Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Karata
  • 2 Post By Karata

Съвет за избор на предплатен план

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #1

    Съвет за избор на предплатен план

    Здравейте, скоро ми изтича договора към А1 и ме качват много нагоре с месечната такса. Разгледах им сайтовете и вждам, че и трите оператора предлагат предплатени планове. Интересуваме тази предплатена услуга на Виваком:


    https://www.vivacom.bg/bg/residentia...dplatena-karta


    Ако добавям по 8 лв. всеки месец ще говоря 300 мин. към всички и ще ползвам 6000 МБ или има скрити клаузи?
    Защото на мен ми трябва повече интернет, е и ако минутите са примерно 1000 ще е по-добре но аз съм делови и не говоря много. Ще съм благодарен на всякакви мнения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Не знам дали може да се запази номера при отиване на предплатен план.
    По скоро минаваш през физически офис и казваш - трябват ми толкова минути и толкова нет на месец, какво може да ми предложите.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Не са точно скрити... Просто разчитат да не четеш с разбиране. И на мен ми се стори нормално отначало, но...

    Доколкото разбирам, за 8 лева си купуваш карта, в която има 300 минути към балимумамата кой, още 300 (може би) към мрежата на мошениците, 6 GB нет и 3 кинта за разговори.

    Дотук добре. Купуваш, говориш 300 (или може би 600) минути, след което идва време да плащаш. Започваш да консумираш 3-те лева, плащайки по 25 стотинки на минута, сиреч 12 минути. Междувременно може и да е минал месец, може и да си изразходил мрежовия трафик.

    И?

    Ми, отиваш да си презаредиш да кажем 10 лева, за да получиш бонус 2 GB данни. Получаваш ги, но с 10 лева ще имаш всичко на всичко 40 минути за разговори... И пак презареждане... Не изглежда оферта, нали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    ...тарифирането е на минута....минимална продължителност 180секунди....

  6. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #5

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Ми, отиваш да си презаредиш да кажем 10 лева, за да получиш бонус 2 GB данни. Получаваш ги, но с 10 лева ще имаш всичко на всичко 40 минути за разговори... И пак презареждане... Не изглежда оферта, нали?
    Не не е оферта, затова и писах във форума, защото човек си тълкува понякога нещата, както му отърва, като мен

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Тези мобилни кретени имат цели отдели да се занимават с това да ни е трудно да тълкуваме правилно. Аз затова си стоя на един план, който вероятно е от 12-13 години - неизгоден е, практически плащам повече, отколкото ако подпиша някакъв нов, но тая пасмина служителите им (в моя случай бибаком) са нетърпими. Колкото и пъти да см отишъл с идеята да направя някаква промяна, всеки път обръщам гръб и си тръгвам - не искам поне да помагам на недоизучените им работници да си изкарат месечния бонус.

    Да спомена, че има и изключения, де - колкото да подчертаят правилото, обаче... Преди години в офиса се домъкна някакъв младеж, който обяви, че е нашият "отговорник" в бибаком (принципно сме при другите мародери, но заради стационарните ни телефони). Отначало подходих безкрайно резервирано и нелюбезно, но момъкът предложи да му отделя още веднъж 5-6 минути, за да ни оптимизирал нещата. Дойде на следващия ден, предложи да премахне три директни линии и един ISDN, които не ползваме, остави ни ваучер за едно 600+ лева, които можело да употребим от предлагани от тях устройства. Така и не стоплих защо е този бонус и как така за първи и последен път ни го дадоха. Сметките ни за телефони наистина значително намаляха. Почти година му се обаждах за разни дребни промени - изпълняваха се без шикалкавене и наистина в наша полза и изгода. Вероятно затова не работи вече там.
    Този пост е редактиран от Karata; 19-04-20 в 16:35.
    espace одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #7

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Добре сега чета тук: https://www.a1.bg/a1-prepaid-comfort-giga


    че при презареждане с 10 лв. или повече получавам 400 мин и 4000 МБ за 30 дни, което напълно ме удовлетворява.
    Правилно ли съм разбрал?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Двойни минути и мегабайти до 31.05.2020

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #9

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    "при всяко презареждане ще получаваш ДО 200 национални минути и ДО 2000 МВ". Тези "двойни минути и мегабайти" (демек 400 мин и 4 GB) пише, че било някаква инициатива с еб@ното име "Дигитална солидарност" (пУсти шамари), но "периодът на Инициативата е в рамките на 16.04 – 31.05.2020 г.". Да не говорим за следното "Такса за ползване на минутите и МВ при всяко презареждане - 5 кинта". Не, отказвам да чета повече - съжалявам, но ще трябва да се унижаваш сам, на мен ми е обидно вече да чета простотиите на тия.

    Опс, изпревариха ме.
    espace и nikoVD харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Съвет за избор на предплатен план

    Да си купиш на виваком предплатена карта "VIVA Стандартен пакет"......оказва се, че не е толкова лесно. Свързано е с обикаляне на магазините им докато попаднеш на такъв в който някой служител въобще реши да се заеме със задачата. Следва висене около един час, след което си тръгваш с фискален бон за платени 12,99лв, тръгваш си без номер и без сим карта. Следва чакане .....няколко дни.....
    Еми БРАВО за чудесното обслужване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нов предплатен план от Мтел - Прима Да
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-04-13, 17:54
  2. Съвет за избор на климатик + План
    От Retrofit във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 25-08-11, 11:21
  3. Готов бизнес план
    От kokyto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-10, 09:24
  4. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе