Страница 1 от 27 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 402
Like Tree25Одобрявам

Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #1

    Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Близоо
    blizoo цифрова телевизия, оптичен, интернет, домашен, телефон

    Неофициален форум на потребителите на Близу
    Blizoo forum • Неофициален форум на потребителите на Близу • Начало

    Можете да ползвате модула на всеки един адрес, където има сигнал от Близу с платена АТВ. За да се активират каналите трябва да ви е платен абонамента на адреса, на който се води картата. Иначе самият телевизор няма значение, стига да има тунер и да е активна картата няма значение на кой адрес е.

    София-център-Близу/Кейбълтел/ - САМ Conax, STB Topfield-
    Качество на сигнала много добро-проблем с основния пакет при някои модели на Тошиба/забива при избор от ДУ с цифри на БНТ,БТВ,БТВ-Комеди и Нова когато се преминава от друг пакет /.
    Качество на съпорта- незадоволително ,контакти само през Call- център.
    Спирания на сигнала - бяха много чести в последно време по-рядко.
    Много богат избор на SD и HD програми, като някои HD не са кодирани.
    Много висока цена при пълен пакет от програми, липса на адекватна отстъпка при такъв пълен вариант.


    Търговище - единствен кабелен оператор Близу, преди бяха Кейбълтел; Евроком и Глобо. Първите бяха наследени от вторите, те от третите, а те пък от последните.
    Троен пакет - 130 ТВ канала + всички HD + Net 35Mbps + телефон. ТВ свързан с HDMI кабел към STB Topfield TF7700. Качеството на картината е отлично, интернет с почти обявената скорост е без прекъсване и проблеми. Много съм доволен от съпорта при малкото пъти (2-3), когато се е налагало да им звъня, отреагират бързо и решават дребните (големи съм нямал засега) технически въпроси веднага. С 2 думи им пиша Отличен 5,50.


    След сканиране на каналите забелязах, че от списъка липсват номера от 162 до 165 вкл., от 169 до 172 вкл. и от 178 до 190 вкл. При опит да ги набера въпросните номера с цифрите от ДУ не се случва нищо и остава каналът, който е вървял до момента.
    Да отбележа, че след сканиране на каналите ми изписа, че КА модула не е инсталиран правилно и някакъв код 17.

    Причината за липсващите канали е в оператора!!





    Последните им промоци ме накараха да се замисля на единя телевизор цифрова а на другите аналогова (защото имам още 4 телевизора)+интернет 50Мбита + HD пакет от 5 канала за 40 лв. отделно трябва да си купя К-модул за 85лв.Сега за телевизия плащам 15 лв. кабелна средно качество + интернет от който съм доволен 20 лв.Спиди нет.
    Въпроса ми е заслужавали си да мина към БЛИЗУ
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-04-15 в 10:32.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #2

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Ти имай предвид,че Близу имат свободни цифрови канали,тоест с подходящ ТВ можеш да си гледаш цифрова и на двата.Свободните са К1,всички БТВ-та и Нова.Аз примерно в спалнята съм така...Пък ако ти е зор нещо за друга някоя програма си пускаш аналоговата и си готов.

    Най-добре разгледай форума на Близу,но като цяло интернета им е лош и най-вече ping-a.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Това за кой град и от кога е??? В Стара Загора всичко без рекламните канали е кодирано.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #4

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    моето питане е за София

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #5

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Става въпрос за София...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #6

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Интернета на Близу не е лош, той е просто отвратителен............. особено през почивни дни, но здраве да е - остават ми "само" 9 месеца договор

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko_1
    моето питане е за София
    Ти луд ли си, бре?! Живееш в София, а питаш за Близу!!! Тази измислена фирма е за хора като мен - живея в малък град, краен(предимно пенсионерски) квартал, където читавите доставчици не припарват, щот' потенциалните абонати са малко, живеят в еднофамилни къщи и инвестицията за окабеляване и поддръжка е скъпа. Моята алтернатива за доставчик за момента е следната - Близу или Виваком. Аз избягах от Виваком и се натресох на Близу. От трън, та на глог

    П.П.1. С тези юнаци рискуваш да получиш употребяван цифров приемник и дистанционно(също рециклирано) към него. В София може и да не посмеят да го направят, щот' конкуренцията е голяма и ако се разчуе... ама на мен ми дадоха такива. Но, за тяхно нещастие, не случиха на правилния човек
    П.П.2. Имам си и телевизия на Булсатком. Мислех да я спирам, когато изтече договора, но се отказах. Не, че е върха на айсберга, но ще си я кътам. Сам си прави изводи
    П.П.3. Интернетът на близу е що-годе приличен, поне при мен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #8

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    За София казват че цифровата телевизиятя е добра,а мога да ползвам и обикновенна на другите 4 телевизора.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #9

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Абе, ако имаш някакви други алтернативи - поогледай се какво се предлага. Щом си в София ще има избор.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #10

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    По-скоро трябва да кажеш в кой квартал си,за да получиш конкретни отговори и впечатления от първа ръка.СОфия е много общо казано.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #11

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Левски-Г

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #12

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Реших го окончателно и днес ще се включа на BLIZOO и тв и нет пък ще видим дали съм се прецакал и колко.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1315999116[/time]_________________________________________________

    Някъде из форума се предлагаха К-модули и на по евтина цена но немога да го намеря

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #13

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Евтиния плаща скъпо - вземи си модул от Близу , та дори и да не сработи както трябва , да можеш да го върнеш или смениш .

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #14

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    НКОГА !!!!! Никога "Близоо". Чакам да ми свърши договора. От София съм. Интернета е трагедия. Цифровите им канали кодирани, така че само на един телевизор може да се гледат. Свободни са само рекламните. При аналоговите половината ги няма. Цените им надути. Всичко се плаща допълнително, примерно ХД. Чудя се как оцеляват ?

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Re:Blizoo - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от glaskeram
    НКОГА !!!!! Никога "Близоо". Чакам да ми свърши договора. От София съм. Интернета е трагедия. Цифровите им канали кодирани, така че само на един телевизор може да се гледат. Свободни са само рекламните. При аналоговите половината ги няма. Цените им надути. Всичко се плаща допълнително, примерно ХД. Чудя се как оцеляват ?
    От такива, които като видят ТВ+НЕТ за 22 лева + БЕЗПЛАТНО нещо си + договорче което е написано така че да не го видиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 27 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  2. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  3. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе