Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree4Одобрявам

Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #1

    Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Здравейте питането ми е малко странно, но предполагам,че не е невъзможно. По какъв начин мога да включа антена и кабелна без да се навирам постоянно зад телевизора и да включвам едната или другата букса?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Ако имате предвид вградения тунер на телевизора мисля, че е невъзможно. Или само DVB-T или само DVB-C.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте питането ми е малко странно, но предполагам,че не е невъзможно. По какъв начин мога да включа антена и кабелна без да се навирам постоянно зад телевизора и да включвам едната или другата букса?
    През сплитер, обърнат обратно. Използваш двата изхода за входове, а входа свързваш с антенния вход на телевизора.
    podredko одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    През сплитер, обърнат обратно. Използваш двата изхода за входове, а входа свързваш с антенния вход на телевизора.
    Това за цифрова ефирна и цифрова кабелна едновременно става ли (с вграден тунер)?
    То и другояче не мога да си го представя, де... Проблема при мен специално е, че не бих могъл да избера едновременно DVB-T и DVB-C. Мислех си че при всички тв е така.

    P.S. Сега вдянах. Питащия сигурно има предвид кабелна аналогова...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Това за цифрова ефирна и цифрова кабелна едновременно става ли (с вграден тунер)?
    То и другояче не мога да си го представя, де...
    Става винаги, стига да няма настъпване на канали или сигналите да са с много различна амплитуда.

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #6

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Като превключа ТВ на ефирен тунер хващам едновременно аналоговата кабелна и цифровата ефирна (хващам я от кабела без антена).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Като превключа ТВ на ефирен тунер хващам едновременно аналоговата кабелна и цифровата ефирна (хващам я от кабела без антена).
    Лошо изпълнена кабелна мрежа!

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #8

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Става винаги, стига да няма настъпване на канали или сигналите да са с много различна амплитуда.

    Това означава ли, че не мога да ползвам едновременно, по гореописания метод, външна и вътрешна антена за ефирна телевизия?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Това означава ли, че не мога да ползвам едновременно, по гореописания метод, външна и вътрешна антена за ефирна телевизия?
    Можеш. Източника на сигнала е един за дадения канал. Бозата става, когато ефирния канал попадне върху зает канал от кабелната телевизия.
    Shmi одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #10

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Идеята ми е че е по лесно да превключа от дистанционното на ефир или кабел, отколкото всеки път да ръчкам буксите. И на мен идеята ми беше същата,но първата ми консултация беше със съсед кабелджия ,който бе категоричен,че няма да стане по този начин. Ще пробвам и ще споделя резултат
    Този пост е редактиран от tacho5; 16-10-13 в 01:54.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Ще стане! Аз ти го казвам като стар кабелджия. Само си намери читав сплитер, а не китайско менте.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #12

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ще стане! Аз ти го казвам като стар кабелджия. Само си намери читав сплитер, а не китайско менте.
    Здрасти, значи намерих си читав сплитер от кабелджия включих тв на ин антената на оут настроих си ефирните програми всичко е ок сигнал 90%. Включвам кабелната на другия оут и сигнала се срина веднага някаква друга комбинация на включване да предложиш?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здрасти, значи намерих си читав сплитер от кабелджия включих тв на ин антената на оут настроих си ефирните програми всичко е ок сигнал 90%. Включвам кабелната на другия оут и сигнала се срина веднага някаква друга комбинация на включване да предложиш?
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    ..... Бозата става, когато ефирния канал попадне върху зает канал от кабелната телевизия.
    За да се получава така, значи има застъпване на канали. При това положение РЕШЕНИЕ НЯМА!

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #14

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За да се получава така, значи има застъпване на канали. При това положение РЕШЕНИЕ НЯМА!
    Нали уж ги караха да освободят честотите .
    Решението е аналогов превключвател / ако се сещаш от ТВ игрите сплитер с ключ / , а и какво толкова има на ефира което в кабелната да го няма .
    Този пост е редактиран от jonov; 24-10-13 в 12:02.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Как да включим едновременно антена и кабелна телевизия в една букса.

    Задължение за освобождаване на честотите от кабелните оператори няма. Такъв ключ може да свърши работа, но опита ми с такива е показал доста голямо затихване. Другия вариант е коаксиално реле.
    jonov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сплитер за кабелна телевизия
    От grid във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 10-12-13, 16:25
  2. Препоръчайте ТВ антена за ефирна телевизия ?
    От rpl във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-13, 11:05
  3. проблем с hdmi и кабелна телевизия
    От pet1r83 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-11, 07:46
  4. предавател за кабелна телевизия
    От ivostoyka във форум Друга битова техника
    Отговори: 18
    Последно: 08-01-09, 23:41
  5. Усилвател за кабелна телевизия
    От mordo във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-06, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе