 IrDA

    Еми то ако можеш да намериш статистика, колко процента от света е добре образовано и здраво мислещо []

  13. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #11

    Nokia 6100 IrDA

    Уффф почти във всяка тема го казвам:

    Телефона силно прилича на стопанина си!

    На мен ми харесва един и го защитавам, ти харесваш друг и го защитаваш.

    Всеки човек е субективен. Просто няма начин. Личното ми мнение мисля че е ясно. Реално не можеш да кажеш за който и да било телефон че е скапан, прсото защото той е "идеалния" за някой си човек. Примерно на една манекенка не и трябва да си връзва микрофона и колоните на компютъра като хендс фрии през Bluetootha или да браузва със x/cHTML-а. На нея и трябва едно самсунгче да и е шаренко, да и звани мекичко и тва е!

    Да може да се говори и да работи WAP-а да може да си поръчва мелодии по 2 лв парчето!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    Nokia 6100 IrDA

    има и субективност има и манияшка фенщина в която телефона, лубимия отбор, процесора и видеокартата са просто по важни от човека до теб.

    Е това второто ми е много трудно вече да го разбера.

  16. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #13

    Nokia 6100 IrDA

    Кое точно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Topfield 6100
    От zvqara във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 22-11-11, 18:52
  2. Nokia 6100 или 6610 дайте съвет!
    От Barbarian X във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 24-12-04, 19:23
  3. За Nokia 6100 няколко въпроса
    От glarus във форум Поддръжка
    Отговори: 4
    Последно: 29-05-04, 22:03
  4. 6100 Софтуер, предложете
    От elias във форум Поддръжка
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-04, 10:51
  5. Ot kude moje da se nameri Nokia 6100 nai-evtino???
    От AV във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе