Резултати от 1 до 10 от общо 10

HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #1

    HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Колеги съфорумци пак до вас опирам за помощ .
    Реших да гледам Blu-Ray филми от PC-то на TV-то през HDMI изхода на POV 9600GT.Купих си HDMI кабел Philips през него принципно гледам Stand Alone DVD, но за конкретния сличай го прехвърлих към PC-то.Видео драйвера си намери TV-то, Philips 32PFL7404H каза, че HDCP връзката е capable, сетна му нейтив резолюция 1920x1080p 60Hz и всичко е наред.Образ на 6 .Звук разбира се няма, но това е нормално защото не бях направил необходимите неща за да тръгне.После си закачих S/PDIF кабелчето между дъното и видео картата.Дъното е P5Q SE(не P5Q SE PLUS и не P5Q SE2) уточнавам го защото има малки разлики между тях.Звуковата карта на моето дъно е Realtek HD Audio.Минах през BIOS за да сменя настройката за S/PDIF изхода и да я направя да се "пренасочи" към HDMI на видео картата.В BIOS пише точно и ясно, че ако имаме видео карта с HDMI изход и искаме да пунсем звука през него трябва да променим дефолтната стойност от S/PDIF на HDMI.Само да уточня и още нещо, дъното има външен S/PDIF изход 75 Ом на чинч.Та според моята логика с тази настройка просто прехвърлям звука от този външен изход към вътрешния S/PDIF_OUT header който представлява 3 пинчета като първото отдясно наляво е GND, второто е S/PDIF_OUT а третото е +5V.Към тях съм закачил кабелчето което на видео картата влиза в 2 пинчета на които пише DATA и GND.S/PDIF от дъното съм включил към DATA пина на картата и съответно GND към GND.При така направените от мен неща обаче звук няма на TV-то.След промяната на настройката в BIOS, в контрол панела на Realtek в секцията за S/PDIF се появи и HDMI иконка което ме кара да си мисля, че все пак аудио драйвера е "разбрал" за промяната и "знае" какво искам да правя.В миксера за звука на Windows XP SP3 и Realtek обаче ,плъзгача за Digital Out e неактивен, което ме притеснява.Също така в Control Panel --> Sounds and Audio Devices --> Tab Audio, Sound Playback --> Default Devices имам само Realtek HD Audio, а си мисял, че трябва да има и нещо от рода на S/PIDIF device.Разбира се не съм убеден, че въобще трябва да има такъв дивайс, само предполагам.В нета прочетох различни неща,но никъде нещо конкретно.Някой говорят за NVIDIA HDMI Audio Driver( нещо което никога не съм виждал), други казват, че трябвало да се флашне BIOS на видеото.Срещнах мнения, че аудио драйвера бил пробелма и така в крайна сметка се оплетох и сега вече не знам какво да направя и на къде да тръгна за да реша този проблем.Имаше мнения, че телевизора не можел да приеме звука през HDMI, обаче да не забравяме DVD-то което гледам без проблем през този кабел.Също да уточня, че звук няма не само при плейване на Blu-Ray, но и на DVD филм.Филмите (Blu-Ray и DVD) ги гледам през PowerDVD 9 последния билд и на самия компютър през стандартния аналогов изход на вградената карта си има отличен звук.На PowerDVD съм сетнал в Audio таба да използва S/PDIF,разбира се когато го сетна така, звука през аналоговия изход спира.Опитах и с VLC на който също съм му казал да ползва опцията "Use S/PDIF when available",резултата е същия.Синтезиран проблема в едно изреченение е, че искам да изкарам звука през HDMI изхода на видео картата.Надявам се да съм обяснил подробно и разбрано какво искам, каква е ситуацията към момента и къкъв е проблема.Ще съм благодарен за всяка помощ и мнение попроблема защото аз вече нямам никаква идея.
    Проблема има леко развитие и то е, че успях да намеря HDMI Audio Driver за който вчера писах, но все още не знаех, че съществува.Оказа се, че в самия пакет на видео драйвера има едно EXE което се казва "hdaudio_1.00.00.59_xp_vista_win7.exe" като се стартира, прави една директория в "C:\NVIDIA\" която се казва "HDAudioWHQLDriver" там има "Setup.exe", но за съжаление като се опитам да го инсталирам ми казва, че нямам съвместим хардуеър за този драйвер което ме върна пак в изходна точка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #2

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Хора, никой ли не се е борил с този проблем.Само аз ли се мъча да пусна проклетото аудио през HDMI-а на видео картата

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #3

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    хм още несъм чувал от видео карта да се вади звук.HDMI е видео/аудио кабел.къдеро резолюцията е 1920х1080.а звука е 7.1. аз на моетп ПЦ иам оптика + HDMI пробвал съм да пусна звука през HDMI и става.просто си пренасичих звуковете от драивърите в моя случа HD ADeck.влес във драивърите на звуковата карта и погледни.но ти през видеото изкарваш само картина без звък.няма как от видео да изкараш звук.аз съм със дънп M4A78-VM IN и го потдържа HDMI.ако имаш въпроси пиши.донякаде съ мзапознат с това нещо

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #4

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Цитат Първоначално публикувано от zomb1
    хм още несъм чувал от видео карта да се вади звук.HDMI е видео/аудио кабел.къдеро резолюцията е 1920х1080.а звука е 7.1. аз на моетп ПЦ иам оптика + HDMI пробвал съм да пусна звука през HDMI и става.просто си пренасичих звуковете от драивърите в моя случа HD ADeck.влес във драивърите на звуковата карта и погледни.но ти през видеото изкарваш само картина без звък.няма как от видео да изкараш звук.аз съм със дънп M4A78-VM IN и го потдържа HDMI.ако имаш въпроси пиши.донякаде съ мзапознат с това нещо
    Вади се звук от видеото през кабелчето между S/PDIF_OUT пиновете на дъното към S/PDIF_IN пиновете на видео картата.Казваш, че прехвърляш звука през настройките на аудио драйвера което ме кара да си мисля, че си с ATI видео карта, там е точно така.ATI дават един пач към драйверите за звука който създава нов дивайс в контрол панела на звука където можед да правиш тези врътки.Ако обаче си с NVIDIA видео карта и nVIDIA чипсет(M4A78-VM ) тогава пак става, защото NVIDIA са включили в пакета на видео драйверите HDMI Audio драйвер който се инсталира автоматично при инсталацията на видео драйвера.При мен комбинацията е Аsus Intel P45i чипсет в NVIDIA видео карта където където номера с прехварлянето на звука по някакви прични не става.При мен въпросния HDMI Audio драйвер не се инсталира заради Intel-ския чипсет и в контрол панел на звъка нямам друг дивайс през който да прехвърля звука.Имам единствено HD Audio output.

  6. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #5

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    залагам на обърнат кабел-проследи маса и активното жило точно да си пасват в 2та му края или с чинч го пусни

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #6

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    залагам на обърнат кабел-проследи маса и активното жило точно да си пасват в 2та му края или с чинч го пусни
    С чинч, ако имаш предвид да взема звука от аналоговия изход на звуковата карта и го включа в телевизора, да така работи и няма проблем.Относно обръщането на кабелчето, проверено е мнго пъти и трудно ще се сбърка най-малкото заради цвета на проводниците.Въртял съм ги по всички възможни начини, ате не са никак много , пак не тръгва.Към настоящия момент си смених картата с Palit 9800GT където вече не може да е обърне буксата защото кабелчето е със куплунг и може да се включи само по един начин.Звук пак няма през HDMI.Тези дни ще си сменя дъното със същото, но по-новата версия е с VIA звук, а сегашното е с Realtek ALC 1200 и ще видим там как стоят нещата.Във форума на hardwarebg един човек спомена да включа кабела към усилвател с HDMI вход и да направя мониторинг на входния сигнал дали въобще минава звук или не.Защото има варянт звука да си минава, но да е в цифров вид и телевизора да няма идея за това което му се подава като взук защото няма декодери в него.Друг пък изрази мнение, че през него минавал и обикновен стерео сигнал и би трябвало да чувам и звуците на Windows.В крайна сметка не мога да установя със сигурност къде е проблема защото няма как да разбера има звук през този кабел или не.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #7

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Здравейте! Случайно попаднах на тази тема, търсейки решение на същия проблем, т.е. нямам звук на телевизора през HDMI кабел.
    Аз съм с Palit 9600GSO и телевизор Sony KDL-32P3600. На дъното имам S/PDIF, свързах кабелчето и т.н. Разпозна се и се пусна автоматично на 1080p, но без звук. Изчетох половината интернет и намерих сходни случки, но нито един 100% като моя.
    Първо за да извадиш звук през картата на телевизора трябва по default да си на S/PDIF, а не на speakers.
    Тук идва интересната част В миг на умопомрачение успях да извадя звук! Единствено на 480p и на 576p резолюциите (двете най-ниски които ми вади в списъка на nvidia control panel-а). Иначе на всички останали резолюции до 1080p и на PC резолюциите няма ни звук, ни стон!
    Опитах всякакви драйвери за картата, включително и с тези от windows-а... М/у другото опитах с XP, Vista ultimate и Win7НN няколко варианта. Взех назаем кабел от колега - същото 480p и на 576p със звук, останалите тихо...
    Ако никой не успее да ми даде акъл, дано поне аз да съм помогнал на някого с моите открития...

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #8

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    ЧНГ на всички
    Само да добавя, че проблемът при мен със сигурност не е от кабела, защото новогодишно подкарах една конфигурация с някакво ATI(даже не му помня модела) и изкарах 1080p със перфектен звук на моя телевизор...

  11. m62
    m62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    11
    #9

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Здравейте и за много години!
    jigsawx, не знам дали това ще ти помогне, но ще кажа как се реши проблема при мен. След прехвърляне на кабелчето, също нямах звук. След дълго ровичкане се оказа, че трябва да променя настройките на звуковата карта. http://i055.radikal.ru/1001/48/2413cd05ca4a.jpg
    Освен това в Control Panel --> Sounds and Audio Devices --> Tab Audio, Sound Playback --> Default Devices и аз имам само Realtek HD Audio - нямам S/PIDIF device, но звук имам. Дано да съм бил полезен, ако не на теб то на някюй с подобен проблем. Успех!

  12. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #10

    Re:HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT

    Дълго време се борих с този проблем и накрая го реших съвсем случайно...значи, кабела от дъното към видеото има 3 кабела, червен , жълт и черен (маса)...при мен само с жълтия в средния пин на дъното има звук, другите два са разкачени...когато ги свържа, звука изчезва...не зная защо, но работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips 32PW9551 HDMI Audio In въпрос
    От Gena_bs във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-14, 12:54
  2. hdmi audio
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-10, 17:25
  3. Никоя ли 9600GT на Inno3D няма HDMI изход?
    От stancho_75 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-08, 21:14
  4. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37
  5. PC-LCD TV през HDMI
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-07, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе