Резултати от 1 до 7 от общо 7

Vivacom TV, switch и рутер?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #1

    Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Здравейте,

    Днес ми сложиха Vivacom TV и оптичен интернет. Донесоха един малък рутер - Huawei HG231f и го вързаха да играе ролята на switch като сигналния кабел идва в рутера и излизат 2 кабела - единия за телевизията, другия за интернета. Попитах ги мога ли да сменя рутера с мой, но ми казаха, че мога, но този на huawei трябва да остане там на мястото си и да играе ролята на switch преди рутера.

    Може би аз не разбирам как точно влиза и се разпределя сигнала през този рутер, но няма ли наистина начин да се използва друг рутер, който да приеме входния кабел, да захрани през един от LAN портовете применика за IPTV–то и през другите да разпределя интернет връзка, както и безжично? Или наистина трябва да имам 2 устройства - switch и рутер?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Че тоя рутер като го гледам си има безжична само трябва да я пуснеш - има бутон от страни .

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Този рутер нищо му няма просто има доста слаб сигнал, а и аз вече имам рутер и то по-добър от този та се чудя как да го направя. Ако не става с едно устройство ще ги оставя и двете, но просто ми се вижда странно как само този рутер можело да им "работи със системата" както ми казаха

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Ами чрез конфигуриране на тоя рутер имаш достъп до тв - няма как да го замениш . Той си е конфигуриран от доставчика . ще трябва да ползваш и твоя щом му е по добра безжичната , но поне изгаси неговата да не си пречат .

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    а някой не знае ли какво точно му е конфигурирано, което да не бъде дублирано на друг рутер (MAC адрес, IP–та или нещо друго)...интересно му е, защото като го гледам рутера като характеристики няма нещо специално, което други рутери да нямат, та би трябвало да е нещо свързано със софтуеърна настройка...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Сменен му е firmware, не е със стандартния който гледаш в нета.Пригоден е за техните нужди - не може да се използва като обикновен рутер. Тоест може, но трябва да му върнеш-префлашнеш оригиналния софтуер, но тогава губиш IP телевизията.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Vivacom TV, switch и рутер?!?

    Ясно, значи ще е с две устройства..какво да се прави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DNS-ите на БТК/Vivacom пак се скапаха....
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-12, 09:43
  2. Закачане на switch след рутер?
    От regned във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 14-08-12, 23:09
  3. DLNA сървър и рутер от vivacom
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-12, 12:11
  4. 3G покритие Vivacom ?
    От nikolin във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-12, 19:45
  5. продавам рутер на цена като за switch
    От Zaphod B във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 02:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе