Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Закачане на switch след рутер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Закачане на switch след рутер?

    Проблема е в това, че от рутера до съседната стая достига 1 лан кабел, който влиза в PC. Въпроса е ако сложа един switch дали рутера ще разпознае устройствата които са закачени - PC и 2ро лан устройство?
    Другия ми вариант е да сложа 2ра лан карта в pc-то, но пък другото устройство няма да бъде в мрежата на рутера
    Колеги, Моля за съвети?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Ще ги разпознае.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Благодаря, работи перфектно!
    Само още едно въпросче - тъй като само 4 от жичките на кабела се ползват за връзката между рутера и PC, това ли е причината мрежата да не тръгне на 1 gbit, тъй като лана на PC и рутера са гигабитови?
    Което директно ще обезмисли закупуването на гигабитов суич.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Да, това е причината.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Не е задължително. За да достигнеш 1Gbps, трябвя устройствата по пътя да поддържат 1Gbps. Ако си с някои евтин, суич, рутер няма как мрежата ти да работи на 1Gbps. А иначе да, ако другите устройства са наред ти трябва 8 жичен кабел

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Закачане на switch след рутер?

    има си и начин на "кримпване" за гигабит.
    А ако си със стария начин -(примерно оранжевата двойка да е първи кабел ) забрави да се вържеш на 1 гигабит. А както каза и колегата ако switch-a ти не е 1 гигабит , всичко което е свързано към него няма да бъде гигабитово.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #7

    Re:Закачане на switch след рутер?

    И двете устройства си поддържат гигабитова мрежа, но за съжаление другите 4тири жички от свързващия ги кабел са "окупирани" от кабелната телевизия на мегалан. Предпочетен вариант от това да пусна още 20 метра кабел до другата стая. Много благодаря за помощта!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #8

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    има си и начин на "кримпване" за гигабит.
    А ако си със стария начин -(примерно оранжевата двойка да е първи кабел ) забрави да се вържеш на 1 гигабит. А както каза и колегата ако switch-a ти не е 1 гигабит , всичко което е свързано към него няма да бъде гигабитово.
    А какъв е новият начин?.......

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Няма нов начин.
    Объркването идва от "кроснатия" кабел - при 1000Mbps непременно трябва да "кроснеш" и четирите чифта.
    При "правия" кабел няма разлика.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet_crossover_cable

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #10

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Зна4и с прави кабели няма да има гигабит дори вси4ки рутери суичове и мрежови карти да са гигабитови?А между рутера и суича какъв трябва да е кабела прав или кроснат.С кроснати кабели навсякаде 6те има ли и обикновенна 100 мегабитова мрежа

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Точно обратното, така както си го описал - прави кабели, гигабитови устровства - имаш 1000MBps, като разбира се и кабела трябва да е поне cat5e.

    Прав кабел - компютър-суич, суич-суич, рутер-компютър, рутер-суич, и др.
    Кроснат - основно за компютър-компютър. Евентуално някое екзотично устройство също може да изисква кроснат кабел, но това ще е описано в документацията му.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #12

    Re:Закачане на switch след рутер?

    А добре да си отдъхна че за момент се притесних че ще трябва да режа вси4ки букси в къщи и на ново да ги крипвам.При мен всичко е с прави кабели и гигабитови устройства - следователно всичко е ОК и мрежата ми е гигабитова?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Митко -няколко пъти пробвах други комбинации - само в 1 става . Това е реалния ми опит- теоретичния не излиза на устройствата. Огромно значение обаче има и кабела. с оранжевия не става , с зеления тръгва. Обясни ми го ако не си съгласен.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #14

    Re:Закачане на switch след рутер?

    а как се проверява да ли е гигабитова мрежата или НЕ е,че ми предстоят още неща да навръзвам на суича и се га се обурках тотално

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:Закачане на switch след рутер?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Митко -няколко пъти пробвах други комбинации - само в 1 става . Това е реалния ми опит- теоретичния не излиза на устройствата. Огромно значение обаче има и кабела. с оранжевия не става , с зеления тръгва. Обясни ми го ако не си съгласен.
    При правите кабели никога под никаква форма не съм се съобразявал как точно са наредени чифтовете - бучвал съм кабела и всичко си е тръгвало от раз. По някакви исторически причини съм фен на B-нареждането (където оранжевия чифт е първи).
    Ти си първия който го споменаваш това, не съм го срещал и чувал от други места.
    Добре е че го споменаваш, такива особености трябва да се споделят по форумите, пък дали са общовалидна недокументирана особеност или фалшива тревога, със сигурност рано или късно ще се разбере на какво се дължи.
    Сега след като го каза, оттук нататък винаги ще имам едно на ум и ще се заглеждам повече по устройствата (на каква скорост са в момента, има ли незабелязани загуби, и т.н.)

    Цитат Първоначално публикувано от donnuzzo
    а как се проверява да ли е гигабитова мрежата или НЕ е,че ми предстоят още неща да навръзвам на суича и се га се обурках тотално
    По правило, всички устройства си имат някаква допълнителна индикация, с която потребителите лесно да се ориентират за връзката - при суичове/рутерите може да е различен цвят или допълнитна светлина, при компютрите и там е лесно, например при тия с Windows - десен бутон върху връзката и "Status"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom TV, switch и рутер?!?
    От Simona Kalcheva във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 22-12-13, 16:03
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. продавам рутер на цена като за switch
    От Zaphod B във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 02:48
  4. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  5. Отговори: 41
    Последно: 14-05-04, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе