Резултати от 1 до 5 от общо 5

3G+Mtel+SE K610i=проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #1

    3G+Mtel+SE K610i=проблем

    Имам много странен проблем.
    Имам телефон SE K610i, абонат съм на договор. Намирам се в зона на покритие на 3G мрежата на Mtel, обаче на дисплея на телефона не се появява символа показващ че апарата е регистриран към 3G мрежата. Помислих че Mtel не предоставят достъп до 3G мрежата докато не се активира услуга изискваща 3G. Затова активирах видеоразговор, обаче положението не се промени. Когато се опитвам ръчно да избера 3G мрежата първоначално се появява символа за 3G, след което изчезва. При включване, на дисплея за кратко се показва символа за 3G заедно със зачеркната телефонна слушалка, след което изчезват и двата символа (и слушалката и 3G). Това ме навежда на мисълта че 3G мрежата е поради някаква причина недостъпна за моята карта. За да съм сигурен че проблема не е в телефона, пробвах с карта на GloBul и нямаше никакви проблеми, апарата веднага се регистрира в 3G мрежата им.
    Обадих се на *88, обаче от там ми казаха единствено да проверя дали съм бил включил 3G на телефона и дали се намирам в зона на покритие на 3G мрежата, като и двете условия са изпълнени.
    Не знам какво да мисля, преди време четох една тема (не си спомням дали беше тук или в hardwarebg) за несъвместими телефони с 3G мрежата на Mtel и си мисля да ли не съм късметлия, ама все ми струва че и да е имало проблеми досега да са ги оправили.
    Ще оценя мнението ви по въпроса.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: 3G+Mtel+SE K610i=проблем

    Здрасти , телефона ти е съвметстим с 3G мрежата на Мтел , приятел го ползва доста често и няма грижи , защо не пробваш да ъпдейтнеш телефона с последна версия на фирмуера.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #3

    Re: 3G+Mtel+SE K610i=проблем

    Здравей,
    Бих пробвал да update-на до последната версия на firmware-а, но телефона е отключен с помощта на т.нар. patch unlock, което означава че при следващото флашване ще се заключи отново. Единствения начин за update е да потърся последната версия на firmware-а и да направ update "ръчно", а не чрез SEUS, което и ще направя стига да намеря фърмуера. Като намеря firmware-a и направя update-а ще пиша.

    P.S. Обаче защо работи с GloBul, а с Mtel не ???? Тук няма логика....

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: 3G+Mtel+SE K610i=проблем

    Да това наистина ми е леко странно. Имаш ли възможност да пробваш с друга М-телска карта ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #5

    Re: 3G+Mtel+SE K610i=проблем

    Както и преполагах, оказа се че проблемът не е в моя „телевизор“. Пробвах с друга карта с активиран видеоразговор и нямаше никакъв проблем. Телефона се свързваше с 3G мрежата без никакви проблеми. Обадих се на *88 и им обясних ситуацията, те ме свързаха с техническия им отдел, от където ми обясниха че има някакъв софтуерен проблем с моделите K610 и K608, и затова изключвали 3G мрежата за тях (явно ги разпознаватат по IMEI). Активираха го и сега всичко е OK, засега нямам никакви проблеми с 3G мрежата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. btk-mtel ?
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-09, 12:30
  2. Mtel.bg
    От DENITO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-08, 18:51
  3. LG KU250 [s]и SE K610i[/s] отключване къде?
    От hardcore във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-07, 19:27
  4. mtel.bg
    От DENITO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-07, 17:32
  5. mtel - sms - ICQ
    От ivo80 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-03, 04:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе