Резултати от 1 до 13 от общо 13

Разкодиращи кодове за Сименс М55

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #1

    Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарен. Един ден обърках 3 пъти phone cod-а на Семенс-а[], пък и бях сложил преди това защита при слагане на друга карта и сещате се кво стана - сега мога да полвам само моята SIM. Ако някой знае кодове за отключване, нека драсне нещичко. Пробвах със софуер FREIA unlocker, ноне става нито с тази програма, нито с коят и да е друга.

    Помогнете ми!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #2

    Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Безплатното разкодиране на Siemens M55 става само и единствено със Freia. Няма абсолютно никакъв друг начин. Ако имаш проблем с употребата на Freia, това е друг въпрос. Опиши подробно какво точно правиш и каква грешка се получава (вкл. и какъв кабел ползваш). Само така ще мога да ти помогна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #3

    Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Конкретният проблем е такъв. Телефонът е свързан с кабел за Сименс (става на повечето модели, RS-232 interface), включвам програмата, избирам модел телефон, избирам unlock (use original IMEI) и програмата започва да си върши работата като изписва:



    Bootcode does not seem to be running...

    Waiting to power on the phone...

    phone is not powered on.



    Какво да правя?? Мисля,че трябва да изключа телефона, като след това го включа, но и така не става. Да не би проблема да е в опциите на COM порта?

    Иначе пренасянето на информация м/у телефона и компютъра с кабела никога не е имало проблем.


  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Нека barev даде компетентно мнение, но ми се струва, че това, което се опитваш да направиш, няма да стане с оригинален кабел (този, който руснаците наричат "правый"), а ще ти трябва "родной" (с какъвто се флашва софтуера на телефоните). Кабела можеш да си го направиш и сам - на две от перата му трябва да се подаде захранващо напрежение, но изчакай да видим какво ще каже и "Мистър Зименс".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #5

    Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Ако беше прочел темата за Зименс нямаше да се чудиш. Телефонът трябва да е изключен и когато пуснеш програмата и избереш нужната функция надписът:



    Waiting to power on the phone...



    те подканя да натиснеш за кратко червеното копче, но без да е достатъчно дълго, за да се включи телефонът.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #6

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Аз ли съм ламер или наистина НЕ СТАВА с таз програма.Как ли не се мъчих и не става.Дори и както се описали пак не става.
    Като ми изпише :

    COMM_LoadBoots : selected phone family is 10
    TTY_OpenCOMPort : opening COM1
    COMM_IsBootRunning : bootcode does not seem to be running
    COMM_LoadBoots : Waiting to power on the phone ...

    Натискам червеното копче като съвсем малко го задържам така че да не се включи телефона и ми изписва :

    COMM_LoadBoots : phone is not powered on

    Телефона ми е Siemens M55 и използвам Data Cable за Siemens такъв дето става за повечето модели.
    Само не можах да разбера трябва ли кабела ми да е по различен ??? - "Нека barev даде компетентно мнение, но ми се струва, че това, което се опитваш да направиш, няма да стане с оригинален кабел (този, който руснаците наричат "правый"), а ще ти трябва "родной" (с какъвто се флашва софтуера на телефоните). Кабела можеш да си го направиш и сам - на две от перата му трябва да се подаде захранващо напрежение, но изчакай да видим какво ще каже и "Мистър Зименс"."

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #7

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Преди време се опивах да свържа Siemens c62 с USB кабел към компютъра и не стана. Софтуера на Siemens казваше, че не може да намери свързан телефон. Оказа се, че за да стане работата трябва да се подаде напрежение към кабела не определено место....един вид да се доработи кабела.Този вариант го изоставих и си намерих кабел за връзка на телефона през COM порт и всичко се оправи. Така че най-добре се опитай да си намериш кабел за COM порт и най-вероятно няма да имаш проблеми. С USB кабела, който ми продадоха и който мисля, че е същия и за M55 нямаше никаква възможност за комуникация между телефона и компютъра.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #8

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Какво ще рече Com Port?Не е ли такъв кабел дето буксата която влиза в компа е такава като на монитора.Моят кабел е такъв.Не е USB.Аз даже се мъчих и ток да му подавам като видях че няма резултат само с обикновения кабел ама пак не стана.Показва че GSM-a се зарежда ама пак никаква реакция.Пак ми изкарва същите простотии.С ток без ток се същия х*й.Аи ако някой може да ми помогне да пише.Много ще съм му благодарен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #9

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Абе Пич, така като чета постовете, по-добре го дай на някой дето знае какво прави, щото така може да го прецакаш още повече!
    Причината не е нито в кабела, нито в порта.Първо виж с какъв Firmware е този телефон-респективно какъв bootcore ползва, с testpoint или без.От това зависи как ще може да се свърже телефона с програмата!За пример мога да кажа, че моя кабел се разпознава като стандартен и това не пречи по никакъв начин да служи както за официалния софтуер на Simens, така и за "неофициалния".Работеше безупречно с първия C50, след това с M55 и сега с M65

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #10

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Ок като разбираш що не ми обясниш как да го направя ами пишеш само еи така???Аи ако ти се занимава пиши 3-4 реда как стават тез кирии "Първо виж с какъв Firmware е този телефон-респективно какъв bootcore ползва, с testpoint или без" и после ко да прая.Пък за тела чесно казано не ми пука особено много ако се прецака евентуално.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #11

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Цитат Първоначално публикувано от Street_Gangster
    Ок като разбираш що не ми обясниш как да го направя ами пишеш само еи така???Аи ако ти се занимава пиши 3-4 реда как стават тез кирии
    Моля те първо да не ми се сърдиш по тоя начин и второ нещата не стават да се обяснят с няколко реда, особенно когато задаваш въпроси от рода на:"Какво ще рече Com Port?Не е ли такъв кабел дето буксата която влиза в компа е такава като на монитора.''
    Ако можеш да четеш руски мога да ти препоръчам това: http://www.siemens-club.ru/faq/index.php
    Знанията който съм придобил по темата в голяма част са от там!

    Успех

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #12

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Абе ако не ти пука за телефона , ми продай ми го за 30лв :-) Няма да ти се разсърдя .. ако и да е блокирано кодиран,стига да светва :-)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #13

    Re: Разкодиращи кодове за Сименс М55

    Работата е лесна : гасиш телефона.Вадиш симкартата.Аз ползвам USB кабел за C55,но става и с такъв "дето прилича като тези за мониторите" oт S55,поне с тях съм опитвал.Теглиш си Frea15 , от опциите даваш на скорост 115 200 избираш да е на Bootcorebug , защото най вероятно ти е немски сименс , 10-та версия и даваш Unlock Using original IMEI , no map is saved.И си готов.. Иначе можеш да опиташ при извадена карта *#0606# и ще ти каже до колко е кодиран.Ако си знаеш старият код има начин само с кодове но почтиникога не стават.Ето ти все пак оригинала на руски ако ти е от ползва , но съм сигурен че с Фреата става .
    серийный номер телефона (IMEI) - *#06#
    автоматический выбор языка меню по SIM карте - *#0000# и нажать зеленую кнопку
    установить английский язык меню - *#0001# и нажать зеленую кнопку
    установить русский язык меню (если он есть в прошивке) - *#0007# и нажать зеленую кнопку
    сбрасывает параметры телефона к заводским (не меняет установки на SIM карте) - *#9999# и нажать зеленую кнопку
    определение версии прошивки телефона - *#06# и нажать левую клавишу под дисплеем
    удаление блокировки сети (Network Lock) - *#0000*xxxxxxxx#, подробнее....
    удаление кода телефона - *#0003*xxxxxxxx#, подробнее....

    Как проверить телефон Siemens, был ли он блокирован?
    Для этого необходимо:
    Выключить аппарат.
    Вытащить SIM-карту.
    Включить аппарат.
    Набрать код *#0606#. После этого, выcветиться IMEI телефона.
    Нажать правую клавишу под дисплеем.
    Появяться пять строк текста.
    Если все пять строк содержат текст \"БЛОКИР.ВЫКЛ.\" или \"Unbarred\", значит телефон не был блокирован. В противном случае одна из пяти строчек на дисплее (обычно вторая) покажет имя оператора, под которого ставился СИМ-лок на заводе.

    P.S:ако все пак искаш друг софт може и с M55-tool има го в www.siemens-club.ru или с SST-toolbox ма фреята е най "печена" - УСПЕХ!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сименс KGV2400
    От charliii във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-13, 15:22
  2. Сервиз за съдомиялна Сименс
    От bora66 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-10, 15:08
  3. Проблем със Сименс с72
    От pavelkv във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-06, 12:30
  4. сименс С55-за кой ли път проблеми...
    От Giggio във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 03-03-05, 23:59
  5. Сименс C55
    От Fasimir във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 25-05-04, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе