Резултати от 1 до 2 от общо 2

Нокия N900 или Нокия X6 или друг мобилен телефон???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Нокия N900 или Нокия X6 или друг мобилен телефон???

    Искам а има основно 4 функции които ще са ми полезни :

    -GPS( нали това беше навигацията по карта със сателит);

    -камера за снимане на документи и евентуално текстообработка;

    -bluetooth ( за споделяне на информация с лаптоп-държа да е безжичняа комуникация, защото бактисах от кабели)

    -да работи с 2 карти на два различни оператора(ако няма възможност ще продължа а си нося 2 GSM-a)

    Нокия Н900 http://www.vivacom.bg/bg/residential...a_n900/details


    или
    Nokia X6

    http://www.vivacom.bg/bg/residential...6_8_gb/details

    Каква е разликата между GPS и A-GPS support; Ovi Maps че нищо не вдявам.Ако имате други предложения казвайте.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Нокия N900 или Нокия X6 или друг мобилен телефо&#

    Разликата между тези два модела е огромна,операционите системи са различни.С N900 имах възможност да се запозная и тествам още 2008 година.Мой познат пише софтуера за Нокия и го ползва този модел тестово като разработчик на софтуера .Тогава открих само един бъг не получаваше смс-и ,но всичко вече е оправено.Просто бяха забравили да сложат смс функция в менюто колкото и куриозно да звучи.Първите ми впечатления бяха много добри от новата операциона система Маемо.Телефонът е меко казано компютър с джобни размери.Адски бърз и със страшно много възможности.След около седмица ползване се върнах на старата 5800 която ми се струваше като детска играчка в сравнение с N900.Заслужава си според мен а имам и информация ,че скоро ще излезе друго подобно нещо от нокия Н8....дори видях прототипа и наживо но все още не се знаеше как точно ще изглежда след като се пусне за продажба.Само ми бе споделено ,че ще е още по добър функционално.За Nokia X6 какво да ти кажа тя си е като 5800XM разликата е в паметта само 8гб карта в единия с възможност за разширяване до 16гб срещу 8гб вградена памет в Nokia X6 -няма карта ,от което произлизат известни неудобства,които ще усетиш по късно.И камерата е мръднала от 3,2 на 5 мгп,което въобще няма значение според мен-така или иначе това не е фотоапарат.Аз бих взел н900.Относно питането ти за A-GPS support това е подпомогнат GPS т.е. получава информация за местоположението от най близката клетка на оператора ти за което естествено се таксуваш със някаквии жълти стотинки.По този начин се свързва по бързо със сателитите.Доколкото знам всички телефони с gps имат такава A-GPS support функция ,която разбира се може да се изключва ако не желаеш да си допълнително таксуван от оператора.Ovi Maps така се казва вградената в телефоните на Нокия програма с карти за навигация-хубавото е ,че е безплатна лшото е че картата на България все още не е достатъчно подробна в някой населени места-малки градове и села.Има вариант за пешеходна навигация и общо взето аз я намирам за много полезна.Може с почукване по дисплея да зададеш адреса без да пишеш.Ползвам и Garmin програма където картата ми е много подробна и така в комбинация с двете навигиращи програми нямам проблем.Искам да кажа ,че е възможно да си сложиш и друга програма освен вградената фабрично в телефона и двете да работят с техни си карти в зависимост от това къде се намирам.Важното е телефона да има гпс приемник а софтуера с които ще работиш може сам да си избереш -дали с Ovi Maps ,Garmin,N drive,Tom tom,Igo....избора си остава твой.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нокия е 52
    От ssergo1982 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 20-05-12, 12:43
  2. Нокия + Майкрософт = ?
    От stenly във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-11, 12:34
  3. радар детектор на нокия
    От barona75 във форум Автомобили
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-10, 22:15
  4. Мнение за Нокия С6
    От kris11 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-10, 14:24
  5. Ще има ли новости при Нокия.
    От Malone във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе