Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Съвет за избор на климатик + План

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #1

    Съвет за избор на климатик + План

    Добър ден, виждам, че тук има доста специалисти по климатични инсталации, и бих искал съвет за избор на климатик.
    Става въпрос за климатизация на тухлен апартамент, втори етаж, без изолация, с пластмасова дограма.

    Ето план нагледно:
    [img width=776 height=600]http://img402.imageshack.us/img402/5086/plann.png[/img]

    Целта е да се отопля и охлажда всекидневната с коридорите - цялата бежава част, квадратура 50 м2, кубатура 125 м3. Сивата част в дясно са вътрешни стени, прозорците на всекидневната са с обща площ 10 м2(6 и 4 м2).

    Мисля да монтираме 2 климатика вместо един по-мощен, с червено съм обозначил къде смятам да бъдат поставени.
    Държа да са максимално икономични, клас А/А+ защото с това ще се отопляваме и охлаждаме в студове и жеги.
    На конкретен инвертор не съм се спрял, но от отзиви съм решил да е някой от тези марки: Mitsubishi, Fujitsu, Daikin, Panasonic.
    Бюджета е максимум 3000лв.

    Искам мнение от вас каква мощност ще ми е необходима, каква марка, модел качествен климатик, ще ми върши работа с който няма да имам ядове, също и за правилното му разположение.

    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Първо-добре дошъл!Правилно си се ориентирал Retrofit ,че две е повече от едно.И да попитам-няма ли разтояние за монтаж -единият да се сложи да духа по дължина към банята,а не към късата страна в трапезарията?Иначе погледни тези,идеално се вписваш в цената,а и като мощност и характеристики.Успех.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Кофти разположение на вътрешните тела. Където и да седнеш, все ще си на течение

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #4

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Кофти разположение на вътрешните тела. Където и да седнеш, все ще си на течение
    Идеята ми е, въздушния поток да създаде преграда, понеже най-големия студ/жега влиза през прозорците, също така зимата ако ми е кондензирала дограмата, климатика ще я изсуши.
    Кофти е наистина, че ще ти духа във врата както и да го настроиш.

    А иначе едното тяло мога да го завъртя да духа към банята, ама да не стане така коридора да ми е по-топъл от хол-а.

    ПП: Мога да завъртя само тялото което е към меката мебел, в трапезарията нямам никакъв избор за друг монтаж.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #5

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Стената между двете вътрешни готова ли е? Ако не е и имаш 70см. можеш да вземеш Daikin FVXS50
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #6

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Стената е носеща и няма как да се елиминира.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Цитат Първоначално публикувано от Retrofit
    Идеята ми е, въздушния поток да създаде преграда, понеже най-големия студ/жега влиза през прозорците, също така зимата ако ми е кондензирала дограмата, климатика ще я изсуши.
    Кофти е наистина, че ще ти духа във врата както и да го настроиш.

    А иначе едното тяло мога да го завъртя да духа към банята, ама да не стане така коридора да ми е по-топъл от хол-а.

    ПП: Мога да завъртя само тялото което е към меката мебел, в трапезарията нямам никакъв избор за друг монтаж.
    На твое място бих го насочил към коридора. На топло въздушната струя е бие надоло

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #8

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Мога да го завъртя към коридора, не е проблем, стига топлината да е равномерна.
    А конкретен модел да предложите?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #9

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    2 броя Daikin FVXS25F поставени под прозорците ще постигнат максимален комфорт.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #10

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Как ще се получи максимален комфорт с обща номинална мощност 6.8 kW?! И като стане -10°С навън, какво ще остане от това? За тази кубатура е необходима отоплителна мощност поне 8.0 kW.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #11

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    2 броя FVXS35 ще надхвърлят бюджета.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Два броя от това: Toshiba RAS-137SKV-E и си в бюджета и в мощността.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #13

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Aleksandars , това е вярно но в коридора каквото и да се направи ще бъде по-студено от голямото помещение. /през зимата/

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    ... В коридора не е проблем при мен е подобно и винаги е отворено. Ако в хола е 23-24 градуса в коридора е 22, няма проблем. Условното е разбира се, че не давам съвети без да съм видял помещението. По-скоро си говорим само.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    13
    #15

    Re:Съвет за избор на климатик + План

    Коридора не ме притеснява, дългата част е 5 метра и широка 1.30м, височина 2.50, и е изцяло вътрешен.
    Също забравих да спомена че бюджета е краен(клими + монтаж), така че ако се взимат два броя, май ще трябва да се насоча към Panasonic, те ми се струват цена/качество най-приемливи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 22:38
  2. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 14:54
  3. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 15:05
  4. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 12:55
  5. Съвет за избор на климатик?!?
    От dmitry във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 17-11-04, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе