Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с microSD карти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #1

    Проблем с microSD карти

    Здравейте!

    Имам проблем с две микро СД карти и понеже проблемът се повтори и с втората си позволявам да попитам тук как мога да го разреша.
    Да започна отначало.Купих си две карти Кингстън 32ГБ клас 10,защото ми трябваше място за съхранение на телефона ми (Samsung Galaxy S2).Той поддържа до 32 ГБ външна памет.Досега имах карта 16ГБ A-Data,която обаче вече ми отесня.Сложих първата нова карта на телефона и я форматирах с него (така препоръчват).След това я извадих и чрез картрийдър (hama) прехвърлих данните от предишната си карта върху новата (предварително бяха копирани на харда ми).С това и започнаха проблемите.Прехвърлянето мина успешно,но след това просто изчезнаха папки,които уж бяха прехвърлени.Някои файлове (видео предимно,но не само),просто не могат да се четат (пише ми,че не може да разпознае формат-а,а и са по-малки по размер от тези,копирани на харда).Помислих си,че телефонът не е форматирал картата добре и го направих последователно с Windows,а след това и с GParted Live CD,но след последващото копиране проблемът остана същия.При папките които изчезнаха,преди да изчезнат не всички файлове бяха копирани в тях.
    Помислих си,че картата е дефектна (въпреки,че се разпознава и си работи с това,което е копирано на нея) и пробвах същото и с втората карта.Познайте.Пак същото нещо стана.
    Само за информация да кажа,че от бекъп-а,който е на харда ми всичко работи.
    Е,не вярвам и двете да са дефектни.

    Приемам всякакви съвети,защото вече главата ми запуши.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2

    Re:Проблем с microSD карти


  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #3

    Re:Проблем с microSD карти

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Не ми се вярва,защото са със гаранция от 5 години.Ако приемем,че е така,защо ще ми дават такава гаранция?!Да си играят на бизнес ли?В днешните времена на памети...не,не ми се вярва.А и всички възможни програми,които ползвах ги разпознаха като 32 ГБ.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Проблем с microSD карти

    откъде ги купи?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Проблем с microSD карти

    защо ли ми прилича на едно вирусче дето крие папките и ги прави hiden.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Re:Проблем с microSD карти

    Купих ги от ВАЛИ.В оригинални опаковки са,пише C032G Japan на картите.Доста памети на Кингстън съм купувал досега и не са ме подвеждали никога.
    Преди малко форматирах пак едната с GParted и сега я пиша в Дебиан.Да видим в Линукс какво ще стане.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336410318[/time]_________________________________________________

    Същото нещо стана и в Линукс.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #7

    Re:Проблем с microSD карти

    Има нещо което не се копира явно. Изтегли си Acronis True image и си направи имидж на старата карта. След това го вдигни на новата, поне Акрониса ще я накове бит по бит едно към едно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Проблем с microSD карти

    1. Отиваш във Вали
    2. Оставящ го за тест
    3. Най-вероятно ще ти ги сменят.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:Проблем с microSD карти

    пробвай и ги форматирай на ниско ниво но не на този компютър, защото предполагам имаш вирус. След това сложи някой голям фаил и при копирането виж колко трасвер прави . След това обратната операция и пак виж колко скорост има при копирането или преместването.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #10

    Re:Проблем с microSD карти

    Много мнения,ама май забравих да ви кажа,че основната ми ОС е Debian Linux.Аз не обичам бозата много.

    Пуснах да се качва от виртуален ftp и нещата заспаха.
    Лека нощ!

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:Проблем с microSD карти

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Много мнения,ама май забравих да ви кажа,че основната ми ОС е Debian Linux.Аз не обичам бозата много.

    Пуснах да се качва от виртуален ftp и нещата заспаха.
    Лека нощ!
    Струва ми се ако беше ударил една боза нямаше да имаш тези проблеми

    Айде лека!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re:Проблем с microSD карти

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Сложих първата нова карта на телефона и я форматирах с него (така препоръчват)........Прехвърлянето мина успешно,но след това просто изчезнаха папки,които уж бяха прехвърлени.Някои файлове (видео предимно,но не само),просто не могат да се четат (пише ми,че не може да разпознае формат-а,а и са по-малки по размер от тези,копирани на харда)
    Щом си на "ти" с (G)parted, то си направи дял, форматиран с FAT32 и там копирай старата карта. Интересно ми е дали ще имаш същите проблеми с файловете, четени от този дял?...

  16. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #13

    Re:Проблем с microSD карти

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Струва ми се ако беше ударил една боза нямаше да имаш тези проблеми
    +1 ...но пък нямаше да е така вълнуващо

    а аз, може и да е тъпо, ама отникъде не разбрах - отнемаше ли картата "с предупреждение" или без? как му викат на линуксарски - unmount? щото бая хора дърпат като бесни...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Проблем с microSD карти

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    +1 ...но пък нямаше да е така вълнуващо

    а аз, може и да е тъпо, ама отникъде не разбрах - отнемаше ли картата "с предупреждение" или без? как му викат на линуксарски - unmount? щото бая хора дърпат като бесни...
    +1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 02-02-13, 12:28
  2. Продавам уменфон HTC Legend с 8Gb microSD
    От DIL във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-12, 23:16
  3. Nokia N8 и MicroSD карта?
    От ivanivanivan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 12-03-11, 09:57
  4. Сравнителни тестове на микроСд(MicroSD) карти
    От Popkaro във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 04-12-09, 13:35
  5. 2 Lan карти проблем
    От Sd0 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-05, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе