Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree1Одобрявам

LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно



    От много години се правят опити за пускане на пазара на модулен смартфон. Е, това вече е факт, а първият подобен смартфон на пазара ще е LG G5.
    Модулите, подобряват отделни функции на телефона като камера, аудио, батерия, има предвиден дори и малък робот!
    Те са обединени под името LG Friends - Lg Приятели.

    Това е най-интересния смартфон от началото на годината - иновации като модулен дизайн, двойна камера, изцяло променен външен вид, сменяема батерия и метален корпус. Авангарндно и интересно!

    Прочетете повече информация за LG G5 - SetCombG.com

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Браво на LG, определено имат свежи идеи и флагманите им винаги се различават от другите. Дано продължат да се развиват създавайки нещо ново а не копирайки от другите като техните колеги от Самсунг.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    А може ли да внесеш малко яснота, какво точно са копирали Самсунг от другите? Защото така както си се изразил, преминаваш според мен към хейт средите.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно






  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    KI_YOOU, force touch-a примерно (както те го наричат pressure-sensitive touchscreen). Или и това е хейт .... според теб ? Миналата година, Епъл вкараха Apple Pay, и веднага да не останат назад Самсунг направиха същото. Добре поне, че не махнаха и любимата на много SD карта. Плюс е обаче, че сложиха по-добра батерията, та може би S7 ще е с най-голям стендбай сред марковите флагмани.


    Мога да кажа LG какво измисли. Двойното почукване по екрана за събуждане/приспиване при LG G2 (ужасно удобна функция), Сложи хардуерните бутони отзад (което също се оказа доста удобно за ползване). Изчисти си първа рома от глупости, с което вдигна бързодействието на операционната си система. Сложи голяма батерия на G2. Сега измисли хитър Always ON, сменяема батерия в унибоди корпус ... разкара app drawer-a от лаунчера си .... все неща които радват.
    Този пост е редактиран от stenly; 22-02-16 в 15:05.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Always ON мисля Самсунг първи го анонсираха (не че всички слушалки навремето не бяха Always ON ) , а и при амолед-а ще е далеч по-ефективен ...
    Иначе доста добро предложение от ЛГ , особено ДАК-а и допълнителната батерия с бутони за снимане - стига по време на ползване да не се проявят някои кондтруктивни проблеми , за които си мисля , че са много вероятни от избраното решение ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #7

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Като бивш ползвател на LG G3, мога да потвърдя че телефона предлага някакви ергономични удобства, но като цяло не останах очарован от него. Оставям на една страна, че забива и имаше ужасен лаг, бих насочил вниматие Ви/ти към ужасния дисплей, който при мен се оказа на всичкото отгоре и дефектен. Черта от горе до долу в дясно. Последва ремонт и замяна на дисплей, след 2 месеца същото. Както и да е, поста ми е не е насочен към LG или това че нямам приятни спомени от техния продукт, а към Самсунг и мнението ти, че яко копират и крадат от конкуренцията. Хайде да започнем с Епъл Пей, въведен 2014 ако не се лъжа. Не виждам по какъв начин са откраднали идеята тук Самсунг от Епъл, тъй като пионери в тази област са Гугъл с техния Гугъл Уолет разработен още през 2010. Първото мобилно устройство с NFC e Google Nexus S производство на Самсунг, дори S II прелага NFC... Това означава ли обаче че Епъл копират? Според мен не, обаче ако се случи обратното вече надаваме глас как Самсунг яко краде технология от конкурентите. Същатата тази компания която произвежда кораби, реактивни двигатели, строи едни от най високите небостаргачи в света и т.н. Не разбирам как според теб въвеждането на дабъл тап за събуждане/заключване и някакъв си сензорен дисплей с еди каква си функция е вид копиране, поради липса на достатъчно иновативна мисъл от инженерите на Самсунг.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Аз не знам Епъл да предлагат NFS каквото го знаем от андроидните телефони(в устройствата на Епъл има само и единствено Apple Pay който ползва NFS протокола за комуникация с ПОСТ терминалите). Google wallet е нещо което дори гуугъл си признаха, че не са го доизпипали и е пуснато като api през 2011-та (не е 2010та както казваш),първи Епъл подкараха плащането и вербуваха една камара банки да подържат услугата им, после Самсунг пуснаха Samsung Pay. Ти познаваш ли трети бранд който да има разработена и вече работеща услуга? Колкото до дисплеите, за да ги направят тънки и фешън, качеството им падна в последните 5 години с много. Имах LG G2, ходи на сервиз за смяна на дисплей, после за малко си взех Sony Xperia Z3, ходи на сервиз за смяна на дисплей, от една година съм с айфон 6 и да, и той ходи на сервиз за смяна на дисплей Та перфектен телефон не съществува нито като хардуер, нито като софтуер.
    Този пост е редактиран от stenly; 22-02-16 в 17:58.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #9

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    https://drive.google.com/file/d/0B64...ew?usp=sharing
    Като стана въпрос за Z3, тук беше на 1 месец.
    Предпоследния ми Самсунг, беше Note 2 и го гледах като извънземно едно време. Страхотен дисплей (не до там коректен с цветовете но на фона на всичко останало беше супер). Сегашния без забележка! Да чукна на дърво

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Ми, крайно време е да вземеш Самсунг...S7

  13. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #11

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Темата отиде много в off-а:

    Double tap-а за активиране на дисплея не е постижение на LG. Nokia го имаха в 3710 още 2009 г. Всяко ново нещо е добре забравено старо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #12

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Да не разводняваме темата отклонявайки се встрани, но по добър телефон от Еджа не съм ползвал. Новия модел изглежда като чудесен фейслифт и който се е насочил към него едва ли би сбъркал с избора.

    п.п Интересно на каква цена ще се предлага G5, хардуерно е топ класа, но засега винаги е попадал в сянката на сънародника си. Имам чувството, че и тази година няма да е нещо по различно.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Може би ще е между 1000 - 1200 лева според магазина. (както всичките им флагмани). Shienar, прав си за дабъл тап-а и Нокиа.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    @shienar - по-скоро 6600 fold от 2008

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #15

    Отговор: LG G5 - най-накрая нещо ново и интересно

    Извинявам се, че се намесвам в темата, но има доста неточни изказвания. все пак не забравяйте, че докато епъл не знаеха как се прави телефон, а самсунг беше дребен играч на пазара, имаше компания, която е показала на света тези технологии, които споменавате. просто сега ги "напудрят" с малко повече реклама в новите модели и дабъл тап-а, и NFC са ги копирали и епъл и самсунг
    извинявам се за

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 04-08-13, 21:12
  2. ето нещо интересно за конвенционален климатик
    От javordinchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-12, 15:58
  3. попаднах на нещо интересно
    От bobibp във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 09-09-08, 12:48
  4. нещо интересно от Майкрософт за WorldCup
    От qni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-06, 14:50
  5. Нещо интересно!:)
    От GATER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-05, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе