Резултати от 1 до 13 от общо 13

IrDA - как става номера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    IrDA - как става номера?

    Купих си USB IrDA, за да мога да прехвърля малко мелодии и картинки на Nokia 6100, ама се оказа че не мога. Софтуера на Nokia /пробвах поне с 3 версии на Nokia PC Suite/ разпознава телефона и нищо повече - нито може да извлича информация от него, нито да му качва каквото и да било. Пробвах да свържа и един Сименс М65 към компа, но Mobile Phone Manager-а въобще и не намери телефона. Знаете ли какъв е проблема - скапано IrDA или нещо бъркам и ако може да дадете малко акъл по въпроса.



    10х предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    IrDA - как става номера?

    1. влючи ли си IrDA на телефона да е активно, примерно за 10 мин.?

    2. разпознава ли компютъра ти правилно USB IrDA ?

    3. разполагаш ли с някакъв Mobile Phone Manager ?

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    IrDA - как става номера?

    изтегли си Oxygen Phone Manager с него няма да имаш мног проблеми работи се много по лесно

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #4

    IrDA - как става номера?

    1. Включвам IrDA на телефона преди да пробвам - Windows-a ми показва че има връзка с телефона и това е всичко което се случва



    2. Компютъра разпознава коректно USB IrDA - Edisonsoft Technology Inc. ES-620 USB - за съжаление производителя явно е някой китайски гараж и не намерих нито сайт, нито други драйвери.



    3. И Oxygen-а не помага - въобще не намира телефона.



    Според мен USB IrDA е боклук и то дава проблемите - смениха ми го 3 пъти от магазина, но явно цялата серия не върви. Или аз упорито бъркам някъде...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #5

    IrDA - как става номера?

    не е боклук,малко трудно става ама става,значи каква е операционата ти система,на оксижена ...влизаш в меню OPTIONS и изключваш всичко освен инфрареда,значи версията трябва да е регистрирана за твоя телефон с имея на телефона,като пуснеш да се търсят телефона и компа изписвали ти долу в трея ...нокия 6100 ис рендж или нещо подобно?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    IrDA - как става номера?

    Помъчи го. При мен с WIN98SE се инсталира едва на третия път едно такова "жълтурче". И сега не работи читаво. Ако стартирам Windows при включен IrDA той забива. Ако го включа по-късно - рапознава го и работи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    IrDA - как става номера?

    Вижте си модела и марката на трансивъра на IrDA.

    Ако имат възможност да се настройват кой драйвер да използват, нека да са на Vishay 6101E.

    Те се "разбират" с Nokia.



    Вълчо, ако се сещаш имаше такава моя тема навремето.



    <font color="maroon">Извинявай, грешка! Постнах тук.</font id="maroon">

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    IrDA - как става номера?

    Сещам се, да. Аз съм с този драйвер. С Нокията се разбират, ама с РСто не ще...[!]

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #9

    IrDA - как става номера?

    Скоро мисля да го взривя ритуално или да го застрелям тоя инфраред. [!][!][!]



    С WinXP съм. Драйвера на IrDA-та е es-620 и на диска няма нищо, което да е близо до 'Vishay 6101E'. От един вносен форум се светнах да намаля скороста на инфрареда като уиндолса почна да се понася с телефона. Вече го разпознава като друг компютър и ми предлага да си менкам файлове с него. Естествено дава грешка като се опитам да правя какъвто и да е трансфер. Oxygen-а и Nokia PcSuit-а продължават да не го намират, колкото и упорито да опитвам. Тъпо!

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #10

    IrDA - как става номера?

    значи щом може да си менкаш файлове всичко е ОК.същия телефон аз го карам с Nokia_PC_Suite_64_en и Oxygen Phone Manager II версия 2.2,твоите кои са?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #11

    IrDA - как става номера?

    Лошото е, че не ми дава да менкам файлове. Когато опитам трансфер и ми дава грешка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #12

    IrDA - как става номера?

    оксиджена разпозна моята нокия чак след като смених протокола на IrDA. Вероятно и притеб проблема е такъв. вDevice Manager намираш инфрареда , десен бутон, properties и там някъде трябва да има падащ списък с няколко възможности. Може би Malone точно това е имал предвид в поста си по-горе.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #13

    IrDA - как става номера?

    Не намерих такъв протокол.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-03-07, 12:55
  2. Нещо става с IrDa
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 22:30
  3. смяна номера МПС
    От valio4ka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-06, 14:05
  4. технополис номера
    От artos във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-05, 20:45
  5. DivX в VCD как става номера
    От spun във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 06-12-03, 02:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе