Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помощ за подреждане на каналите от мрежата на НЕТ 1 на TOPFIELD TF7700HCCF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1

    Помощ за подреждане на каналите от мрежата на НЕТ 1 на TOPFIELD TF7700HCCF

    Здравейте, имам нужда от помощ за подреждане на каналите на въпросния приемник - Topfield 7700. На телевизорите ми у дома каналите се подреждат така, както са в брошурата на доставчика и както той е решил, че трябва да са подредени. Не ги пипам, защото ми е по-лесно да запомня кой канал къде е, отколкото да си играя на всеки телевизор поотделно да си ги преподреждам. Така спестявам и повторното преподреждане при евентуална преинсталация.

    Обаче на приемника не се получава. Там се подреждат в някакъв друг ред, измислен от приемника, като на 1 е Диема, на 2 - Нова тв (първите 6 или 8 канала са тези на 730 мегахерца).... на 12 е БНТ, на 122 е БТВ комеди и така нататък. Опитах "сортиране" от менюто, но се подреждат единствено по 3 начина - 1. по азбучен ред, 2. по ред на безплатни, после платени, или 3. по ред на платени, после безплатни. Функцията за подреждане по подразбиране и "по доставчик" не променят нищо, остава на предишното избрано подреждане.

    Опитах както автоматично сканиране, така и ръчно, но резултатът е един и същи. На всички устройства сканирах първоначално така: режим "ръчен", носеща честота 730 МХц, КуАМ 64, символна скорост 6900, и на всички си се подредиха еднакво, освен на тоя приемник. Пробвах също и връщане на фабрични настройки, но и след това е същото.

    На предишната ми кабелна тв се подреждаха правилно пък само на приемника, а на телевизорите - не.

    Някой има ли идея как мога да го накарам да ги подреди по начина, по който се подреждат на телевизорите сега, като съм на НЕТ 1?

  2.  
     
  3. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    75
    #2

    Отговор: Помощ за подреждане на каналите от мрежата на НЕТ 1 на TOPFIELD TF7700HCCF

    При мен се получаваше същия проблем на един ТВ Хитачи. Когато в регионалните настройки избера България, ги разбъркваше каналите. Когато избера държава Холандия, ги подреждаше правилно. Виж въпросния приемник дали има възможност за смяна на региона и ако има, пробвай с друга държава (Холандия или някоя от скандинавските) и вероятно ще се подредят по начина по който искаш.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #3

    Отговор: Помощ за подреждане на каналите от мрежата на НЕТ 1 на TOPFIELD TF7700HCCF

    тв да не е Филипс?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4

    Отговор: Помощ за подреждане на каналите от мрежата на НЕТ 1 на TOPFIELD TF7700HCCF

    Цитат Първоначално публикувано от pab Виж публикацията
    При мен се получаваше същия проблем на един ТВ Хитачи. Когато в регионалните настройки избера България, ги разбъркваше каналите. Когато избера държава Холандия, ги подреждаше правилно. Виж въпросния приемник дали има възможност за смяна на региона и ако има, пробвай с друга държава (Холандия или някоя от скандинавските) и вероятно ще се подредят по начина по който искаш.
    Няма региони и регионални настройки. С някакъв фърмуер, поръчан от Близу е, с тяхното лого отпред. Мъчих го по какъв ли не начин и не може. Затова просто започнах да си ги преподреждам една по една. Малко бавно и досадно е, но какво да се прави. Няма пълно щастие. Благодаря за идеята все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-06-18, 15:35
  2. Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия
    От spritable във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-14, 23:53
  3. Питане за приемник TOPFIELD TF7700HCCF и кабелна RN
    От MoPcKu във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-13, 16:03
  4. Питане за приемник TOPFIELD TF7700HCCF
    От titan_83 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 01-05-11, 20:33
  5. помощ за samsung wave 525- иконка на 3G мрежата
    От stoycho51 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе