Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By Lupus
  • 1 Post By Tommorow
  • 1 Post By adelev
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By VanDan
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By jhoro

Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    2
    #1

    Lightbulb Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Здравейте,
    От известно време разбрах за таблета reMarkable (1) и търся да си го купя от някого втора ръка. Проблемът е, че го няма почти никъде. В ebay има няколко обяви, но ми се иска да мога да се срещна лице в лице с човека и да тествам таблета на място. За вземане първа река и дума да не става, защото цената е просто идиотска, а и вече може да се вземе само reMarkable 2 от производителя, а неговата цена е още по-умопомрачителна, имайки предвид, че е просто таблет за писане - към 900$.
    Та, ако някой има познат, който има таблета и не го ползва, а би го продал на сносна цена съм на разположение!
    Може и да предложите някакви алтернативи на таблета. Причината, поради която ме заинтригува, е, че писането било много близо до това на хартия и нямало друга такава алтернатива.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #2

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цената за Европа е 460 Евра - таблет + писалка и 30 дена право за връщане.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Разгледай предложенията тук: https://www.emag.bg/grafichni-tableti/c
    Но ако е за професионална работа ти препоръчвам Wacom.
    adelev одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от adelev Виж публикацията
    Причината, поради която ме заинтригува, е, че писането било много близо до това на хартия и нямало друга такава алтернатива.
    Това просто не е така. Алтернативи има...един ипад про с писалка ще свърши същата работа на "електронен тефтер" , но след писането може да се ползва за куп други неща...аз пък съм объркан, след като така или иначе ще въртиш химикала...каква чутовна полза има този таблет пред един приличен обикновен бележник и дали вместо да ръсиш една камара пари и търсиш нещо "много близо до хартията" не си купиш просто...хартия....
    jhoro одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #5

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Това просто не е така. Алтернативи има...един ипад про с писалка ще свърши същата работа на "електронен тефтер" , но след писането може да се ползва за куп други неща...аз пък съм объркан, след като така или иначе ще въртиш химикала...каква чутовна полза има този таблет пред един приличен обикновен бележник и дали вместо да ръсиш една камара пари и търсиш нещо "много близо до хартията" не си купиш просто...хартия....
    Ти пък "обикновен бележник"?
    Робувайки на стереотипите - като чуя "обикновен бележник" си представям нещо с джобен формат. Затова бих предложил "клипборд" - формат А4. Но пак хартиен носител!

    Едно време нещата бяха ясни.
    Компютър беше нещо голямо и трудно преносимо - трябваше от камион до ръчна количка.
    Лаптоп - почти същото, но по-малко. Събираше се в средно голяма раница. Можеше да се ползва и в скута (лап...), но за кратко - тежеше си.
    Телефон - за говорене. Стандартно с жица или преносим - с размер на "дипломатическо куфарче".

    После се появиха джобни телефони, умни (и не толкова) телефони, таблети, фаблети ..
    В момента си мисля, за един десет-инчов таблет - за обща употреба. С таван на цената - 400 лева!
    И пак трябват компромиси - с размера на ... джоба!

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Айпад прото далеч надхвърля бюджета ми.
    Не искам да пиша на хартия, защото не обичам да разнасям тетрадки и тефтери с мен. Избрал съм го, защото мога да напиша каквото си искам по каквито и да било теми и да ги имам всичките на едно място. Да, може и с телефон/таблет, но това ми се струва по-добро.
    jhoro одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #7

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от adelev Виж публикацията
    Избрал съм го, защото мога да напиша каквото си искам по каквито и да било теми и да ги имам всичките на едно място. Да, може и с телефон/таблет, но това ми се струва по-добро.
    За избора на технология е ясно. Събира се в една дума - синхронизиране.
    А за конкретното устройство - ти ще плащаш, ти си решаваш.

    Пп. С тези клавиатури и тъч-скрийнове - напоследък се „затруднявам” с молива и хартията. Почерка ми е станал, като на … лекар, с тежък махмурлук.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Почерка ми е станал, като на … лекар, с тежък махмурлук.
    добре дошъл в клуба
    от много години насам единственото, което пиша на ръка, като се замисля, май е подписът ми

    иначе за такова устройство - когато се появиха за първи път на пазара тези джуджавки, и на мен ми привлякоха вниманието, но цената им ме разубеди
    преди месец братовчед ми научил за тях, че ме пита... проверих отново и отново си останах разубеден
    гъзарийка е, ама НАИСТИНА трябва да ти трябва, иначе е поредното нещо, което ще събира прах

    леко offtopic: ужасно се зарадвах, когато преди седмица успях да си продам фотоапарата, който не ползвах заради факта, че имам телефон, на половината от цената, на която го купих
    ...защото събираше прах почти от момента, от който го купих...
    jhoro одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    леко offtopic: ужасно се зарадвах, когато преди седмица успях да си продам фотоапарата, който не ползвах заради факта, че имам телефон, на половината от цената, на която го купих
    ...защото събираше прах почти от момента, от който го купих...
    Не знам, дали е , ама ...
    Ако трябва, да си оставя само нещата - които реално ползвам - жилището ще е готово за продаване!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #10

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    ...Почерка ми е станал, като на … лекар, с тежък махмурлук.
    Е, има и лекари, като мен, които още от първи до трети клас ни гонеше здраво другарката учителка за краснопис и така си останах с четлив почерк и до сега. Но има един колега, който и самият той не може да си разчита.
    jhoro одобрява това.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Не знам, дали е , ама ...
    Ако трябва, да си оставя само нещата - които реално ползвам - жилището ще е готово за продаване!
    ПЪЛЕН offtopic:

    по-голямата трагедия ще е, ако от така формулираното изпразнено жилище отсъства и жена ти
    jhoro одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #12

    Отговор: Tаблет за водене на бележки / чертаене и четене на pdf-и ; reMarkable 1

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ПЪЛЕН offtopic:
    по-голямата трагедия ще е, ако от така формулираното изпразнено жилище отсъства и жена ти
    Как позна?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Е, има и лекари, като мен, които още от първи до трети клас ни гонеше здраво другарката учителка за краснопис и така си останах с четлив почерк и до сега. Но има един колега, който и самият той не може да си разчита.
    Лекар излекува пациент, след като се обърка и му даде рецепта, върху която си е разписвал химикалката.
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Tаблет ICE-phone
    От ohdan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 26-01-15, 18:45
  2. Отговори: 12
    Последно: 23-07-13, 22:43
  3. Четене на мр3
    От nikdel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-08, 15:30
  4. Декодери за четене на ..
    От travoltino във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-05, 23:03
  5. Четене от COM в VB?
    От b_sokolov във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-02, 14:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе