Резултати от 1 до 11 от общо 11

Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #1

    Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Здравейте! Абонат съм на onlinedirect в гр. София, ж.к. Мотописта, от декември и имам проблеми с телевизията, затова ще помоля за съвет. Имам проблем с насичане на телевизията в пикови часове. Според доставчика има проблем с моя адрес, който вече месец и половина чакам да отстранят и се чуваме със съпорта ежеседмично. По мои наблюдения "проблемът" се случва в най-натоварените часови пояси. И през седмицата все пак не е драматично - може да се случи някоя вечер, някой от каналите (най-често хд) да сече за няколко минути, но в неделя от 8 до 10, май вече от 3 седмици, не може да се гледа телевизия. За мен лично е проблем, защото гледам "Под прикритие" и не ми е много приятно да го гледам от сайта на бнт. Обаждах се 1000 пъти за момента няма разрешение. Направиха ми 30% отстъпка от миналата месечна такса заради този проблем, но вече се замислям дали да не сменя доставчика, на телевизия. Искам те попитам има ли тук други абонати на online и при тях наблюдава ли се такъв проблем? Смятате ли, че наистина има проблем с моя квартал/адрес или просто нямат капацитет да поддържат услугата при висока натовареност?
    Може ли да ми препоръчате друг добър доставчик на телевизия в този район? Фактор е и цената. Интересува ме цената само на телевизията да не е прекалено висока. Нямам доверие в качеството на интернета на повечето доставчици, които предлагат пакети. Преди бях на мегалан, но високата им цена ме отказа. Плащах 43 лв. за пакет нет+ 2 телевизора, но без хд канали. ХД пакета струваше 20 лв. + 6 лв. за hbo - общо 70 лв., което за мен е непосилно. Според вас да прекратявам ли или да изчакам още с отсраняването на проблема? И следващ въпрос имате ли впечатления от скк или както се казва сега - твнет. Цените за телевизия са подозрително ниски и предлагат СА модул, който за мен е огромно предимство. Незнам до колко са надеждни за телевизия. За интернет със сигурност няма да мина на тях. Иначе съдържанието на каналите им е супер, но ако прекъсват като онлайндирект... Друг доставчик, за който ми минават някакви мисли е нет1, но е огромен минус, че нямат нешънъл геогр. хд, прочетох, че нешънъл геогр. уайлд не е преведен и в някаква степен минус е, че нямат hbo-тата, но това не е болка за умиране. Всякакави съвети ще са от полза! Благодаря предварително

    - - - Обновено - - -

    Друг интересен доставчик, който гледах е Корес, но там договорите са за от по 18 месеца нагоре

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Не разбирам въпроса ти. Проблемът е ясен - явно имате претоварване на частта, която е по меден кабел, който се вързва към оптиката.
    Да, онлайндирект са прави - проблемът е с адреса ти - явно от шкафа с оптиката, откъдето тръгва кабела има прекалено много абонати накачулени на него - за HD канал отиват 10-12 Mbps, тоест, вързани ли са десетина сет топ-а на този кабел почват насичанията. Отделно, не знам как е организиран приоритетния трафик към Нетера в Онлайндирект. Ако клиент на най-ниската тарифа - 32 mbps е заел с торент канала, за останалите ви остават само 70 mbps... пускаш 6-7 сеттопа и почва да сече.
    Проблемът няма да се оправи от самосебе си и с отстъпки, просто трябва да пуснат още малко utp кабели от шкафа с оптика и да си попреструктурират мрежата.
    Лично според мен, проблемът е локален и лесно решим, а не е в магистралната оптика, която да се задръства от потреблението на квартала ти.
    Аз също ползвам iptv през онлайндирект, проблеми няма, но това наистина е характерно за конкретното място, на което живееш, така че моето позитивно мнение не е атестат за твоето положение.
    При Нет1 положението е съвсем различно - там ТВ-то не е iptv и не зависи от интернета ти, тоест, имаш по-високо ниво на сигурност, но по-назадничева технология, с по-малко възможности.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    kod, колегата е в кв. Мотописта, а аз съм в Банишора и има същия проблем - Под прикритие не може да се гледа по Канал 1 HD, така че надали е локален случая. По К1 SD се гледа, което е показателно, че капацитета на мрежата не достига. Случваше се да накъсва и пикселизира първата седмица, но техниците, които донесоха сеттопбокса, ме предупредиха , че местели сървъри и можело да се случва няколко дни
    Иначе като цяло съм доволен от телевизията им - малкото спорт, който гледам, е достъпен. Качеството е много по-добро от булсат, които все още ползвам паралелно, не само на HD каналите , а и на доста SD такива.Само не знам допълнителните глезотии кога ще ги пуснат и дали въобще ще го направят, че тв ахрив, timeshift и ВОД биха ми били полезни.
    Гледам на сайта им има призив да очакваме оферти за оптика до дома , ама кога ще ги дочакаме, не се знае. Това би елиминирало тоя досаден проблем с накъсването :D
    Този пост е редактиран от jodeci; 27-01-13 в 15:08.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Моя грешка, отплеснах се малко при описването на проблема и затова върпосът не е много ясно формулиран. Всъшност това, което исках да питам е има ли смисъл да ги чакам и да се надявам да отстранят проблема или да се преориентирам към друг доставчик на телевизия. Ти си отговорил в голяма степен на него, за което благодаря .
    До колегата, който е на онлайн - при мен първите седмици имаше проблем с бнт хд и като включиш на бнт сд с малки накъсвания можеше да се гледа. Последните 2 седмици, обаче и на хд и на сд е невъзможно и то за периоди от по 20 минути. Миналата седмица между 8 и 10 нямаше канал на български освен тв7, който може да се гледа. Ще им звъня пак тази седмица с надеждата да променят нещо, защото много ми харесва съдържанието от канали, което предлагат и най-вече спортните.

    До колегата - kod - под шкаф с оптика кутията, от която тръгват кабелите на онлайн в блока ли имаш предвид? Ако е тя доколкото знам в блока само аз съм им абонат и може би 1-2 от офисите, но те най-вероятно не ползват тв. Иначе ще им се обадя още в понеделник и ще помоля да направят това, което си описал, благодаря ти за съветите, ще пиша има ли развитие.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Цитат Първоначално публикувано от Vidic Виж публикацията
    До колегата - kod - под шкаф с оптика кутията, от която тръгват кабелите на онлайн в блока ли имаш предвид? Ако е тя доколкото знам в блока само аз съм им абонат и може би 1-2 от офисите, но те най-вероятно не ползват тв. Иначе ще им се обадя още в понеделник и ще помоля да направят това, което си описал, благодаря ти за съветите, ще пиша има ли развитие.
    Ами... не знам от каква кутия тръгват кабелите на онлайн в блока.
    Какво влиза в кутията? Оптика или utp кабел?
    Ако е оптика - да, това имам предвид и не виждам причина в този случай да има накъсване.
    Ако в кутията влиза utp кабел... Откъде идва той? Преди да влезе в кутията може би влиза например в кутиите на други 3 блока и захранва още десетки абонати...
    Аз ползвам същата услуга като вас - интернет от Онлайндирект и iptv от Нетера. Мога да потвърдя, че Онлайндирект няма проблем при връзката си с Нетера, тоест, ако има насичане, то то се появява при крайния клиент и при връзката му с оптиката на Онлайндирект. Има ли достатъчно капацитет там, то значи всичко е ОК. Така че, проблем и да има е решим след като се прекара читава връзка м/у оптиката на нлайнДирект и крайния клиент. След това мрежата е ОК.
    ПС - В интерес на истината, точно БНТ HD не съм гледал - не знаех, че някои предавания са наитина в HD формат и съм забутал този канал накрая и гледам стандартния BNT, защото HD варианта има проблем с EPG-то. Евентуално да има някакъв проблем само с него, но ме съмнява.

    OD_TV.gif

    Ето проста схема - проблемът би следвало да е в последния сегмент, тоест локален и поправим. Ако не е там, а в предната връзка и целия квартал не е захранен добре... няма оправия.


    Цитат Първоначално публикувано от jodeci Виж публикацията
    Само не знам допълнителните глезотии кога ще ги пуснат и дали въобще ще го направят, че тв ахрив, timeshift и ВОД биха ми били полезни.
    Хмм, архив на някои програми, както и запис от тях нямаш ли активирани?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хмм, архив на някои програми, както и запис от тях нямаш ли активирани?
    Не, не знаех, че трябва да се активира по специфичен начин - молба в офис или как? :D Това в кръга на шегата, никоя от тия допълнителни функции не работи с настоящия сеттопбокс , но не смятам причината да е в него. Дори и на сайта им в момента само ЕПГ-то като функция е обявено, другите такива са със статус "Очаквайте скоро"... като оптиката

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Хм... страннно.
    Честно казано, аз съм в комплицирана ситуация. Ползвам Онлайн Директ, ползвам и сет топ, който получава ТВ от Нетера, която е обявено, че е и ТВ доставчика на Онлайн Директ.
    Но сет топ-а ми не е взет през Онлайн Директ, а по друга линия, затова предполагам има разлики и при теб е по-орязано положението по функции и програмна схема.
    Но платформата го предлага, не знам защо в приемниците, които ползват Онлайн Директ не са активирани възможните екстри. Според мен, технически е осъществимо да пуснат във всеки момент запис, архив предвания, достъп до заглавия във видеотека. Платформата на Нетера го предлага, вече конкретния доставчик какво дава... Без да съм наясно с нещата, предполагам, че става въпрос точно за ограничения на устройството, което ползваш в момента и може би скоро Онлайн Директ ще започне да дава нови приемници. И затова да са написали - Очаквайте.
    Иначе за ЕПГ-то конкретно, за съжаление не е пълно, но почти всички БГ програми и основните чужди имат. Направено е значително по-неудобно и трябват повечко цъкания с дистанционното, отколкото при Булсат, но все пак има.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Сет топа е Hansun 6020 и си поддържа въпросните функции, явно самите Онлайн директ поради някаква причина в момента не предлагат тези услуги. Остава да се мадявам, че творят нещо с цел да се подобри качеството на услугата... но дори и в моите уши това звучи наивно . Сега в момента гледам Бостън и Маями на живо по телевизията , което до голяма степен ме кара да забравя за тия бели кахъри :D

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Цитат Първоначално публикувано от jodeci Виж публикацията
    Сет топа е Hansun 6020 и си поддържа въпросните функции, явно самите Онлайн директ поради някаква причина в момента не предлагат тези услуги. Остава да се мадявам, че творят нещо с цел да се подобри качеството на услугата... но дори и в моите уши това звучи наивно . Сега в момента гледам Бостън и Маями на живо по телевизията , което до голяма степен ме кара да забравя за тия бели кахъри :D
    Това не е услуга на ОнлайнДирект помоему, така че да очакваш да творят нещо по чужда платформа...
    Те са просто посредник, предоставящ канал за пренос. И продължавам да съм на мнение, че нови услуги ще има, когато им дадат нов сет топ. Този... след като в момента няма фирмуер, поддържащ допълнителни екстри е по-вероятно да не се ъпдейтва и в бъдеще.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ами... не знам от каква кутия тръгват кабелите на онлайн в блока.
    Какво влиза в кутията? Оптика или utp кабел?
    Ако е оптика - да, това имам предвид и не виждам причина в този случай да има накъсване.
    Ако в кутията влиза utp кабел... Откъде идва той? Преди да влезе в кутията може би влиза например в кутиите на други 3 блока и захранва още десетки абонати...
    Аз ползвам същата услуга като вас - интернет от Онлайндирект и iptv от Нетера. Мога да потвърдя, че Онлайндирект няма проблем при връзката си с Нетера, тоест, ако има насичане, то то се появява при крайния клиент и при връзката му с оптиката на Онлайндирект. Има ли достатъчно капацитет там, то значи всичко е ОК. Така че, проблем и да има е решим след като се прекара читава връзка м/у оптиката на нлайнДирект и крайния клиент. След това мрежата е ОК.
    ПС - В интерес на истината, точно БНТ HD не съм гледал - не знаех, че някои предавания са наитина в HD формат и съм забутал този канал накрая и гледам стандартния BNT, защото HD варианта има проблем с EPG-то. Евентуално да има някакъв проблем само с него, но ме съмнява.

    OD_TV.gif

    Ето проста схема - проблемът би следвало да е в последния сегмент, тоест локален и поправим. Ако не е там, а в предната връзка и целия квартал не е захранен добре... няма оправия.




    Хмм, архив на някои програми, както и запис от тях нямаш ли активирани?

    Много благодаря за обясненията и схемата. Тези дни не съм имал никакво време и не съм гледал тв, съответно не знам може вече да са оправили проблема, макар че се съмнявам, но в първата вечер, когато има прекъсване ще им се обадя и като дойде поддръжка ще обясня какво искам да се провери. Благодаря още един път!

    По отношение на тв архива - аз също нямам, но устройството го поддържа, защото преди бях на мегалан със същото черно устройство и имах ахрив на някои канали, както и възможност за гледане на филми от видеотека. Нямаше запис на предавания, от това, което съм чел във форума им запис не можело да се предложи на черните стб-та, а само на новите - белите, не знам по каква причина. Поздрави от мен и хубав ден!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Цифрова телевизия на Онлайн директ - запитване

    Здравейте! Мина доста време от последния ми поуст тук, даже бях забравил, че съм писал, но днес случайно ми попадна. Искам да кажа, че малко след последния поуст проблемите с телевизията бяха отстранени. Вече върви безупречно, постоянно добавят нови и атрактивни канали, интернета е добър, поддръжката се отзовава и реагира бързо, а цената е конкуретна. Мога да споделя отлични впечатления от доставчика.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  2. Питане за онлайн телевизия
    От Vasilev44 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-14, 21:23
  3. Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 15:28
  4. софтуер за Онлайн телевизия
    От Bulgaria във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-04-09, 20:36
  5. Цифрова телевизия при LCD
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе