Резултати от 1 до 12 от общо 12

При обаждане или звънене батерията веднага пада???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    27
    #1

    При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Здравейте!
    Моя приятелка ми се оплака, че има проблеми с GSM-а си Ericson (старите с капачето).
    Зарежда батерията и щом започне да звъни батерията показва, че е празна. Същото се получава, когато тя се обади на някой. Прекъсва разговора, сякаш батерията е изтощена.Батерията и не е много стара (година и половина).
    Повече от ясно е, че е нужно да смени GSM-а си, но в момента е във финансово затруднение.
    Отворих го, почистих го, замерих батерията, прегледах елементите - всичко изглежда наред. Затворих го и пробвах - същото!
    Бихте ли ме насочили каква може да бъде предполагаемата причина.
    Благодаря ви предварително!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Аз имах такъв проблем (Siemens C35). Оказа се, че си е от батерията. След смяната държи 4-5 дни.
    Съветвам те първо да пробваш с друга батерия. Или да занесеш старата за проверка (сам едва ли можеш да разбереш дали е годна). Ако я мериш с мултицет и си има напрежението - нищо не значи още. Ако контактува добре не виждам какво друго ще е. /не съм в занаята - изказвам мнение само/

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Ако батерията е куча марка не се учудвам че е за година и половина се е скапала. И аз съм имал такива случай. Разбира се не винаги евтините батерии са калпави.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    това не е от батерията тела има отечка , и с 5 батерии да пробваш пак ще е сьщото

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Аз имах почти същия проблем със Siemens M35 (служебен). Само че при него, батерията пискаше че е изтощена по всяко време, т.е. уж е пълна и в следващия момент изписва че е изтощена и телефона се изключва, нямаше значение дали набираш или не. И аз мислих че е от батерията, първо й зачистих само контактите със спирт, подложих едно дунапренче на батерията, защото малко свободно ходеше в гнездото си, и уж се пооправи малко, но не след дълго пак същия проблем се появи. Занесох го на сервиз, измериха ми батерията (на специален стенд) и казаха че та я наред (а тя беше на около година), казаха че било от телефона, щото бил стар и без калъф и е влезнал боклук и прахоляци вътре, и освен това било твърде възможно пластините, които дават връзката между батерията и платката да са отслабили натиска си и т.н. Та ремонтираха ми го, работи седмица и после пак същото. Казах им това, и те тогава казаха че все още правел тъй, значи проблема бил в някаква платка, нещо за напрежението беше, не помня точно, защото беше отдавна.

    Та от цялата работа искам да ти кажа, че може да не е от батерията, най-добре го занеси на сервиз да ти я мернат и да се види от нея ли е или от телефона.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Аз имах почти същия проблем със Siemens M35 (служебен). Само че при него, батерията пискаше че е изтощена по всяко време, т.е. уж е пълна и в следващия момент изписва че е изтощена и телефона се изключва,
    С M35 имах проблеми с крайният транзистор на предвателя преди 2-3 години.Смениха ми транзистора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    27
    #7

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Няма лоша връзка - всичко е наред!!!
    Проверих за отечка или скъсяване - не можах да открия такова.
    Според болшинството от вас май е нужно да сменя батерията.
    Надявам се това да е истинската причина!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    27
    #8

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Преди малко приятел ми донесе телефона си - Motorola C333 - с подобни проблеми.
    Когато го зареди, бързо почва от средата на батерията (все едно не е много празен) и за кратко време се зарежда до край.
    Когато започне да го ползва веднага пада и трябва да го "рестартира".
    Обясни ми, че ако го зареди, изкара от контакта, пак го включи и т.н. няколко пъти се зарежда и кара доста време. Но сами разбирате неудобството и ангажирането по този начин.
    Батерията му била на 2 години. Сменил преди 2 месеца батерията с чисто нова Li-Yo батерия но продължава да прави същите номера. Явно проблема не е в батерията.
    Какъв според вас може да е неговия случай???
    Идентичен ли е проблема с предния Ericsin T10?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #9

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Първо провери батерията, както трябва и после търси сложни повреди.

  12. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #10

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Чипа на зареждане е сдал багажа ако батерията е здрава. Отнеси го на свестен сервиз и ще ти го оправят - сам няма да се справиш в този случай.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    Цитат Първоначално публикувано от DGP
    Чипа на зареждане е сдал багажа ако батерията е здрава. Отнеси го на свестен сервиз и ще ти го оправят - сам няма да се справиш в този случай.
    Подкрепям напълно!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re: При обаждане или звънене батерията веднага пада???

    За ериксоните е типичен дефект.За моторола не е при тях най-често срещания дефект са спойките на буксата за зареждането. Хвърли един поглед тук http://www.lumeamobila.ro/placi.php

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 16-03-18, 20:48
  2. При пускане на климатика веднага пада предпазителя на таблото!
    От цецо75 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-11, 21:33
  3. NEO ACS-HL12FA2 - пада бушона
    От KFR32 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-10, 10:04
  4. Защитата на дигиталната музика пада
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-07, 22:49
  5. Нокия 6600 - MP3 - тон на звънене
    От boyan.1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 28-06-05, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе