Резултати от 1 до 8 от общо 8

Nokia N8 и MicroSD карта?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #1

    Nokia N8 и MicroSD карта?

    Здравейте!

    Приятелката ми си купи това бижу Нокия Н8 и искам да й подаря карта памет. Навигацията й е най скапаното нещо на света. Иска и връзка само през мобилен оператор, за да работи. А за да се качи нова софтуер ми иска карта с памет.
    Телефона поддържа до 32Гб, но май тези 32ГБ карти още са ужасно скъпа инвестиция и не е оправдано да се закупува такава. Аз съм се насочил за 16Гб.
    Въпросите са ми:
    1. Каква марка е най-сполучливо да се сложи?
    2. Какъв конкретен модел?
    3. Относно бързодействието на тези карти също не съм запознат.
    Благодаря за отговорите предварително.
    Ще се раздвам ако някой собственик на този модел може да сподели мнение по моя случай.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    марката не е от никакво значение

    модела си го имаш

    за бързодействието, всичко си зависи от телефона

    А колкото до софта, който ползваш предполагам е Nokia Maps, най добре си сложи Sygic или нещо друго

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    Ови мапс-навигацията на нокия не иска оператор за да работи,но трябва да си качиш картите за държавите които те интересуват на картата с памет.А ти нямаш такава за това се държи така.Като си купиш карта свали нокия ови сюит на компютъра си и от там си качи картите за навигацията на карта с памет -безплатни са.Трафика през оператор също може да се изключи от настройките.С две думи навигацията си е 6 просто трябва да знаеш как се работи с нея и да имаш карта памет.

  5. SAGE
    Guest
    #4

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    По-горе ти казаха, че навигацията работи без да има нужда от "връзка само през мобилен оператор, за да работи", а относно паметта - телефона си има "Вътрешна памет: 16 GB" и според мен няма нужда да взимаш допълнителна карта.
    Цитат Първоначално публикувано от ivanivanivan
    ....А за да се качи нова софтуер ми иска карта с памет ...
    - това също не е вярно
    Максимално телефона може да има 32 GB памет => повече от 16 GB карта не може да сложиш

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    Сега видях ,че телефона има вътрешна памет 16гб така ,че никаква карта не ви трябва за да си фунционира нормално и да се инсталират приложения.Проблема е във вас а не в телефона.Колкото до връзката с мобилен оператор задай от настройките за свързване винаги да пита за връзката- дали през оператор или wi-fi и няма да има проблем.Защото предполагам че саитове пак ви отваря през оператора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #6

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?


    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Ови мапс-навигацията на нокия не иска оператор за да работи,но трябва да си качиш картите за държавите които те интересуват на картата с памет.А ти нямаш такава за това се държи така.Като си купиш карта свали нокия ови сюит на компютъра си и от там си качи картите за навигацията на карта с памет -безплатни са.Трафика през оператор също може да се изключи от настройките.С две думи навигацията си е 6 просто трябва да знаеш как се работи с нея и да имаш карта памет.
    /quote]

    А, къде бил ключа за бараката.
    Аз свързах телефона с ови сюита, но нещо картите не тръгнаха и все се свързва с мрежата.
    Значи, като взема карата с памет, там ще кача всичко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    Нещо бъркаш щом имаш 16гб вградена памет не ти трябва карта.Свърши си пак нокията със компа и изтегли картите от там,мисля предпоследната икона бе.Няма начина да не стане.А колкото до свързването виж горния ми пост за настроиката-винаги да пита за връзката.Иначе и в самата навигация има настроики, които също може да дадеш на офлайн и така няма да ти търси нет.Препоръката да влезеш в настройките на тела и да зададеш винаги питай е за да не ти се свързват и други приложения и браузера през оператор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #8

    Re:Nokia N8 и MicroSD карта?

    Здравейте, търся програма с която да си следя трафика за интернета (колко съм изразходвал) тъй като съм с MTEL Internet GPRS .
    И да попитам дали може да се слуша онлайн радио на телефона през интернет?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 02-02-13, 12:28
  2. Проблем с microSD карти
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-05-12, 10:34
  3. Продавам уменфон HTC Legend с 8Gb microSD
    От DIL във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-12, 23:16
  4. Сравнителни тестове на микроСд(MicroSD) карти
    От Popkaro във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 04-12-09, 13:35
  5. карта на България и София за Nokia N70
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-07, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе