Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Пуснаха и ХД версиите на бтв каналите ... най-накрая .


    п.п. БНТ1 ХД също е добавен.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 10-02-17 в 15:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #32

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пуснаха и ХД версиите на бтв каналите ... най-накрая ..

    ...и ги спряха ... ПЕДАЛИ !

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #33

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    svetlio1 , Предполагам си от Бургас , Диджиком за 20 кинта имат Всички български ХД плюс Диема спорт и ХБО тата.Аз след 10 години зарязах Скат есента заради постоянно спиране на канали въпреки че бях на преференциална цена.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #34

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Леко встрани от Бургас съм и при мен другата кабелна алтернатива е само Близу ... от трън та на глог е работата ... на тия поне цените ме устройват , а и все още ми трябват аналоговите .

    ... сега гледам пак ги пуснали ... малоумна работа

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #35

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Избори идват , може и да разшири схемата.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #36

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Здравейте,

    малко лаишки въпрос, но за съжаление не съм много наясно с техническата част на нещата...

    Ползвам стандартен цифров приемник на СКАТ, но скоро си купих HD телевизор (без CA модул) и искам да се възползвам от предоставяните от оператора HD телевизии. Лошото е че СКАТ искат 100лв. за техния HD приемник, та си мислех, възможно ли е да се купи HD приемник от другаде и на по-ниска цена (или нещо по-качествено от това което предлага оператора) и как точно се свъзва?

    Правилно ли си мисля, че трябва само да се купи някакъв HD приемник със слот за карта, и от стария цифров декодер само да преместя картата и нещата ще заработят?

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от c0rp; 06-09-17 в 13:02.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #37

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Старият ти СД приемник най-вероятно е от беличките Делталайн , които са с Грифин кодировка и ако мислиш само да пъхнеш картата в новия, то той трябва също да я поддържа.
    НЕТА Хд приемниците дето ползват Скат се намират втора ръка за към 50лв и май си поддържаха Грифин, но дори и да са само Конакс, то отиваш в най-близкия офис на Сакат и си подменяш картата с Конакс такава.

    п.п. СА модула и той е към 50-60лв , така че ако тв има цифров тунер си е по-удобно и обикновено с по-добра картина (освен ако не е Самсунг ако ползваш вграденият тунер.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #38

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Старият ти СД приемник най-вероятно е от беличките Делталайн , които са с Грифин кодировка и ако мислиш само да пъхнеш картата в новия, то той трябва също да я поддържа.
    НЕТА Хд приемниците дето ползват Скат се намират втора ръка за към 50лв и май си поддържаха Грифин, но дори и да са само Конакс, то отиваш в най-близкия офис на Сакат и си подменяш картата с Конакс такава.

    п.п. СА модула и той е към 50-60лв , така че ако тв има цифров тунер си е по-удобно и обикновено с по-добра картина (освен ако не е Самсунг ако ползваш вграденият тунер.
    СД приемника е точно Делталайн, но не е бял а леко сивеещ. Картата в него е Griffin. Точно НЕТА HD приемниците гледах (NETA 8900 или 8400), има ги в olx за по 60-тина лева. При тях ще има ли нужда от смяна на картата? И има ли някакви други алтернативи като марки и модели?

    За съжаление телевизора няма цифров тунер (Panasonic TH-50PY700P) и с CA модул няма да стане. Не мисля че има друга алтернатива освен стандартен DVB-C HD приемник?

    И ако е възможно още един въпрос... тъй като се поразрових и виждам че хора коментират опции като timeshift и play/pause за подобни приемници, съществува ли подобно нещо за моя случай или не?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #39

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Доколкото си спомням НЕТА-та работеха и с Грифин, но не знам дали и двата модела - общо взето няма значение - подмяната на картата си е безплатна (поне беше).
    Има много варианти за кабелни ХД приемници, но май за АБД-то не съм чувал хубави неща
    Трябва да погледнеш в упътванията на избраният модел кабелен ХД приемник какви възможности има - моделите са много и с различни възможности.

    п.п. И не оставяй статична картина/елементи за дълго на "новият" тв , особено часовника от Делта-та.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #40

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Доколкото си спомням НЕТА-та работеха и с Грифин, но не знам дали и двата модела - общо взето няма значение - подмяната на картата си е безплатна (поне беше).
    Има много варианти за кабелни ХД приемници, но май за АБД-то не съм чувал хубави неща
    Трябва да погледнеш в упътванията на избраният модел кабелен ХД приемник какви възможности има - моделите са много и с различни възможности.

    п.п. И не оставяй статична картина/елементи за дълго на "новият" тв , особено часовника от Делта-та.
    Аз като търся в нета все ми излизат такива без слот за карта (било то Griffin или Conax), може ли някакъв линк да огледам и други варианти?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #41

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Ето ти упътването за Нета ХД 8400 - https://issuu.com/vidin/docs/rakovodstvo_neta_hd8400

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #42

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ето ти упътването за Нета ХД 8400 - https://issuu.com/vidin/docs/rakovodstvo_neta_hd8400
    Страшно трудно се намира информация online за тези приемници NETA.

    Някаква представа дали всички от серията HD8xxx биха работили със СКАТ, защото намирам разни предложения в olx за HD8850, HD8900 и.т.н. но ме притеснява да не взема нещо, което да е заключено и да не може да работи с картата на оператора?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #43

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Както ти писах и вчера , дори и да не поддържа Грифин ща поддържа Конкс , каквито карти Скат също предлагат и ги заменят безплатно. Би трябвало всеки Конакс модел да става , аз имам един комбо (сат-кабел) и го ползвам точно с Конакс карта от Скат , а при "бабата" мисля беше Нета ХД8400 (ако не бъркам) - също с Конакс карта. Върнал съм им Грифин картите и няма как да пробвам дали конкретният модел ще тръгне с тях.
    По спомен мисля към 50лв го бях купил втора ръка.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #44

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Както ти писах и вчера , дори и да не поддържа Грифин ща поддържа Конкс , каквито карти Скат също предлагат и ги заменят безплатно. Би трябвало всеки Конакс модел да става , аз имам един комбо (сат-кабел) и го ползвам точно с Конакс карта от Скат , а при "бабата" мисля беше Нета ХД8400 (ако не бъркам) - също с Конакс карта. Върнал съм им Грифин картите и няма как да пробвам дали конкретният модел ще тръгне с тях.
    По спомен мисля към 50лв го бях купил втора ръка.
    Питам, защото попаднах на една обява за приемник на blizoo (ADB2840C) и за малко да го купя, но видях тази тема - Приемник ADB-2840C - Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ.

    Та притеснението е да не се случи точно нещо подобно с някой от моделите на НЕТА. Иначе СКАТ в момента предлагат NETA 8650 за 99лв. с който казват че всичко си работи перфектно.

    А и все се надявах да намеря някой модел с повечко екстри като timeshift, но удрям на камък тъй като информацията е просто малко особено за хора като мен, които не са на ТИ с тези неща.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #45

    Отговор: Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Туй АБД не е май добър избор - виж и някой Кошип ... имаше и някакви други ама съм им забравил моделите . То и на НЕТА-та има ПВР функция ама не съм пробвал и таймшифт дали има.
    Ето един дето пише , че има таймшифт - Amiko 8140 Т2/C Amiko | Уникомс Трейдинг

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  3. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе