Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Siemens C35

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #1

    Siemens C35

    Значи имам Сименс Ц35.Взех си го 2-ра употреба.Онзи ден докато говорих батерията ми падна и ми се наложи да го включа да се зарежда докато говоря.Ама след като се зареди няма и 2 дена ( около 1 ден и половина ) и ми падна батерията.Заредих го пак и пак така барзо падна.

    Преди това ми караше по 3 дена и отгоре.

    Вазможно ли е батерията да се е скапала от това че говорих докато се зареждаше или...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Siemens C35

    Не смятам, че това може да е причината. Най-добре му направи пълен цикъл разряд-заряд ако си с NiMH батерия - "Setup -> Phone -> Battery Care" мисля че беше или нещо подобно. Ако и това не помогне... хм, батерията може би е вече на възраст и плаче за смяна. В този случай ти препоръчвам да се отървеш от телефона или като си купуваш, да вземеш Li-Ion.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #3

    Siemens C35

    Дам тва за разреждането го знам,ама още несам го пробвал.Просто чакам датериата да падне го краи и тогава чак я презареждам.Относно нова батерия тази " Li-Ion " ли е наи добра.В момента сам с... немога да разбера де пише марката ама на нея писхе отпре: SIEMENS пак отзад : V30145 - K 1310 - X 133

    3.6V/500mAh

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Siemens C35

    Така значи тази батерия е NiMH. Трябва или да се чака да се разреди, или да й правиш "Battery Care" както ти описах, иначе й се скъсява живота. Това важи за всички NiMH (никел-металхидридни) батерии. Що се отнася до Li-Ion (литиево-йонните) батерии- това е по-добрата алтернатива, защото можеш да ги дозареждаш по всяко време, без това да влияе съществено върху продължителността на живота й. Има и трети вид - литиево-полимерни, но за Siemens такива не се произвеждат. На Siemens хубавото му е, че батериите и зарядните на много от моделите са взаимозаменяеми. По принцип "A" и "C" моделите са с NiMH (изключение е С55), а другите с Li-Ion, но батериите за едните стават и на другите. Така че ако се ориентираш към купуване на нова батерия, съветът ми е Li-Ion: малко по-скъпа, но много по-добра.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #5

    Siemens C35

    мерси мноо ;о)

  7. jax
    jax е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    59
    #6

    Siemens C35

    Slero e prav, no ako ima6 malko pove4e sretstva napravo smeni telefona.Kupi si SONY J70 imat mnogo qki baterii i ne sa skypi vtora raka...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    58
    #7

    Siemens C35

    edin savet i ot men po dobre go smeni tozi tel. zashtoto ima golemi izdanki ot firmata simens naposledak i osnopvno ot bateriite im.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #8

    Siemens C35

    az imam C45 i batteriata mi e NiMH i mi darji po 10-na dni. Oba4e ne sam saglasen 4e Litiewata e po-dobra. Tia darji MAX po 5-6 dni... Pitaite na *88!!!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #9

    Siemens C35

    Десетина дни? Ммм... да не би да държиш телефона в криогенна камера? ;о)

  12. jax
    jax е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    59
    #10

    Siemens C35

    Ако го изключваш вечер, не говориш често и ако си му спрял осветлението може да се допусте, но не го вярвам...

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #11

    Siemens C35

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by didoriginal


    az imam C45 i batteriata mi e NiMH i mi darji po 10-na dni. Oba4e ne sam saglasen 4e Litiewata e po-dobra. Tia darji MAX po 5-6 dni... Pitaite na *88!!!

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    И ти какво каза.....

    Ако включваш телефона си от 10:00 до 20:00, не говориш почти, и не пишеш съобщения - може и да издържи една седмица, но десет дни при нормална употреба си е трудно постижимо и за T68i (примерно), а той е с Li-Pol от 700mAh. Къде си тръгнал да сравняваш твоята Ni-MH 550mAh с по-скъпите и по-добри батерии, а това за 5-6те дни ако са ти го е казал някой, значи вече те е излъгал поне веднъж...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #12

    Siemens C35

    Сутрин го включвам в 6:30 когато тръгвам на училище. А вечер към 10:00 часа го изключвам. На ден говоря по 2-3 мин. МАКСИМУМ, не си играя, тук-там някой СМС ама рядко. Та по 9-10 дни. СЕРИОЗНО. Той понеже е на 1 месец, та за това може би. На когото и да кажа не ми вярва. Да, ама един приятел пак със С45 му държи по толкова. НЕЗНАМ. Важно е да работи.[:-smile_green]

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    168
    #13

    Siemens C35

    Батерията на моя М35 ( същата е ) я докара до същото положение - изкара ден два и айде, като вече и Battery care не и помагаше. Оказа се че оригинална LiIon трува над 100 лева, взех си една Made in China 600 mAh / LiIon, и сега кара някъде около една седмица най-много.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Siemens C35

    didioriginal, май пак се изказа необмислено и после започна да търсиш оправдание. Това колко ще "изкарва" една батерия (времето между две зареждания), зависи основно от две неща: капацитет и интензивност на използване. Нормално е една NiMH батерия с примерно 840 mAh да "държи" повече от една Li-Ion 600 mAh. Друг е въпроса обаче за това, че на NiMH батерии не им се отразява добре дозареждането и тук е основната разлика между тях и литиевите, които могат да се дозареждат без това съществено да повлияе на характеристиките им. Или, иначе казано, литиевите батерии са по-лесни за обслужване и по-трайни. Опитай да зареждаш известно време твоята батерия без пълен цикъл заряд-разряд и после ще говорим колко ще "държи".

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #15

    Siemens C35

    Не си мисли за неприятностите.. те ще дойдат сами ;о). Тъй, аз съм със S35 от известно време и батерията изкарва максимум 5 дни, ако наистина не пипам телефона...

    Колкото до 10-те дни на Дидо - ще го повярвам само ако го видя, а дотогава... аdsis propitia, Дидо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Siemens C-72 и CF-62
    От Daskala във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-06, 13:37
  2. SIEMENS help
    От CCCP_FAN във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 28-05-04, 00:57
  3. siemens c62
    От ilhanbg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-04, 18:12
  4. Има ли ICQ за Siemens
    От neron_ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 03-12-03, 13:30
  5. Siemens M50
    От toofy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-03, 17:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе