Резултати от 1 до 8 от общо 8

НЕТ МОНИТОР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #1

    НЕТ МОНИТОР

    Има ли някой Нет Монитор на телефона си интересува ме за Нокиа 6100
    Гледам че братушките са доста напред. Опитах да си активирам на не стана иска по Mbus или Fbus т.е. с кабел някакви идеи

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    11
    #2

    Re: НЕТ МОНИТОР

    Имам нет монитор телефон сименс С65 активирах го като използвах руския саит alsiemens.com за съжаление нямам инфомация за повечето съкращения

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: НЕТ МОНИТОР

    За обикновен потребител нет монитора е абсолютно безполезен.
    Данните могат да послужат единствено на инженерите от подръжката на базовите станции.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Re: НЕТ МОНИТОР

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    За обикновен потребител нет монитора е абсолютно безполезен.
    Данните могат да послужат единствено на инженерите от подръжката на базовите станции.
    Е, не баш абсолютно...

    Аз, например, си ползвам NetMonitor-а за да гледам към колко клетки имам обхват и с какво качество (в dB) е той към всяка от тях.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: НЕТ МОНИТОР

    Сигурен бъди,че е баш така.
    Клетките обменят информация за местоположението на телефона и power менажера усилва или намаля мощноста на сигнала излъчван към съответния телефон.
    При преместването ти тази информация се актуализира периодично.
    Тъй че тая работа с децибелите

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: НЕТ МОНИТОР

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Клетките обменят информация за местоположението на телефона и power менажера усилва или намаля мощноста на сигнала излъчван към съответния телефон.
    При преместването ти тази информация се актуализира периодично.
    Ами точно това ме интересува - какво е покритието на ключови за мен места (у дома, на лозето, на вилата, до бурето в мазето и т.н.). :coolsmiley:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    11
    #7

    Re: НЕТ МОНИТОР

    На мен ми върши идеална работа когато монтирам гсм комуникатори към сот системи по вили из затънтени села и дерета

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    8
    #8

    Re: НЕТ МОНИТОР

    Цитат Първоначално публикувано от joroj
    Има ли някой Нет Монитор на телефона си интересува ме за Нокиа 6100
    Гледам че братушките са доста напред. Опитах да си активирам на не стана иска по Mbus или Fbus т.е. с кабел някакви идеи
    Опитай да го активираш с LogoManager. Можеш да го изтеглиш от тук http://www.logomanager.co.uk/download.php
    След като го инсталираш е необходимо да настроиш програмата за връзка с телефона в зависимост по какъв начин искаш да го свържеш ( по кабел или на инфрапорт ). От меню Tools -> Options -> Change Dialog.
    След като приключиш с настройките се убеди, че телефона е включен и LogoManager показва Connected в статуса.
    Сега остава да отидеш на меню Tools -> Network Monitor и от там да поставиш отметка на функцията която искаш да активираш. Имаш избор между 3 възможности Deactivate, Field test и Engineering. Прeпоръчвам ти да избереш Engineering. Field test е същото но е малко орязано. Това е. Разбира се остава проблема с връзката към компютъра но за съжаление не разполагам с код който да ти свърши работа за активирането на тази функция. Има и още една малка подробност - при някои версии на софтуера на телефона, тези скрити менюта са премахнати. Остава ти да намериш някой с кабел или инфрапорт и да опиташ какво ще стане. Успех !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 11:32
  2. Монитор
    От balcos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 04-03-11, 01:02
  3. LCD Монитор
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 26-07-07, 21:53
  4. Монитор
    От kris11 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-04, 14:27
  5. Монитор до 400 лв
    От VanDan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 24-10-03, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе