Страница 6 от 167 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2504
Like Tree297Одобрявам

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #76

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от Crazy_hatteR® Виж публикацията
    Да gsm честотите са тези, но 3g са 900 и 2100Мхц, а lte още нямаме.
    От прочетеното в уикипедия WCDMA е стандарт за безжичен обмен на информация, използван в мобилните 3G телекомуникационни мрежи. От информацията на Гутъл за LG Nexus 5 WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8, но това не е посоченото от теб 900 и 2100 Мхц. Има ли възможност, и от къде да разбера WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8 покрива ли 900 и 2100 Мхц?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    9
    #77

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН


    Отговорил съм ти в другата тема. В уикипедия има информация кой банд на каква честота отговаря. Цената която си дал е възможна само от гугъл плейбез договор, а те не са кодирани, така че не се притеснявай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #78

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Привет, събуждам темата със същата дилема от заглавието и не виждам смисъл да пускам нова. Разгледах и темите за GPS в смартфоните и тези за фотото им. Като начало никога не съм имал/ползвал умен телефон. Имал съм мобифон и един от първите Нокиа 1101-до сега.
    Търся смартфон до 400-550 +/– 50 лв. Големината средна до около 4 инча, не искам дъска която да нося в отделна чанта. Говоря рядко и кратко- една сим-карта. Дори да е дуал...ще видим. Ще го ползвам като радио..3,5 мм жак, ако има RDS е супер. Най държа на фотото да е поне 5 мега пиксела и да има светкавица, няма да правя професионални снимки..но да го има. Особено важен е GPS-а, ако може да има приложения работещи без интернет, ще се ползва предимно в БГ и то големите градове. Естествено ОС Андроид поне 4.... Разбрах от прочетеното да е процесор 1GHz и РАМ поне 1GB. ще му сложа и карта в слота ако ще помогне работата му. Няма да е IPHONE, спрял съм се на HTS Desire 500, Nexus-а отпада. Нокии какви са добри....изобщо моля препоръчайте модел и какви приложения да му качат за описаните по-горе нужди. Загледах се и в дуракоустойчивите машини CAT-ерпилар може би, влаго, ударо устойчиви...Ако някой им разбира да сподели.
    Благодаря на отзовалите се.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #79

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Samsung S7710 Galaxy Xcover 2 - Samsung - щом питаш и за УСТОЙЧИВ телефон - това е твоят избор . Тънкият момент при Андроид 4 е, че за да можеш да преместваш инсталирани приложения в паметта на СД допълнителната карта, трябва телефона да е руутнат, пък ако се направи това, при евентуално гаранционно събитие, може да ти откажат гаранцията. При 4 ГБ РОМ на телефона, реално използваеми са 2.15 ГБ.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #80

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    То хубаво , ама уж е "особено важен GPS-а" , пък "големината средна до около 4 инча" нещо не се връзва ...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #81

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    И кое не се връзва, малко по-конкретно? Или аз съм в грешка?!? Обаче сега като зачетох, от 4 ГБ за ползване оставали към 1 ГБ на Xcovera, ама щом не се играят игрички, не е никакъв проблем.
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 01-02-14 в 00:59.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #82

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Не се връзва понеже за удобно ползване на навигацията до 4" екран е малък - виж поне 4.3" /4.5" - не са много по-голени като размер , за да са пък и неудобни за ползване . Иначе модела по-горе бива общо взето .

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #83

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Аз съм с 3.2 инча (8.1 см), 65 хил. цвята, WQVGA TFT LCD touch panel (сензорен екран) и мога да кажа че е достатъчен за GPS-a.По-голям не е необходим.Има разбира се хора с претенции, но аз нямам такива-GPS-a се ползва само в градовете, а извън тях е ясно-веднъж като хванеш посоката, след това с километри можеш да не поглеждаш към GPS-a.
    Смартфона е privileg SM3 dual OS-вече не се продава нов.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #84

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Екрана на HTC Desire-то е 4,3 инча....няма да издребняваме. Въпроса ми е да има GPS ...без интернет, има ли такава възможност, ограмотявам се по темата затова питам. Каква е реалната издържливост на батерии в стенд бай режим на телефона, сегашната ми Нокиа 1101 държи над 10-12 дена, затова питам. Някой знае ли нещо за удароустойчивите CAT..
    Какви приложения трябва да кача за навигацията, как става....към какви сервизи, фирми да се обърна...Не робувам на марки, но няма да е Епълска чувия.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #85

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Има си офлайн навигации - аз ползвам обикновено iGO (трябва ти "излекувана" версия с резолюцията на телефона -е , може и да си я купиш) - има доста инфо в нета как и какво се качва . Забрави за такава издържливост на батерията при смартфоните , особено ако ползваш навигацията ...
    Брат ми си беше купил такъв CAT (не знам дали не бяха два модела) и е доволен , че с неговата работа обикновено друг телефон не издържа много ... Разглеждал съм го за кратко - бива , даже ми приличаше на по-старите ЛГ интерфейса .

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #86

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Може и да има "издръжливост" на батерията при ползване на GPS-a като си вземе зарядно което да се включва в запалката на автомобила.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #87

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Аз за навигация си ползвам все още HTC Touch Diamond - HTC - екрана е малък, ама иГо-то за уиндоус е много по-удобно от андроидското, иначе има вярно в това което казваш Ама с една удобна стойка всичко се решава.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #88

    Re: Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Nokia lumia 920. Igo хич не ме кефи като навигация, има в пъти по-добри. За CAT не чувам много добри неща, особено за водата :-) Батерия при смартфоните ... трудна работа 1-2 дена максимум, ако се човъркаш много, може и ден да не изкара. На тая нокия най ми харесва камерата, а с уиндоуса като свикнеш(2-3 часа) е по добре от андроида, като недостатък отчитам, че е малко голяма и тежка. За мен идеалния размер е около 4 инча, да можеш да боравиш с една ръка само :-)

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #89

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    За GPS софтуер мога да ти препоръчам и Sygic. Много лесен за инсталация и употреба от начинаещ потребител.
    И два форума, където ще намериш всичко, което те интересува за смартфоните и разните им приложения - цък и цък.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #90

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    При така поставени условия имаш много голям избор.
    Наистина ако ще ползваш GPS постоянно, гледай размера на екрана да е поне 4.3. Също така процесора не е желателно да не е на МТК, Сат е с такъв.
    Това дали се местят приложенията в картата с памет също зависи от определения модел, моят е с Андроид 4.1 и това става без никакви проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 167 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 14:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 22:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе