Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 402

Телевизии - новини, коментари, оценки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #31

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от nicks1
    А за сигнала от няколко спътника? Смях.
    Цитат Първоначално публикувано от nicks1
    Не четеш внимателно. Пакетът им ще е на няколко спътника. А за да си им абонат трябва да си накичиш терасата с антени.
    Много глупости изписа, за много малко време!
    http://www.lyngsat.com/28east.html
    А сега преброй колко спътника има там. Може би 4 ? И дават възможност да се гледат повече от 100 платени канала на Скай ЮК , около 50 свободни канала ,всичките със страхотно качество. И това със една 60-сантиметрова антенка.
    К'во стана сега? Смех, може би?
    А сега обърни насълзени от смех очета към 23.5°E . Колко са там?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #32

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Няколко спътника на една орбитална позиция. Мислиш ли, че писалият статията прави разлика?

  4. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #33

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    @ nicks1
    той човека казва какво е чул и не дава никаква техническа информация.
    Но много умници веднага му се нахвърлиха.
    Например липсата на компресия при новият хипотетичен оператор. А там става въпрос как нашите оператори разказват играта на оригиналната картина която получават и какво предават.Само за сравнение: гледам футбол при ская и се вижда тревата при близки кадри. При ИТВ/ТоталТВ/Булсатком има зелен килим на това място. А пък за цветова палитра просто нямам думи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #34

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Прав си, за съжаление. Защо оператора да плаща заповче транспондери? Повече разходи, по-малка печалба.
    Дреме му за потрбителя. Лошото е, че няма реална конкуренция. Дори Виваком претупаха нещата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #35

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Дори Vivacom? Да не си очаквал нещо друго?
    Над 70 ТВ канала + радиа на три транспондера и орязан STB!

    Преди малко видях, че СателайтБГ са направили още един транспондер DVB-S2 / MPEG4!
    transponder 226
    12207 Vertical
    DVB-S2 8PSK
    SR 27500
    FEC 5/6
    Ако продължат с тези темпове старите абонати на ITV/Total в скоро време ще им се наложи смяна на приемниците. Ако искат да останат на този доставчик, разбира се. Във форумите се коментир цена от 40-50лв. абонамент на месец, без ясни параметри на услугата.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300039319[/time]_________________________________________________

    Четете и плачете:
    http://forum.totaltv.bg/viewtopic.php?f=6&t=4407
    Цитират се цени от 40-50лв. за основен HD пакет. Дали ще има SD още не се знае.
    То въобще някой наясно ли е какво ще става с този нов оператор с неизвестно име и марка?
    @Zlatko:
    "@valbg
    Да, истина е. Марката ще е друга.
    Определено си прав - въобще не се търсят абонати сред клиентелата на Vivacom&Bulsatcom. На практика те не са ни конкуренция, нито ние на тях - там където свършват те ценово, ще започваме ние."

    Има ли смисъл да се коментира?

  7. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #36

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    @Gena_bs
    Еми, значи всичко си едва наред.Парчетата се наместват в пъзела.
    Вече има HD приемници за по 170-180 лева.Пък и може да ги дават за без пари при едногодишен или двугодишен договор. Пък и е срамота да си купиш 37'' или 42'' че и нагоре телевизор за над 1500лв. и да гледаш картина която не покрива минималните изисквания за SD стандарта.Пък и когато пазара се насити, време е да се фрагментира. Така едни ще бухат на 40-50 лева Фул ХД, а други ще бъдат за 5 лева абонати на Българският Селски Сателитен Оператор БулсатКОм. Казвам селски, защото лятото пътувах от софия до Бургас и на селата, през който минахме, видях само Булсатком, 3 тоталтв и 0 Виваком. Както се казва и за лада и за мерцедес има пазар, но едни и същи хора не пазаруват от двата.
    А пък в един друг форум, един представител на утвърден селски сателитен оператор, се присмиваше на операторите от бившата тоталтв, че нищо не казват на съпорт телефоните и мълчали като пукали относно бъдещите творчески планове, защото и в сателайтБГ не знаели нищо, щот чакали инструкции от гръцко .Така че лятото можем да видим изгрева на нов оператор "Глобил ХД"-оператора с ясна картина и Хубав ЗВУК.
    П.С. Това бяха само размисли и догатки от интернет.На такива неща НЕ требва да се ВЯРВА !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #37

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Напълно съм съгласен с колегата ( sad sack ) както е казал народа за всеки влак си има пътници ,ПЪК защо да не е луксозен този "ВЛАК".

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #38

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    Само за сравнение: гледам футбол при ская и се вижда тревата при близки кадри. При ИТВ/ТоталТВ/Булсатком има зелен килим на това място. А пък за цветова палитра просто нямам думи.
    Явно има бъг в Sky - не си ли чувал коментаторите да казват, че отборите излизат на зеления килим, значи килим трябва да се вижда
    Логиката и критериите при определянето на Булсат като селски оператор, защото по селата имало много тяхни чинии е извратена. По градовете също има много чинии. А всичко би си дошло на мястото, не когато теоретизираме какво биха пуснали други оператори, а когато наистина го пуснат...

  11. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #39

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Явно има бъг в Sky - не си ли чувал коментаторите да казват, че отборите излизат на зеления килим, значи килим трябва да се вижда
    Тъц,Крис, за съжаление, няма бъг в ская. Бъга е в нашите коментатори, вътрешният им часовник от десетилетия не се е ъпдейтвал от time.windows.com 21-и век сме, м@мк@ му! Хората вече гледат към Quad High-Definition(Япония,разбира се).А нашите все още бичат клишетата от Мичмана, спомени от детските години.
    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Логиката и критериите при определянето на Булсат като селски оператор, защото по селата имало много тяхни чинии е извратена. По градовете също има много чинии. А всичко би си дошло на мястото, не когато теоретизираме какво биха пуснали други оператори, а когато наистина го пуснат...
    Логиката не ми е извратена, просто го казах леко с насмешка. Но пък и показва таргет групата(как го мразя този израз) на Булсат. За някой може да е по-добре 10х5 лева, за други 1х50лв.Но пък на тези с 5-те лева им е все едно какво гледат, важното е тв-то да лае нещо. Малко ми приличат на единият образ на Христо Гърбов от "Велика България".
    Много ми е интересно, тези дето питат за тв-та от 37" нагоре в другите теми, какво гледат? Това дето го сваляте от торентите не се брой, щот не гледате нон-стоп филми.
    За сега аз спирам да теоретизирам и отивам да си лягам.


  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #40

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack

    Много ми е интересно, тези дето питат за тв-та от 37" нагоре в другите теми, какво гледат? Това дето го сваляте от торентите не се брой, щот не гледате нон-стоп филми.
    Е след тази "реклама" със сигурност няма да сателайт/тотал

    http://www.razkritia.com/86751/%D1%8...-%D1%81%D0%B8/

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #41

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    Много ми е интересно, тези дето питат за тв-та от 37" нагоре в другите теми, какво гледат? Това дето го сваляте от торентите не се брой, щот не гледате нон-стоп филми.
    Всъщност аз примерно нямам телевизия, и не гледам телевизия от околко 10 години И няма и да гледам, стига ми като отида при нашите на село за 2-3 дена се наглеждам на простотия като за 1 година. Аз не виждам нищо чудно в това да се гледат само неща свалени от торенти.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #42

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Е след тази "реклама" със сигурност няма да сателайт/тотал

    http://www.razkritia.com/86751/%D1%8...-%D1%81%D0%B8/
    то и един източник си цитирал нямам думи :
    Тотал ТВ ужили хиляди свои клиенти в София и България.......

    Съжалявам за ужилените (ако изобщо е истина), ама жълтата преса за пореден път ме удивлява с неграмотни списатели...

  16. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #43

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Само да поясня, не съм защитник на ИТВ/ТоталТВ , но тази драма дето е описана в Разкрития ме накара да се смея на глас 1 минута.
    И аз бях абонат на ИТВ и последната седмица се появяваше съобщение че от 01.03.2011 се спира излъчването от настоящият сателит и да се обадят на телефона за да им завъртят антените.Сега, не знам тоз софиянец как не го е видел, но винаги е много удобно да се правиш на невинна жертва- и кат' съ събудих, гледам че млекото кипи на котлона, пък аз млеко не съм копувал,извънземните требва да са били.
    От началото на м.Февруари, знаех че ще гасят сигнала от 16°E, но не очаквах да е март.Все пак времето е малко неподходящо за катерене по таваните, но явно до тогава са им стигнали парите да предават от 16°E и 23.5°E едновременно. А те предаваха от началото или средата на м.Януари на 23.5°E.
    Относно ужилването, там си е написано че са обявени в несъстоятелност, което означава, че активите се продават, а пасивите остават за кредиторите/абонатите. Нормална практика в Капитализъма. Та както казва Ицката Стойчков- Сам таймс уин, сам таймс лун. Това е действителността,сурова ! Започнете да живеете според действителността,няма нищо гарантирано. Какво да кажат абонатите на Булсатком, който си бяха предплатили за ХБО канала и им го спряха, щот били с Ирдето карти и ако искали да гледат пак, да си върнат картите,за да получат карта и операторски приемник. Само дето никой не им казва,че тези пари дето са ги набили за по-добър приемник, отиват в кенефа, щот новите карти са женени за операторският приемник.Изул си си гащите, когато си си сложил подписа под договора.Или пък за промяната на каналите в пакета, който си си платил.Отговора е-Погледнете си общите условия в договора ,който сте подписали. Искате да разтрогните договора,няма проблеми батенце,просто си плати останалите такси
    А за сега сателайтБГ предлагат, да ви включат старите карти(все пак те са придобили активите) срещу 14лв. и услугата се нарича "тест пилот". Няма задължителни договори, плащаш-гледаш,не плащаш- не гледаш.
    И когато си направят пакетите, предполагам че ще последва последно изпиране/пребрандиране и ще имаме трети DTH оператор.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #44

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    Само да поясня, не съм защитник на ИТВ/ТоталТВ , но тази драма дето е описана в Разкрития ме накара да се смея на глас 1 минута.
    И аз бях абонат на ИТВ и последната седмица се появяваше съобщение че от 01.03.2011 се спира излъчването от настоящият сателит и да се обадят на телефона за да им завъртят антените.Сега, не знам тоз софиянец как не го е видел, но винаги е много удобно да се правиш на невинна жертва- и кат' съ събудих, гледам че млекото кипи на котлона, пък аз млеко не съм копувал,извънземните требва да са били.
    От началото на м.Февруари, знаех че ще гасят сигнала от 16°E, но не очаквах да е март.Все пак времето е малко неподходящо за катерене по таваните, но явно до тогава са им стигнали парите да предават от 16°E и 23.5°E едновременно. А те предаваха от началото или средата на м.Януари на 23.5°E.
    Относно ужилването, там си е написано че са обявени в несъстоятелност, което означава, че активите се продават, а пасивите остават за кредиторите/абонатите. Нормална практика в Капитализъма. Та както казва Ицката Стойчков- Сам таймс уин, сам таймс лун. Това е действителността,сурова ! Започнете да живеете според действителността,няма нищо гарантирано. Какво да кажат абонатите на Булсатком, който си бяха предплатили за ХБО канала и им го спряха, щот били с Ирдето карти и ако искали да гледат пак, да си върнат картите,за да получат карта и операторски приемник. Само дето никой не им казва,че тези пари дето са ги набили за по-добър приемник, отиват в кенефа, щот новите карти са женени за операторският приемник.Изул си си гащите, когато си си сложил подписа под договора.Или пък за промяната на каналите в пакета, който си си платил.Отговора е-Погледнете си общите условия в договора ,който сте подписали. Искате да разтрогните договора,няма проблеми батенце,просто си плати останалите такси
    А за сега сателайтБГ предлагат, да ви включат старите карти(все пак те са придобили активите) срещу 14лв. и услугата се нарича "тест пилот". Няма задължителни договори, плащаш-гледаш,не плащаш- не гледаш.
    И когато си направят пакетите, предполагам че ще последва последно изпиране/пребрандиране и ще имаме трети DTH оператор.

    И отново поткрепям всичко казано от колегата, не бих могъл да го кажа по добре.

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #45

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Абе ще покрадат пак програми от други оператори и до година - ново име

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 02:30
  2. ТЕСТОВЕ на LCD/PLASMA - Оценки, сравнения
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 26-10-09, 15:44
  3. Гледате ли други телевизии, особено HDTV?
    От Krassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 14-08-09, 20:47
  4. SonyEricson W550 !?.... Мнения, оценки
    От moderator_S във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-06, 01:25
  5. Ефирни Телевизии в Пловдив
    От Djeff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 11-04-06, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе