Резултати от 1 до 11 от общо 11

(SIM) "Card error"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    (SIM) "Card error"

    От една седмица насам, непериодично, на дисплея на телефона ми (Siemens ME45) излиза следното съобщение:
    [size=14px]Card error[/size] - клавиатурата си работи, осветлението.. всичко, само дето телефонът става неизползваем (освен за SOS-повиквания).

    Оправя се само с restart на телефона (по свое усмотрение добавих към "решението" отваряне на задния капак и наместване на SIM-картата, след което restart).

    Ясно ми е, че една от причините може да е разместване на SIM-ката и евентуално загуба на контакт между нея и апарата.

    Възможно ли е обаче проблемът да се крие в самата карта (т.е. в чипа й)? Съществува ли (и до каква степен) вероятност проблемът да не е в моя телевизор, а в централата на оператора например?

    Фенкс на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: (SIM) "Card error"

    аз имам един Siemens S35 от заветната 2000 година, който ползвам като втори телефон. Той има същото свойство при леко падане или удар да дава "Card Error". Това е бъг на тази серия, иначе много добри телефони. Подозирам, че и при МЕ 45 става дума за подобно нещо. Решението е просто или да се натегне ламаринката която притиска СИМ-а или да се постави хартийка (малко ганювско, ама върши работа) между СИМ-а и притискащата го пластинка, така че по трудно да се размества.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: (SIM) "Card error"

    пробвай да подпреш сим картата с някаква хартийка отдуло при сименсите често помага. Принципно със тях от завода дават и 2 квадрата картон за такива случай, но не знам защо не стига до крайния потребител.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #4

    Re: (SIM) "Card error"

    И при моя М55 се получи два или три пъти- пробвай да почистиш контактните пластинки и самата карта - може и със спирт, чист обаче, мисля че нищо няма да им стане, аз ги почистих, проблема не се е появявал повече!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: (SIM) "Card error"

    Лош контакт на картата в SIM Card Holdera или лоша спойка. Опитай с почистването и притискането, ако не помогне - занеси апарата в сервиз да презапоят Holdera.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Re: (SIM) "Card error"

    Възможно е и самата сим да е дефектна/повредена. Ако проблемът се появява често, опитай с друга или пък с тази на друг телефон.
    Мисля, че дефектна сим се подменя безплатно...

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: (SIM) "Card error"

    Преди време имах един М35 - при леко сътресение или като го оставя в колата, редовно го правеше тоя номер - "Card error" - лош контакт на картата.

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #8

    Re: (SIM) "Card error"

    И аз имам същия проблем, само че с Nokia 1100 (телефона е на 2-3 месеца), отвреме на време дава карта грешка (или "карта отхвърлена" беше, не помня точно, защото телефона е служебен и не е в мен постоянно), почиствах контактите но нямаше подобрение. Носих го в сервиза, там го ползваха 1 седмица, но с тяхна карта - при тях пък не бил давал такива съобщения, работел си нормално, взех си го, размених картите с на един друг телефон, пак я дава тая грешка, едва ли пък и двете карти са дефектни ( ако все пак допуснем, че може да е от картите), а иначе тези две карти на други телефони си работят безпроблемно. Та остава да е в телефона нещо, тез дни ще го нося пак в сервиза, да видим ....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Re: (SIM) "Card error"

    Минава ми на ум следното: 'слота', в който се поставя СИМ-картата, нали не е метален?!
    Защото в долната част (откъм чипа) има една напречна 'пластинка', която явно се допира до чипа и е оставила следи по него (картата е заедно с телефона от повече от 2 години). Мисълта ми е дали не се получава някакво късо съединение между секторите на чипа и това да е причината за целия проблем...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    29
    #10

    Re: (SIM) "Card error"

    Това явно е проблем на всички сименси. Моят е C35i и също от време на време ми изписва тази грешка. Става най-често при сътресение на апарата и много ме дразни. Като изключа апарата и после го включа всичко се оправя. Помислих си да не е нещо от картата - почиствах контакти, подлагах хартийки ама не помага. Явно ще се купува нов телефон, то и без това на тоя му е минало времето.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: (SIM) "Card error"

    Много тъп отговор ще дам, но съм съгласен с Fred и бих те посъветвал да смениш телефона.
    Бях купил преди години А50 на жена ми и ми писна от тази грешка. Един път на ден или на два дена един път телефона трябваше да се рестартира. Barev да каже, но мисля, че вината е в Siemens.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu грешка "Compressor Temp. Error"
    От leo34 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-08-14, 12:00
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. ERROR "Application is not licensed to use this feature"
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-06, 22:43
  4. NFS Carbon "Send Error"
    От sorrowsad във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 10-11-06, 13:01
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе