Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Нови цени от мтел за мобилен интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rc
    rc е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    3
    #1

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Вижте тва нестига, че ще излиза 3 GSM оператор, а те ми дигат цените

    http://www.mtel.net/mobiltel/prices/...c6d24f41b6a19&

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    смех

    ама малко са свалили GPRS-а...с цел лев []

  4. Sd0
    Sd0 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    61
    #3

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Ей тва е, подчени се на жаждата.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Ами сещайте се, че е крайно време да започнете да използвате GPRS за достъп до мрежата вместо CSD...

    Достъпът през CSD никога не е бил по-бърз, нито е бил по-евтин от GPRS. А сега цената на WAP през GPRS вече е чувствително по-ниска отпреди.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Незнам ама аз нещо не успях да подкарам GPRS-a на един сименс cx65 че затова ползвам csd.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #6

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    а на моя тел. само CSD има

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #7

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    на тази страница пише само за WAP, а за SMTP и POP3 нищо не пише.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Не знам, нещо се заблуждавате [според мен].

    Цената се увеличава, никакво намаление няма.



    Ivo какво общо имат SMTP и POP3?

    Имаш варианти да "стигаш" до тях през CSD и GPRS.

    Плащаш си по посочените цени, съответно по време или по трафик.

    Няма по-специално тарифиране за тях.

    Ползвам Profimail на телефона през GPRS за GMail.

    "Свалям" само хедърите и ако има нещо важно и/или по-големичко търся по евтина връзка.



    Изгодността на единия или другия вид връзка зависи от това за какво ползваш достъпа.

    Малко ограничавам разсъжденията си защото ползвам тези връзки само на телефона си, но въпроса е принципен.



    Да кажем [въпреки че го смятам за извратено] ако ми се налага да прегледам някоя страница спешно, а нямам до себе си компютър ползвам Opera през CSD. По бавно, но пък значително по евтино, особено ако страницата е със значителен размер.



    В другия вариант си пускам stICQ през GPRS, обикновено с invisible статус и си стоя он-лайн цял ден, като плащам само трансфера по съобщенията и съвсем малко служебна информация по време на сесията, като размера на двете заедно обикновено е нищожен.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #9

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не знам, нещо се заблуждавате [според мен].

    Цената се увеличава, никакво намаление няма.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 03/02/2005 : 00:03:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Mtel предлага четири типа интернет услуги.

    1. WAP през CSD

    2. WAP през GPRS

    3. Мобилен интернет през CSD

    4. Мобилен интернет през GPRS



    WAP достъпът е използването на телефона за Web браузър.

    Мобилен интернет е употребата през друго крайно устройство, като телефонът се използва само за пренос на данните.



    Какво става от 1 февруари?

    - цената на достъпа през CSD се увеличава от 0.05 лв. на минута без ДДС на 0.09 лв. на минута без ДДС.

    - цената на услугата WAP през GPRS се изравнява с тази на услугата мобилен интернет през GPRS.



    Какво означава първото?

    - Mtel не иска да ангажирате цял телефонен слот, използвайки CSD. Затова вдига цената на първата услуга.

    - В същото време Mtel няма нищо против да си уплътни свободните слотове, когато вие използвате GPRS. Затова ви стимулира да използвате WAP през GPRS.



    Така че да, поскъпва едната услуга, но за сметка на това поевтинява друга. Само да припомня, че досега първият мегабайт на WAP през GPRS излизаше общо 13 лв. (първите 100 КВ по 0.03 лв., от 100 до 250 КВ по 0.02 лв. и над 250 КВ по 0.01 лв.)



    Това е картинката.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Mtel предлага четири типа интернет услуги.

    1. WAP през CSD

    2. WAP през GPRS

    3. Мобилен интернет през CSD

    4. Мобилен интернет през GPRS



    WAP достъпът е използването на телефона за Web браузър.

    Мобилен интернет е употребата през друго крайно устройство, като телефонът се използва само за пренос на данните.



    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker - 03/02/2005 : 07:36:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Възможно е и аз да не те разбирам правилно Dark, но изполването на телефона за Web Browser в никакъв случай не е обвързано с WAP достъпа. За някои телефони може би, но в повечето случаи този който се нуждае от мобилен интернет през и на телефона си, се ориентира към телефони с напълно функционален browser.

    И респективно не приемам това, че използвайки настройките за Мобилен интернет ще рече, че използваме телефона единствено като модем към пълноценен персонален компютър.



    Аз никога не съм правил WAP настройките за да "докарам" интернет до моя телефон. Използвам настройките за "Мобилен интернет през CSD" и "Мобилен интернет през GPRS".

    Използвам ги и и двата случая.

    И когато се налага да ползвам браузъра на телефона и когато се налага да докарам интернет до компютър през Bluetooth.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #11

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Възможно е и аз да не те разбирам правилно Dark, но изполването на телефона за Web Browser в никакъв случай не е обвързано с WAP достъпа. За някои телефони може би, но в повечето случаи този който се нуждае от мобилен интернет през и на телефона си, се ориентира към телефони с напълно функционален browser.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 03/02/2005 : 13:45:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Защо бре, много добре си се разбираме WAP достъпът и интернет достъпа са различни неща, просто сега WAP достъпът през GPRS поевтинява за сметка на WAP достъпа през CSD. Ако ползваш интернет достъп, просто трябва да си направиш сметката дали 50%-ното увеличение на цената на CSD достъпа те устройва. Иначе пък ще ти дойде по-евтино, ако четеш WAP версията на в-к Банкеръ примерно (както аз правя сутрин в тоалетната).




  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Е, не са чак толкова много хората, дето имат телефони с Web Browser.[8D] Дай боже всеки му! Тогава или ползваш WAP или телефона си като модем за връзка с Laptop (Palm). И тук вече ценово трябва да си избереш - GPRS или CSD. Съвсем друг е въпроса дали за връзка между телефона и Laptop (Palm) ще ползваш кабел, IrDA или Bluetooth.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #13

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Малоне, как какво общо имат, аз използвам smtp i pop3 през gsm-a с email client, тях за wap ли ги броят?

    цитирам "WAP през CSD (таксуване на минута)", а email през CSD ??

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    <font color="orange">@Lupus</font id="orange"> []

    Ех Вълчо, недей измества плоскостта на поста ми. Разбирам шегата ти, но честно казано съм сигурен, че от ежедневните си задължения не си обърнал внимание, че цените на телефоните за които ме закачаш вече са съвсем в границите на разумното и достижимото. Вече има форуми, в които 16 годишни младежи ме атакуват, че съм малко ретро с моето "кюфте".



    <font color="orange">@Ivo80</font id="orange">

    Градски, какъв телефон ползваш за да не се изказвам неподготвен?

    Посочи го и ще продължим разговора.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #15

    Нови цени от мтел за мобилен интернет

    Sony J5, може да ми пишеш и на Q-тo 21296909

    btw. nicka си го пиша с малка буква.

    А някой ако има data-cabel за J5 да ми услужи за малко, искам да си кача нов firmware и да си изтегля addressbook-а на компютъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. Продавам 3 нови рутера Belkin - Нови цени
    От ohluva във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-12, 13:56
  3. MP4 player SONY - нови - НОВИ ЦЕНИ !!!
    От Ewing във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-11, 23:33
  4. БТК с нови цени
    От mishle във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-05, 17:45
  5. Мтел - SMSи и цени
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 07-03-04, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе