Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Телетекста на БНТ1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Телетекста на БНТ1

    И в аналоговата става - пускаш го от сателита през приемник, който не поддържа телетекст и си готов.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    И в аналоговата става - пускаш го от сателита през приемник, който не поддържа телетекст и си готов.
    От кой сателит се излъчва БНТ аналогово???

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Телетекста на БНТ1

    Не мога да разбера защо трябва да се излъчва аналогово от сателит, за да се пусне после аналогово в кабелна телевизионна мрежа?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не мога да разбера защо трябва да се излъчва аналогово от сателит, за да се пусне после аналогово в кабелна телевизионна мрежа?
    За аналоговата кабелна телевизия няма значение как се приема сигнала - аналогово или цифрово. Той винаги се довежда до A/V - после модулатор->канален усилвател->смесител->краен усилвател/преобразовател->оптика.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Телетекста на БНТ1

    Именно. Явно не сме се разбрали.
    Мисълта ми беше, че след като свалиш канала от сателита, можеш да подадеш на модулатора сигнал, в който няма телетекст. Зависи от кой изход и на какъв приемник вземеш сигнала, но може да се стигне до такъв случай.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #21

    Re:Телетекста на БНТ1

    Ей това имах и аз предвид!
    А относно заспиването - имам си други начини да се събудя!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Ей това имах и аз предвид!
    А относно заспиването - имам си други начини да се събудя!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #23

    Re:Телетекста на БНТ1

    Ехе, Лупос и Деян, Голям спор му завъдихте. Вярно, че съм пропуснал да ви пиша. Телетекста на стария ми телевизор излиза защото е на кабелен аналогов сигнал. На новия Самсунг, дето съм го упоменал в началото съм сканирал и използвам цифров кабелен сигнал. Именно там не излиза телетекста и както ви писах съм разговарял с инж.поддръжката на кабеларката и неговото обяснение е, че им липсвал някакъв софтуер за талетекста и, че скоро щели да го оправят. А дано, ама едва ли. Като има промяна в ситуацията ще пиша. Със здраве!

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Ехе, Лупос и Деян, Голям спор му завъдихте. Вярно, че съм пропуснал да ви пиша. Телетекста на стария ми телевизор излиза защото е на кабелен аналогов сигнал. На новия Самсунг, дето съм го упоменал в началото съм сканирал и използвам цифров кабелен сигнал. Именно там не излиза телетекста и както ви писах съм разговарял с инж.поддръжката на кабеларката и неговото обяснение е, че им липсвал някакъв софтуер за талетекста и, че скоро щели да го оправят. А дано, ама едва ли. Като има промяна в ситуацията ще пиша. Със здраве!
    E, то това ако го беше написал в началото и темата приключваше. С какво щяхме да си чешем пръстите? А аз тъкмо се канех да питам колегите как ще разфасоват видео сигнала на аналоговата ТВ за да махнат телетекста...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с телетекста?
    От RedBull във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 07-11-12, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе