Резултати от 1 до 14 от общо 14

Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #1

    Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    На вилата ми и трите оператора са с много слаб сигнал. Аз съм с Самсунг д830, който не блести с много силен обхват, но и всички други които са идвали не показват кой знае по голяма сила. За това ще се радвам ако споделите за модел от който имате впечатления за много силен обхват дори и да е по стар модел.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Този телефон има ли вход за външна антена?
    Ако има проблема е лесно решим.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #3

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Има, но все пак си е разправия и става не мобилен /можеби ще стане ако има компактни модели които да се закачат към самият телефон а не да са с кабел и външна антена/ . Иначе и без антена съм установил къде има покритие, но като го оставя не го чувам винаги.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Едно време телефоните Филипс бяха с невероятен обхват, но сега май няма телефони от тази марка. Най-добрият варинат е външна антена. Забелязъл съм, че сегашните телефони имат горе долу еднакъв обхват.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    за Нокия Е51 съм чувал добри отзиви от един познат . На места където други нямат той има и то доста стабилен

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Цитат Първоначално публикувано от mantaman
    Има, но все пак си е разправия и става не мобилен /можеби ще стане ако има компактни модели които да се закачат към самият телефон а не да са с кабел и външна антена/ . Иначе и без антена съм установил къде има покритие, но като го оставя не го чувам винаги.
    Има портативни антени, но са с SMA (мале) конектор. Не знам какъв е този на телефона ти, но може да се направи подходящ пигтайл с късо кабелче. Такъв вероятно ще трябва и ако ползваш по-голяма антена с кабел. Тези, които ползвам за моите устройства HG07 са с кабел от 3м.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #7

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Принципно Нокиите са с добра RF-част и при повечето случай могат да се провеждат разговори при лошо покритие.
    В момента съм с N95 но преди съм бил с 3310 ,6230и , N70 и съм доволен - за бизнес класа телефоните с малки размери не мога да кажа.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    152
    #8

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Извинявам се, че повдигам тази стара тема но и аз имам същите терзания. Интересува ме дали ще имам повече стабилно покритие ако взема един телефон с антена като на старите (тип "стърчаща навън"). Постоянно получавам съобщения, че някой ме е търсил и все ми казват че телефона ми бил или изключен или извън обхват, а не го изключвам никога (нещо май не мога да разчитам на вградените антени на новите технологии). Мерси.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    По скоро имаш проблем с телефона. Едба приятелка има подобни проблеми с един Самсунг. Все пак може да попаднеш на място без покритие. Примерно в някой подземен паркинг, както и в някоя по масивна сграда. Примерно в Мол Варна в началото имаше проблеми с обхвата, но после явно са сложили клекти на подоходящи места и вече нещата са добре.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    152
    #10

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Ами не мисля, че имам проблем с телефона - в града е в чудесна кондиция и пълен обхват. Обаче там почти през цялото време обхвата е 1-2 чертички даже се губи понякога. Така е не само при мен ами при още няколко човека (всички сме с модерни телефони - без стърчащи антени, като 3 от тях са LG, аз съм с Нокия и май има и Самсунг и още една Нокия)
    Мен принципно ме интересува тези със стърчащите антени, дали не им е поне маааалко по-добър обхвата???

    Мерси.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    През 1998/99 г . имах 1 дърво Моторола Д170 .Антената му се издърпваше навън като телескопична . С него съм имал обхват в асонасьор и по села където новите /Нокия май 3110 и Мотороли от промоцията на Мтел / нямаха. Но беше голям и тежък.
    http://www.google.bg/#hl=bg&source=h...c79a740af58e9e
    Продадох го на 1 познат да си го ползва в 1 софийско село .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Едно време Алкталетите се славеха с най-добър обхват. След това бяха Моторола. Аз имах един Филипс, които хващаше дори по добре от алкател. Нокиите бяха по зле. Сега вече няма телефони Филипс. Алкатела вече не са това което бяха. Скоро за Моторола не съм чувал. Незнам какво стана с тях, но винаги са си били доста дървени. Аз имам телефон с антена ама няма батерия. Не е с по голям обхват. При теб най-доброто решение да се включи външна антена, която да се сложи на по-високо. От друга страна ако си намериш от онези стационарните телефони, които да с големи антени и да могат да се ползват с произволна сим карта може би ще е най добре.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    HTC ми се струва че имат добър обхват, но Iphone e фаворит засега.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re:Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Едно време телефоните Филипс бяха с невероятен обхват, но сега май няма телефони от тази марка.
    Има но не тук....виж ибей с philips xenium, освен че имат невероятно силен обхват, карат с едно зареждане по месец, а за някои модели по два. Разбира се това са каталожни данни, но на практика държат поне 4 пъти повече от класиките в магазина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3G покритие Vivacom ?
    От nikolin във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-12, 19:45
  2. Скара. Метална или с тефлоново покритие?
    От kanchev във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 16
    Последно: 13-10-11, 15:18
  3. LG S12AT - със златно покритие
    От barona75 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 118
    Последно: 23-01-11, 18:14
  4. Крушка миньонка сребърно покритие
    От Relute във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-03-09, 09:23
  5. Избор на дървен профил с алуминиево покритие
    От sabuke във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 04-08-08, 09:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе