Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Телетекста на БНТ1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1

    Телетекста на БНТ1

    Здравейте,
    Някой знае ли защо спряха излъчването на телетекста по БНТ1? И ако е временно защо и до кога?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Здравейте,
    Някой знае ли защо спряха излъчването на телетекста по БНТ1? И ако е временно защо и до кога?
    Вчера на обяд го ползвах - работеше. Сега проверих пак - работи си. Или е било нещо моментно, или ако пак не го приемаш проблема е в твоя телевизор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #3

    Re:Телетекста на БНТ1

    Lupus, Благодаря за отговора и като проверих на стария ми телевизор, вярно, че там си го имаше телетекста. Сега да обясня по-подробно защо поставих тук темата с молба за помощ.
    От скоро съм собственик на Samsung TV monitor 19" 933HD. При първоначалното му включване и настройки си получих телетекста на БНТ1 на български както му го зададох в меню "Предпочитания"
    Можех да прелиствам и чета всичко от съдържанието му. Обаче, нали съм си неспокойна натура влизах и в сервизното меню, само за преглед, ама знам ли какво съм пипнал някъде и сега на БНТ1 при искане на телетекст се отваря прозореца с начална страница 100 и чисто черно поле там дето трябва да е текста и с искане за промяна на номера нищо не реагира. На някои от западните канали там дето има ТТХ си работи нормално. Да уточня, че съм избрал каналите от цифровия обхват автоматично и всичко друго си е в ред. Помогнете за решението на проблема.Пак

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Телетекста на БНТ1

    Пресканирай.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Пресканирай.
    Май по-скоро някой трябва, ако знае, да му каже начина за възстановяване на фабричните настройки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #6

    Re:Телетекста на БНТ1

    Деян, пресканирах, но резултата е същия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #7

    Re:Телетекста на БНТ1

    Лупус, дали ще стане със задържане на Exit за повече от 10 сек-, както го е писал Христослав?
    Ако няма друго решение и това ще опитам.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Лупус, дали ще стане със задържане на Exit за повече от 10 сек-, както го е писал Христослав?
    Ако няма друго решение и това ще опитам.
    Нищо не пречи да опиташ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #9

    Re:Телетекста на БНТ1

    Здравейте,
    Разговарях по проблема с инж.поддръжката на кабелния ми оператор и неговото обяснение беше, че нещо сменяли софтуера на някаква нова апаратура и проблема идвал от там. Дано да е това и дано го оправят по-скоро. За сега ще чакам и при нова движение по случая ще пиша. Забравих да пиша, че върнах своевременно и фабричните настройки, ама не е от това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Re:Телетекста на БНТ1

    Кой сменя софтуера - кабелния ти оператор, БНТ апаратен комплекс или предавателите?
    При мен също се изгуби TXT (No Text data) и то на ефирно излъчване, но след около минута заработи нормално. Вече 4 дни не съм забелязал проблем.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #11

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Кой сменя софтуера - кабелния ти оператор, БНТ апаратен комплекс или предавателите?
    При мен също се изгуби TXT (No Text data) и то на ефирно излъчване, но след около минута заработи нормално. Вече 4 дни не съм забелязал проблем.
    Разговора ми беше с кабелния оператор. Чудно ми е само, защо на западните канали телетекста си работи(напр.немските)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #12

    Re:Телетекста на БНТ1

    Ами защото хората си го излъчват, а има вероятност кабеларката да са го изрязали от БНТ сигнала или са минали на друг източник. Или във вашия район са спрели излъчването на TXT.
    Ако имаш някаква антена, пробвай на ефирен сигнал дали пак липсва. От севизното можеш изцяло да забраниш TXT или да го направиш на латиница.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Ами защото хората си го излъчват, а има вероятност кабеларката да са го изрязали от БНТ сигнала или са минали на друг източник. Или във вашия район са спрели излъчването на TXT.
    ....
    Имаш ли въобще идея как е кодиран телетекста и как технически ще го изрежеш??? Или си пишеш по нощите да не задремеш!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Телетекста на БНТ1

    Много лесно се премахва телетекста в станцията на оператора, особено ако говорим за цифрова кабелна.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Телетекста на БНТ1

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Много лесно се премахва телетекста в станцията на оператора, особено ако говорим за цифрова кабелна.
    В цифровата - да, но как ще го направиш в аналоговата? А и няма никаква логика да се прави, по-скоро може да е някаква повреда при прехода през излъчвателя на оператора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с телетекста?
    От RedBull във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 8
    Последно: 07-11-12, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе