Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=15009

    Оставете всяка надежда за здрава мисъл. Смартфоните ще стават все по-големи, по-неудобни и ще трябва да ги зареждаме не веднъж дневно, а през час, два...
    Основание за това дава информация, публикувана от Digitimes, според която, водещи японски производители, сред които Panasonic и Sharp се готвят да пуснат на пазара още по-големи екрани с диагонал 6 инча, които да бъдат използвани в топ смартфоните.
    С умиление си спомням как преди години изпаднах в паника, когато трябваше да пиша обзор за Dell Streak - първият топуз с 5-инчов екран, именоващ се телефон. Ето, че няколко години по-късно, този размер се приема за нещо нормално, а производителите се готвят да набухат още 1 инч над него...
    Факт, че големите смартфони се приемат добре - Samsung Galaxy Note е продаден в над 8 милиона екземпляра само през 2012 година.
    Според анализатори, очаква се новият 6-инчов стандарт да стане бързо обичан от всички и достатъчно популярен за да измести сегашните "огромни" 5-инчови екрани.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Еми те хората си имат Huawei Ascend Mate specs това не е новина. А Digitimes са те подвели ми се струва говорят за супер тънак 6 инчов : Report says Japanese panel manufacturers working on ultra-thin 6 inch screens for Q3
    Този пост е редактиран от p0ckata; 10-04-13 в 18:05.

  4. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #3

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Ето над 180 модела с дисплеи над 7 инча... нищо ново.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Новото в новината е , че разработеният дисплей ще е най-тънкият по рода си

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #5

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Смятам че по прицип границата на ергономията е 4-4.2 инча/да си провериш мейла/,нататък са извращения които нито можеш да ги държиш в джоб,нито да ги държиш в ръка.Нагоре от този размер е изгъзица и е по-добре да се вземе таблет.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Ето над 180 модела с дисплеи над 7 инча... нищо ново.
    Дисплеите над 7 инча, дали са 180 или 1800 няма значение.
    Важно е приложението.
    7-инчов дисплей никога няма да бъде използван в устройство, което се именува телефон. А в момента се пробва докъде стига търпението и кича и се вдига с по инч нагоре.
    Прочетох внимателно новината и интерпретирах важното според моите разбирания. А за мен то е, не че този екран е по-тънък с някакви микрони от друг екран, а че ще се направи опит да бъдат убедени потребителите, че 6 инча екран е разумен избор за телефон. Което пак казвам, със стотиците произвеждани 7 инчови разновидности няма как да стане.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Аз също мисля, че по-голям от 4"- 4.3" идва голям за смартфон. Примерно на мен ми е неудобен за боравене 5", понеже смятам, че един телефон трябва да се ползва с една ръка. А за жена и 4" е неподходящ.

    Виж за таблет, като че ли 10.1" най-много ми допада. Сега пуснаха и 11.6" таблети, ами в портретен режим си е неестествен, а и пак не е удобен за работа поради габаритите. Следващата стъпка в мобините устройства е максимално стесняване рамката на дисплея, за сметка на по-голям дисплей и запазване "разумни" размери на корпуса:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 10-04-13 в 22:34.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    И на мен ми писва от тази безумна мода смартфоните да стават все по-големи. Тази мания вече достигна размери, с които е невъзможно да се ползват нормално. Точно обратното на модата преди години, където манията беше да са колкото може по-малки. Беше невъзможно да се държи в ръце и да се натискат копчетата.
    Аз си търся телефон от няколко месеца и няма модел, който хем да е хардуерно на ниво, хем да е с размер до 4". Изключвам Apple защото като концепция не ми допадат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    То, какво да е хардуерно на ниво един телефон/смартфон/? Да има приличен като характеристики дисплей, прилична батерия, да е здрав корпуса и по възможност да е лек. Сега ги натруфили с 4 ядрени, че и 8 ядрени:rolleyes: процесори дето да ти подпалят ръката в комбинация с голям дисплей, с 13МП камери, несменяеми батерии, дето ги зареждаш всеки ден...
    Нито камерите им камери, нито са практични за сърфиране в нета или четене на книга, поради малкия дисплей:rolleyes:, нито за разговори биват...
    По-добре вземи среден клас - 500/600лв.
    Този пост е редактиран от pilot; 11-04-13 в 00:22.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Точно така. Аз за това си взех НТС Desire C, хем с нормални размери, хем достатъчен за основи неща в мрежата, хем кара по 2-3 дни без зареждане и най важното без пари.
    Все пак основната му функция е да говоря чрез него.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Проблема е кофти дисплеите и че след 1 година почват да се бавят зверски до там, че едвам се ползва за телефон.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    3.5 инчовите ми iPhone 4s и Нокия 710 са ми идеални като размер. Не мога да разбера тая грандомания спрямо екраните за какво е.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #13

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    От известно време гледам да не се набутвам за скъпи телефони и да ги мисля-да не би с тях в джоба да има стотинки или ключове,къде да го оставя и т.н.Сега мисля да взема Престижио 4300 и колкото изкара изкара-хвърлям го и взимам друг.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    И аз съм за ниския клас смартфони на цена до 400 лева.Имам познати и им се чудя-живеят с майка си, жената и детето в 3 -стаен апартамент(76 квадрата), НО не пропускат да си купят смартфони за по 900 лева на всеки 2 години и след това другите им били виновни ....Ами аз имам собствен офис, собствено жилище, автомобил, НО никога досега не съм си позволявал да си купувам последната телефонна гъзария, която да показвам оставяйки я на масата когато пия кафе в някое заведние или в ресторант... Не ми пука кой какъв телефон има, каква кола кара/има- важно е дали е полагал усилия и е бил последователен и упорит за да постигне нещо в живота си.Телефона или колата не "дават" качества на човека, те просто демонстрират докъде е успял да достигне борейки се всеки ден ...Имам клиенти от САЩ, Канада(едните са си в България сега за 2 години) и те ми казват можем да си позволим последните "писъци" на телефонната гъзария, но при положение, че ги ползваме само за разговори и рядко за интернет не виждаме смисъл-наши познати българи в България ни питат защо след като имаме доход от над 100 000 лева годишно не сме си купили най-новите Ай фони, а сме с телефони за по 50-60 лева и ние се опитахме да има обясним, че така сме свикнали от Канада, защото там е нормално някой който притежава сградите на 2-3 улици да се облича като нормален човек, с телефон/автомобил който не са най-новите, НО те не разбират .Въпрос на култура-в България е задължително да покажеш че можеш да си позволиш последната техника, докато в западните държави са с разбирането, че най-новото не те прави по-добър човек, с повече положителни качества, знания или умения.Там демонстрацията на състоятелност, която не е придобита със собствен труд, усилия или бизнес се приема за ЛОШ ВКУС, а демонстрацията че можеш да похарчиш пари за последния писък на техниката само за едната гъзария/хвалене и демонтративност пред обществото, без доходите, спестяванията или имуществото ти да отговарят на действителното положение се възприема като откровенна глупост... Меко казано тъпо ми се струва да си всеки път с последния излезнал на мода телефон за 1000-1500 лева, а в същото време да не поддържаш автомобила, когато се наложи да плащаш да не можеш да поемеш елементарни сметки и да се опитваш да "минеш между капките" ...
    emos одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Отговор: Японски производители пускат 6-инчови екрани за смартфони до края на годината

    Въпрос на приоритети е. Съгласен съм, че много хора го правят от гъзария, но бидейки в техно-форум е нормално да приемем, че има и хора, които се вълнуват от подобни технологии и са склонни да дават пари за това. Дори и да им е трудно да ги изплащат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 05-01-12, 10:45
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-02-11, 10:19
  3. Отговори: 0
    Последно: 23-11-10, 08:08
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 21-10-10, 18:19

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе