Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем със сони Ериксон к850i

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1

    Проблем със сони Ериксон к850i

    Здравейте,
    телефона е купен от мен от преди 4-5 години и работи безупречно..,но последно време се появяват странни явления ,а мойте съмнения са батерия? ,но искам съвет.. Значи както си работи и се изключва без причина и външен фактор.. засичал съм го оставен на масата и после се изключил.. започна да го прави на моменти често.. 2 пъти дори като го включих и се беше ресетнал дата и час.. и някой настройки което ме наведе до мисълта батерия? ,но дали не се е прецакало нещо по-сериозно? след днешното изключване си пойграх и с помоща на някой продукти на вюрт зачистих конекторите и прочие ..,но ще видим

    поздрави

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    смени го с к 530i

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #3

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    това какво общо има с темата? такъв не бих си взел и пари да ми дават.. по-добра машина от 850 от ония времена просто няма !

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    е като спре какво трябва да направиш, за да тръгне, заредиш батерията или?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    смени го с к 530i
    ) Егати решението...

    Този телефон принципно не се ресетва при спиране на батерията. Дори да извадиш батерията от телефона, при включване ще си тръгне с актуална дата.
    Най-добре намери друг подобен телефон и пробвай с неговата батерия как ще е...
    Помисли и кога точно е почнал да прави този проблем и има ли причина за това(изпускане, мокрене, нещо друго...)
    Пробвай с друга батерия. Ако не се оправи, може да преинсталираш софтуера(направи си бекъп преди да почнеш). Ако и след това не се оправи, явно е нещо хардуерно за сервиз...



  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #6

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    като спре трябва само да го пусна Иначе е изтърван брутално доооста пъти ,но никога не е имало проблем изключването не се свързва с конкретно изпускане просто започна да го прави. Софтуера е обновен с последния

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    като спре трябва само да го пусна
    значи не е от батерията, проблема си е в него.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Трябва да се пробва с друга батерия, иначе не може да се каже...
    Иначе ако не е обновяван скоро (в рамките на месец) не е проблем пак да се "преинсталира"...
    Но първо тествай с нова батерия, че ако тръгнеш да ъпдейтваш и батерията ти падне, може да останеш без телефон...

    Пиши от къде си, ако нямаш познати с такъв телефон, може в форума да се намери някои, които да ти услужи с неговата за 10 минути


  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #9

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    не той се изключва съвсем пройзволно.. например днес не е спирал.. в началото спря 2 пъти за 2 месеца.. но миналата седмица спря 4-5-6 пъти за 1-2 дни.. и за това реших че му е време.. Сега тествам нова теория ..,че не се изключва когато батерията е пълна.. ще го зареждам всеки ден да е все на макс и ще си покаже до седмица.. макар че сега е и със зачистени конектори и ако се оправи няма да е 100% ясно от кое..,но така или иначе 4-5 години за 1 батерия са си предостатъчни макар ,че още се държи на ниво

    п.с иначе съм от София

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Да. Когато батериите се скапят имат функцията да падат бързо, въпреки че индикатора може да показва че е над полвината. Може да пробваш нещо друго. Обади се на оператор и виж напраимер за 5 минути разговор дали ще се изключи и какво ниво на батерията ще покаже по време на разговора...

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #11

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    а рестартирането си го обяснявам като някъкво закъсяване 1 вид в батерията? като при акумулаторите на колите тип прецакана клетка.. и както работи си умира?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Как да го обясня по-просто... Има ток, но няма мощност. При натоварване, веднага капацитета и пада. А иначе телефона я вижда като пълна...

  16. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #13

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Аз имам к510i и същия проблем доскоро с тази разлика,че се изключваше и при пълна батерия.Отворих го,почистих докъдето успях да стигна от прах и сглобих-след тази операция,престана да се самоизключва.Вероятно е имало лоша връзка някъде.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #14

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Аз предлагам следното за да се изключи батерията като евентуален виновник , зареждаш батерията фуул , сваляш я и с някакъв консуматор или съпротивление от порядъка на 4 до 5 ома и поне 3вата натоварете батерията като включите на изводите и читав мултимер , следете напрежението дали веднага кляка или се държи стабилно.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Проблем със сони Ериксон к850i

    Аз точно за това предложих да набере оператор и да види след 5 минути какво ще показва индикатора за батерията...
    Телефона при разговор си е доста сериозен консуматор....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Счупен дисплей Сони Ериксон К810
    От laptop7788 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-14, 18:40
  2. Сони Ериксон Сатио - счупен дисплей
    От billab0ng3r във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-12, 19:51
  3. Проблемче със Сони Ериксон К700и
    От Vasko78 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 21-05-07, 17:25
  4. Проблем със Сони-Ериксон К800 и сим-карта на Глобул
    От DieHard във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-07, 23:21
  5. Отговори: 1
    Последно: 27-01-06, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе