Резултати от 1 до 15 от общо 15

Сплитер за кабелна телевизия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #1

    Сплитер за кабелна телевизия

    Здравейте, извинявам се ако темата не е на правилното място.
    Не мога да се ориентирам с един сплитер. Става въпрос за този:
    Utq7ftu.jpg

    Където съм оградил с кръг има свързана метална букса:
    eYSwnlt.jpg

    Въпросът ми е може ли вместо метална, буксата да е пластмасова, ето такава:
    2U3ydRG.jpg

    Понеже сплитерът е с резба, ще пастне ли буксата или ще е хлабаво. Не съм се занимавал допреди с подобни неща и затова питам Вас, разбиращите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Тази пластмасовата няма как да е свържеш към сплитера директно. Предполагам, че искаш да не ти стърчи закачена букса заедно със сплитера - то тогава едно парче коаксиален кабел свързваш към пластмасовата букса а от другата страна на кабела със Ф-конектор към сплитера.

  4. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #3

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Пластмасовия накрайник е за кабел, не може да се използва на сплитера, трябва ти това:-.jpg
    към сплитера, а от другата страна на кабела-пласмасовия накрайник

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #4

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Искам да свържа трети телевизор и затова питам дали ще стане с пластмасовата букса, понеже тя влиза във втория телевизор. Имате ли предложение как да свържа тогава третия телевизор, без да използвам онези пластмасови трипътници по левче, защото с тях се разваля много картината. Благодаря.

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #5

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Купуваш два ф-конектора, свързваш кабела по които идва сигнала на IN - входа, а на OUT, с другия ф-конектор друг кабел към телевизора

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #6

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta Виж публикацията
    Купуваш два ф-конектора, свързваш кабела по които идва сигнала на IN - входа, а на OUT, с другия ф-конектор друг кабел към телевизора
    Да ми покажеш снимки или линк ако можеш да ми дадеш, защото не ми е много ясно. А кабелът с пластмасовата букса трябва ли да го режа, понеже от кабелната са го слагали, а и е по-качествен от един друг, с който бях пробвал.

  8.  
     
  9. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #7

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Ако кабела ти влиза директно в ТВ - да, трябва да го срежеш, парчето с пластмасовия накрайник го използваш на OUT, a на IN свързваш кабела който ти идва отвън.В горния ми пост има снимка на ф-конектор.От другия OUT на сплитера можеш да подадеш сигнал към друг ТВ.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Нека вкараме малко ред. Това на снимката не е сплитер, а TapOff!.
    За да свържеш три телевизора към един източник на сигнал ти е необходим или троен сплитер или двоен TapOff. Връзките към елемента стават само с F конектор (този от снимката), а към телевизорите с IEC букса. Принципа на разпределение на сигнала е до всеки телевизор да стига приблизително равен сигнал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #9

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Нека вкараме малко ред. Това на снимката не е сплитер, а TapOff!.
    За да свържеш три телевизора към един източник на сигнал ти е необходим или троен сплитер или двоен TapOff. Връзките към елемента стават само с F конектор (този от снимката), а към телевизорите с IEC букса. Принципа на разпределение на сигнала е до всеки телевизор да стига приблизително равен сигнал.
    Извинявам се, че съм сбъркал името, но казах че не съм се занимавал досега с подобни неща. До първия телевизор има един TapOff и кабел от него си влиза във втория. А ако кабела с пластмасовата букса го свържа с 30-тина см парче коаксиален кабел, на чийто изход буксата е метална и включа това в TapOff и после пусна кабел към третия телевизор, дали ще стане? Мисля, че ме разбрахте.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Ще стане и с два TapOff, но си сметни правилно затихванията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Нека вкараме малко ред. Това на снимката не е сплитер, а TapOff!.
    За да свържеш три телевизора към един източник на сигнал ти е необходим или троен сплитер или двоен TapOff. Връзките към елемента стават само с F конектор (този от снимката), а към телевизорите с IEC букса. Принципа на разпределение на сигнала е до всеки телевизор да стига приблизително равен сигнал.
    Здравейте, много ще ви бъда благодарен да ме "светнете" малко по нещата. Каква е разликата между сплитер и TаpOff и може ли да драсне някой правилна схема за свързване на три ТВ, като при мене ТВ-тата се нареждат едни след друг на по около 6-7 м. един след друг. Как ще е най-добре - още от начало ли да се разклони кабела на 3 или първо на 2 и после при втория Тв още на 2. и какво да ползвам сплитери или тапове.
    Този пост е редактиран от Батко Владко; 04-12-13 в 13:03.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #12

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Tап-а се ползва за да се продължи магистралата или субмагистралата(при вертикалната мрежа - като етажните площадки). А някой го ползват и за прекалено силeн сигнал за да го намалят, защото над 110 dB сигнал на ТВ-то започва да се разваля белия цвят. По западен стандарт (защото не знам дали има Български) на телевизионния вход на най горната честота на кабелната трябва да е 62 dB , но мисля че оптималния е 65 - 75 dB.

    Колкото по-малко е затихването в dB (децибели) на сигнала през сплитера толкова по-добре. Най-малко затихване имат сплитерите 1 към 2. А що се отнася за Тап - не слагай. Тап - а е нещо като сплитера, но не съвсем. Той има един вход и един изход където затихването е минимално от 1 до 2 dB, но на отклоненнията към абонатите е доста голямо. За тап 4 (един вход, един изход и 4 отклонения за абонати) най-добрия е със затихване 8,5 dB.


    Когато купуваш сплитери, гледай затихването да е възможно най-ниско.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #13

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    При -20dB на изхода на TAP-а и поне -3,5dB на сплитер двойка сигналът ще е слаб. Има TAP с различни затихвания, така че можеш да компенсираш затихването по кабела, като сложиш TAP примерно с -12db.
    Относно схемата на свързване - колко коаксиални кабела смяташ да инсталираш и телевизорите в преходни стаи ли са или TAP (общата точка е в антре/коридор)? Ако са с обща точка, то най-добре е да сложиш сплитер с 3 изхода с -7,5dB след TAP, и от него трябва да тръгнат 3 кабела към всяка от стаите. Ако обаче са преходни, за икономия на кабел аз бих сложил TAP -6dB в първата стая, като транзита с малкото затихване да е за втория TV и т.н. Целта е на последния ТВ да компенсираш затихването от кабела. То не е голямо, но все пак има загуби в конекторите и сплитерите.
    И си купи качествени елементи, за да не ти създават проблеми! Тези пластмасови антенни букси са меко казано ненадеждни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #14

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    Здравейте пак. При мене проблема е такъв - Разклонението от етажния кабел до сплитера / 1 вход и 3 изхода/ е около 8м. Първия извод - е около 2 м и на него е включен цифров ТВ, картината е супер. Кабелът до втория ТВ е около 8м. там съм без декодер и гледам аналогова чието качество си е нормално за аналогова. Кабелът до третия ТВ е около 18м, той също е на аналогова ТВ като някои канали са добри за гледане, но някои са кофти. За проба местих ТВ-тата по различните стаи и става ясно че не е от тях. Та въпросът ми е: няма ли да е по-добре ако там където е сплитера, да сложа тап , като магистралния кабел продължава към втория ТВ и там сложа още един тап, като магистралния отива до третия ТВ . Или вместо втори тап там сложа сплитер за 2 и 3 ТВ ? И дали ще е удачно да слагам усилвател и къде да бъде? /само да добавя че кабелите са нови, дебелички са / от булсатком/

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #15

    Отговор: Сплитер за кабелна телевизия

    До колкото знам, правилното при твоя случай е да сложиш един ТАР и един сплитер с различно затихване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за кабелна телевизия Видеосат
    От Georgi_73 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-12, 00:49
  2. Продавам приемници за кабелна телевизия
    От armaturata във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 04-10-12, 21:45
  3. цифрова кабелна телевизия без приемник и DVB-C
    От jorro60 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 19-05-11, 13:36
  4. предавател за кабелна телевизия
    От ivostoyka във форум Друга битова техника
    Отговори: 18
    Последно: 08-01-09, 23:41
  5. Усилвател за кабелна телевизия
    От mordo във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-06, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе