Резултати от 1 до 3 от общо 3

Microsoft Surface Phone

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Microsoft Surface Phone



    Въпреки, че закупи в многомилиардна сделка най-известния за времето си бранд за мобилни телефони - Nokia, Microsoft не успя да се наложи на пазара на смартфони.
    Процентният му дял за 2015 година е 1.7%, а за третото тримесечие на 2016-а - нищожните 0.4%.

    Това означава едно - оттегляне от нишата или ново начало.
    Според изпълнителния директор на компанията Satya Nadella - ново начало.

    Какво предстои - брандът Lumia е изпята песен. Той не успя да се наложи на пазара и от 2017 г. ще бъде погребан и повече няма да излизат смартфони под това име.

    Новите продукти ще се казват Surface Phone.
    Surface е добре познат бранд, който се характеризира с най-добрите таблети в света. Те имат пълна функционалност на лаптоп, а цените им са много високи - няколко хиляди лева.

    Очаква се, новите Surface Phone да имат пълноценен x86 емулатор за ARM процесори, което ще позволи инсталацията на стандартни Windows приложения на тези смартфони. Това ще стане, благодарение на паралелно разработваната технология Cobalt.

    Това е бъдещата визия на Windows смартфоните - свръхмощни, предлагащи повече от Android конкуренцията, с перфектно качество и на много високи цени.
    Мисля, че това е много добра новина - свърши се нефункционалните пластмасови недоразумения Lumia.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Microsoft Surface Phone

    Явно имаш гадателски способности. Практиката показва, че опита на Майкрософт да направи кадърен телефон който да се хареса на потребителите пропада с гръм и трясък при всеки техен опит. Не знам дали си си играл с техни телефони, но ако не са топ флагманите им, всичко друго не става и за чеп за зеле. Изключително бавен софтуер дори и на Snapdragon 210 ( 4 ядра на 1.1 GHz) с гигабайт памет. Лично аз бих се зарадвал ако най-накрая имзислят нещо което да се хареса на хората, имат всички предпоставки да го направят правилно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3

    Отговор: Microsoft Surface Phone

    Дори и с бранда Nokia Майкрософт не остави у мен впечатление да е ориентиран към "шир-потреба" сегмента, това обяснява и ниския пазарен дял.
    Ако не беше така щяха да продължават да бълват Lumia 4ХХ, 5ХХ дори и 6ХХ.
    Целта им определено е да бъдат конкуренция на Apple (които също не са "шир-потреба" ориентирани), а и според мен никога не са го крили. С пускането на пазара на Surface Phone (чиято премиера отлагат за пореден път, последно за пролетта на 2017 г.) "портфолиото" им ще бъде завършено, така да се каже.
    И за да са доволни потребителите, надявам се тази "конкуренция" да доведе до понижаване цените на продуктите и на едните и на другите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Microsoft Surface Book
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-15, 11:56
  2. Отговори: 7
    Последно: 20-10-14, 13:52
  3. Убиец на лаптопи - новия таблет Microsoft Surface Pro 3
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 27
    Последно: 25-05-14, 14:29
  4. Техномаркет изби рибата - иска 1200 лв за Microsoft Surface
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-12, 19:45
  5. Microsoft Surface подвежда с означенията на моделите
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 07:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе