Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Виваком + HDMI?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1

    Виваком + HDMI?

    Здравейте, от доста време съм абонат на Виваком (ТВ+НЕТ), но днес ми докараха нов HD приемник. Техниците пристигнаха, свързаха го и всичко е ок. Само се чудя, защо отново ми вързаха телевизията през СКАРТ буксата, и въобще може ли през нея да изкара HD сигнал? Видях че на приемника има HDМI изход, но нищо не казаха за него. Пробвах да го вържа през него, но на телевизора не изкарва никакъв сигнал. Има ли възможност да се свърже с такъв кабел, предполагам, че качеството ще е значително по добро? От настройките на цифровата никъде не видях настройки по този въпрос.. само едно нещо ми направи впечатление.. като вържа СКАРТ-а и HDMI в настройките за екрана ми дава "качество картина" - HD, а когато ползвам само СКАРТ ми показва SD. Много странно, но все пак картината идва от СКАРТ-а...... Някой ако знае нека сподели

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Виваком + HDMI?

    Във комплекта не дават HDMI кабел и Вие трябва да си закупите такъв , а качеството на картината значително ще се подобри . Ако имате такъв кабел - включете го и от телевизора изберете съответния HDMI вход .
    През скарт ще си е същия буламач като с предишния приемник само ще имате картина вече и свободната HD програма .

    ПП. Ако трябва дайте на приемника първоначални настройки и следвайте стъпките , аз моя направо съм го пуснал през HDMI .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #3

    Re:Виваком + HDMI?

    Имам такъв кабел, но като го включа през него не ми вади никаква картина и звук. Все едно няма сигнал.. от настройките на приемника го върнах на стандартни но пак нищо.. . никъде няма настройка от къде да вади сигнала май
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329123152[/time]_________________________________________________

    Опа, май се оправи...

    Пробвах на друг HDMI вход на телевизора и тръгна... странно

    Мерси за помощта все пак

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Re:Виваком + HDMI?

    Сигурен ли си в изправността на HDMI входовете на телевизора и от там зададено ли е през кой вход да взима сигнал .
    Нали знаеш че включването на HDMI кабел става само с изключването на телевизора и приемника от тока - в противен случай може да изгорят .

    ПП Ок .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #5

    Re:Виваком + HDMI?

    От вчера и аз имам същия проблем.Свързах тв-то с приемника на Виваком с HDMI кабел , но няма картина, телевизора има два HDMI входа пробвах и през двата и няма картина.Като се поразрових в книжките на телевизора останах с впечатление- до колкото разбирам руски ,че през HDMI входовете могат да се свързват всякакви други устройства, но не и сателитен приемник.
    Мислех се , че през HDMI входовете може да се включва всякакви устройства ,но явно не е така.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #6

    Re:Виваком + HDMI?

    Е това вече е много интересно!
    HDMI е световен стандарт и има разлики според версиите, но всички пренасят 2D видео видео сигнал и стерео звук като минимум!
    Какъв ти е точно модела ТВ и според теб защо няма да може да се свърже по HDMI точно със SAT?
    1.Провери настройките на HDMI входа на TV и на изхода на сат приемника. Виж дали са равностойни HDMI входовете! Има модели ТВ, на които някои от входовете са само за PC.
    2.Всички свързвания м/у компонентите трябва да се правят при изключено захранване от контакта!
    3.Ако е възможно, провери дали работят HDMI входовете на ТВ и самия кабел с друг източник на сигнал. DVD player, примерно, като спазваш т.2!
    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #7

    Re:Виваком + HDMI?

    Модела на телевизора е Сони 26s2810.Задължителто съм изключвал захранването.HDMI входовете работят защото съм включвал компютъра с DVI-HDMI .Входовете са 4-ти и 5-ти за HDMI ,AV4 -game а на AV5 -DVD
    В същност декодер от инструкциите на Руски език може дасе включва само в скарт и скарт смарт линк.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #8

    Re:Виваком + HDMI?

    Бъркаш понятията!
    Под декодер се има предвид друго нещо.
    За съжаление няма в сайта на Sony User manual за твоя модел и не мога да ти помогна с конкретен съвет.

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #9

    Re:Виваком + HDMI?

    Аз попаднах на това

    Свържете устройствата си по най-оптималния начин

    * За всеки тип връзка е използван различен цвят, за да бъде схемата лесна за разбиране.

    За да се възползвате максимално от аудио визуалните качества на вашата система, за предпочитане е да свържете най-добрите си уреди с възможно най-качествените връзки. Например: Blu-Ray Disc player или Set Top Box HD с HDMI, следвана от DVD player с Компонент, после видеокасетофона с S-video и т.н
    качестото на картината е силно зависимо от качеството на използваните кабели.
    http://www.sony.bg/support/bg/topics/connect

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #10

    Re:Виваком + HDMI?

    Двата ти HDMI входа са равностойни!
    За AV5 е предвиден отделен Audio input и в ръководството пише да се ползва при DVI-HDMI преходник за видео сигнала. Това означава, че за Blu ray, receiver, STB и т.н. се ползва AV4.
    При теб има 3 варианта:
    1.Повреден Виваком приемник или не си му задал от менюто HDMI / HD.
    Ако има сигнал на аналоговите изходи (SD - SCART), то не е зададен HDMI от менюто.
    2.Повреден или менте HDMI кабел. Не си написал какъв ползваш, а в комплекта с STB няма такъв.
    3.Вече си изгорил HDMI входовете на телевизора. Не съм сигурен, но си мисля, че чипът е един и същ за двата входа.
    Това може да се получи изключително лесно. Примерно, ако PC-то, което си включвал е било в друг разклонител 220V или си правил свързването и разкачането при включени и двете или само 1 от устройствата в 220V.
    По т.2 и 3 проверката е най-лесна! Взимаш някой DVD player с HDMI от познат или комшия и нещата ще ти се изяснят.
    Успех!

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #11

    Re:Виваком + HDMI?

    Да споделя и аз ако включвате едновременно двата кабела (и скарта и хдма) няма да тръгне приемника изключи скарта и предполагам че ше тръгне.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #12

    Re:Виваком + HDMI?

    Кабела е читав!На другия телевизор-монитор LG включих кабела и без да правя никакви други настройки на приемника, само смених входа от скарт на HDMI и всичко е наред.
    Скарта естествено, че го изключвам преди да включа другия кабел.
    Сега ми идва идея да сменя телезизорите да се уверя ,че проблема не е приемника.Ще пробвам пак да включа компютъра с тв-то за да се уверя че работи HDMI.А ко намеря друго устройство с HDMI ще пробвам и с него.
    Качеството на картината, което получих на втория телевизор си заслужава да направя всички гимнастики за оправя проблема, ако е възможно. А на HD канала направо нямам думи.
    Мога да посъветвам всички които ползвот приемниците си със скарт да го сменат с HDMI и ще останат очаровани.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #13

    Re:Виваком + HDMI?

    Направих всичко описано по-горе.HDMI входовете работят и двата след като ги пробвах с компютъра -не намерих друго устройство с което да пробвам ,но едва ли е нужно.Писах и на Сони, а пък те автоматично ме изпращат в сервиз ,незнам защо след като портовете си работят.
    Мисля си, че щом и с двата порта тръгнаха компютъра явно няма да тръгне сателитния приемник.Нали по принцип единия порт се става за връзка с компютър.
    Незнам повече какво да правя.

    Намерих ръководство на английски http://bg.diplodocs.com/jim/SONY/KDL-26S2820-_E ако някой иска да се увери дали може да се направи връзката с приемника.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Виваком + HDMI?

    Херците на приемника как са зададени?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #15

    Re:Виваком + HDMI?

    Не открих къде са херците а и трябва ли да ги търся след като другия приемник се стартира автоматично след като вклучих кабела без да правя настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 10 броя hdmi to hdmi кабели
    От pe6o1975 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-14, 18:11
  2. Свързване на 2 HDMI у-ва към един 1 HDMI...
    От MoPcKu във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-13, 23:04
  3. Продавам HDD, DVDRW, RAM, MB, HDMI-HDMI - Варна
    От enchanter във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-11, 18:55
  4. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе