Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31
Like Tree3Одобрявам

Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Здравейте колеги, много разчитам на помощта ви за избора на смартфон. Аз съм абсолютно "бос" в тази материя. Тези дни трябва да купя телефон на жена ми, условията са, да е на цена до 300 лева, може и мъничко отгоре, батерията му да държи колкото може повече, да е бял . Телефона ще се използва основно за разговори и интернет, имам предвид ел.поща, социални мрещи, ютюб......предпочитам качествен дисплей пред бърз процесор......Толкова съм далеч от тази техника, че даже не знам какво да гледам като избирам.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Под 200лв - Win Phone - HTC 8S - http://prodavalnik.com/htc-8s-1106-i32970635
    Под 300лв - Galaxy S2 - Продавам Андроид телефони (Samsung Galaxy S4 ZOOM!) - HTC, Samsung, Sony, Motorola, LG и др. (Страница 1) - Андроид устройства и аксесоари - Търся / Предлагам - Android Форум - тук има 3 S 2-ки на цена под 300лв, но не са бели.
    При всички случаи при органичение до 300лв смартфона трябва да е 2-ра употреба.

    ПС - Линковете не са подбрани случайно, мисля, че и двете момчета заслужават необходимото доверие. От единия съм купувал моя телефон, на жена ми и на детето.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Lenovo A850 Quad Core 5.5 Inch HD IPS Screen Android 4.2 Smart Phone Black

    http://www.chinaphonereview.com/lenovo-a850?lang=bg
    Ето го и бял.

    Блу, ползвам такъв - доволен съм.
    цената му от e-bay е максимум до 280лв с транспорта.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 28-10-13 в 16:02.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #4

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    За около 300лв. се намира нов Sony Xperia Neo L (бял).
    Много добро телефонче.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    За Леновото няма да се изказвам.
    Сонито, моето мнение е, че на тази фирма човек трябва да докосва само флагманите, около мен има доста народ с евтини Сони-та, подмамени от приличен дизайн и ниски цени... нищо добро не мога да кажа - дефектират, бъгави и бавни.
    Отделно това Neo L срещу S2.... тук има повече от една класа / година разлика..., нищо че Сонито е 2012-та година. Реално хардуера му е на ниво 2010-та.
    CPU 1 GHz Scorpion Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9
    GPU Adreno 205 Mali-400MP

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Пределно ми е ясно, че S2 е с по-добър хардуер. За останалото не съм съгласен.
    Ползвал съм лично въпросния телефон и за парите си е пушка. Нито е дефектирал, нито е бъгав, нито е бавен и е с много добра сглобка. Идеален е за изискванията на автора на темата и е нов с 24 месеца гаранция, което е най-важно.
    Отделно имам доста познати със Сонита, никой не се е оплаквал от подобни неща.

    P.S. Прави и много читави снимки на дневна светлина, като за камерафон.
    Този пост е редактиран от Momchil; 28-10-13 в 17:18.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Не виждам какъв е смисъла в навечерието на 2014 година да купиш смартфон от Q1 на 2012 и той дори да не е висок клас.Освен ако не искаш да помогнеш разбира се на някое квартално магазинче да се очисти от боклуците си.Да не говорим за хардуера с тея 512 рам ,че е морално остарялЗа тази сума като искаш пак си купи Сони ,но се огледай в Продавалник примерно за хора ,които са преподписали с оператор и продават по нов модел за същите пари.Като добавим и реалния шанс да имаш гаранция на апарата към същият оператор мисля,че е много по- добра сделка.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Просто смартфоните са като че ли най-динамично развиващото се нещо. Отвсякъде ни облъчват, телефоните се сменят през година, вместо през 5. Огромната маса се хвърля на безумни разсрочени предложения на операторите и всяка година е с нов. Както в БГ, така и във Великобритания, откъдето има редовен читав внос 2-ра употреба. Сега е бума на S4-ките от UK - излезе Note 3, Z Ultra и редовия англичанин хвърля S4-ката. Гледах цените им паднаха до 700лв, до НГ... кой знае, може и под 600 да са вече. А това са си нови телефони.
    Което обуславя огромен и изгоден пазар от хубави телефони, неразличими от нови на половин цена. Аз не съм фен на покупките на използвана техника, но при смартфоните здравия разум показва, че това е правилното действие. Новият телефон не ти дава никакви предимства. Гаранция... гаранция имат и някои от предложенията 2-ра употреба, а и за мен е по-добре да купиш телефон, който вече е работил няколко месеца, а не чисто нов. (В случая това не става, защото не се търси нещо ново като S4, One, Note 2, а по-старичък модел, който ще е поработил годинка поне, но... какво от това)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Не виждам какъв е смисъла в навечерието на 2014 година да купиш смартфон от Q1 на 2012 и той дори да не е висок клас.Освен ако не искаш да помогнеш разбира се на някое квартално магазинче да се очисти от боклуците си.Да не говорим за хардуера с тея 512 рам ,че е морално остарялЗа тази сума като искаш пак си купи Сони ,но се огледай в Продавалник примерно за хора ,които са преподписали с оператор и продават по нов модел за същите пари.Като добавим и реалния шанс да имаш гаранция на апарата към същият оператор мисля,че е много по- добра сделка.
    Намерих две SII -ки в Пловдив и двете са с остатъчна гаранция към Глобул, да разбирам ли, че не си заслужават защото са от 2012?

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Това е бивш флагман. Всеки, който е бил най-добър за времето си си заслужава цената и след време.
    Няма по-добър телефон в ценовия клас, който си определил според мен.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    За Леновото няма да се изказвам.
    Е хайде изкажи се , че вече трети собственик на Galxy S3 е впечатлен от екран , бързина , 2 сим карти и цена.
    Ама да ми сравняваш 2 ядрен с малък дисплей срещу 4 ядрен с голяма матрица - как да го кажа - купи си стар лаптоп 2 ядрен , щото новия i3/i5 е слаб. Леново както сам призна в други теми не са марка за подценяване - само те майтапя .
    Блу, питай Лудия - ima Galaxy S3 и видя моя Леново. Както обичам да казвам - не питай старило ...............

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #12

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Добри, ще си пуснеш ли скайпа...?! Малко и аз да те посъветвам...

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Техно...
    Смисълът на няма да се изказвам беше, че не искам да засягам недалновидността ти да предлагаш телефон, широк 8 сантиметра за жена. Освен, че е смешно е и невъзможно да се работи комфортно с него ако имаш женски крайници. За всеки гьол си има жаби, твоето предложение е напълно неподходящо за обсъжданата жаба.
    А конкретно за модела - интереса ми приключва при 5.5-инчов екран с резолюция 540х960... Отделно, ниската цена на телефона предполага липса на добро защитно недраскаемо стъкло и пластмаса с по-лошо качество - параметри, изключително важни за мен, защото не понасям да си опаковам телефона със скрийнпротектори и калъфи, безумна мода е това... Да ти метна една снимка на S3-ка след 7-месечно носене без защити в джеба? И да пробваш как би изглеждало Леновото ти след половин година подобна употреба?

    По отношение на покупката на стар лаптоп вместо нова i5-ца... ами ако стария е EliteBook на година и половина , а новия е току що изпечен Acer нисък клас мисля, че няма повод за замисляне. Сравняваш топ модел телефон с десетки милиони продадени бройки, изчистен от всякакви недостатъци с нисък клас смартфон на тепърва пробиваща марка.
    Подценяването на факта, че това е един от най-продаваните телефони в света, доказал здравина и безпроблемна работа, особено когато се купува от човек, който не е ентусиаст и не смята да навлиза в дебрите на смяна на фирмуери и доизглаждане на фабричните бъгове е неправилно според мен.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Момчета, като пуснах темата бях бос, сега вече съм тотално объркан......тоя раздел на форума няма ли си своят христослав?
    tolostoi одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #15

    Отговор: Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?

    Понеже често цитирате продавалник и телефони втора ръка, да уточня нещо.
    Аз лично никога няма да си купя точно телефон втора ръка. Някак си..., хигиената ми е важна, а не знам продавача къде си го е завирал телефона и колко го е поддържал чист. Та така. Мога още доводи да извадя, ама пак го обърнахме на спор и с нищо не помагаме на човека.
    Просто предложих читав телефон, който съм ползвал и знам че си струва парите, въпреки "остарелия" хардуер.

    Колега @granity, не видях вашето конкретно предложение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Помощ при избор на рисийвър и подходящи тонколони за него до 1000 лева общо
    От ivchoni във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-13, 11:12
  3. Отговори: 7
    Последно: 22-03-12, 23:03
  4. Помощ при избор на LCD TV до 450 лева:)
    От amadeusbg във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-10, 10:39
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе