Резултати от 1 до 11 от общо 11

Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #1

    Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Здравейте, имам няколко въпроса за придобилите популярност тв боксове. Устройството е с подобни характеристики, цена между 50 и 80 лв:
    Android 7.1.2, Четириядрен Amlogic S905X Quad Core ARM Cortex A53 @2GHz
    RAM : 2 GB DDR 3, Вградена памет: 16 GB NAND Flas
    Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz
    Видео : 1920x1080P @60Hz Full HD, Аудио формат: MP3/ WMA/ WMV/ APE/ OGG/ AAC
    Видео формат: AVI/ RM/ RMVB/ MKV/ WMV/ MOV/ MP4/ MPEG/ MPG/ FLV/
    Поддържа декодер: HD MPEG4 / H.264 / H.263 / AVS

    Ще мога да ли да го свържа със стар модел телевизор, посредством чинчове? Също така достатъчен ли ще ми е интернет 60 mbit. Целта ми е да гледам националните телевизии, discovery, national geographic, разновидностите на диема, бтв, музикални канали тип the voice и спортни. Ще може ли това да се управлява с дистанционно, без да е необходимо да има включен компютър или лаптоп? Първоначалната ми идея беше да си взема декодер за ефирна телевизия, но те са на една цена с тв боксовете и затова реших да се допитам до вас

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Гледай да вземеш по-съвременен модел, поддържащ 4к , WiFi 5GHz и Н.265 , за тези пари има и такива.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Гледай да вземеш по-съвременен модел, поддържащ 4к , WiFi 5GHz и Н.265 , за тези пари има и такива.
    Сега тепърва разглеждам какво се предлага, защото не съм запознат с нещата, но чисто технически има ли пречка тези устройства да работят със стари телевизори?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    A, какви са входовете на ТВто?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    A, какви са входовете на ТВто?
    21 инчов телевизор с кинескоп, около 15 годишен. Av in Video and audio, Scart, Antena in. Няма VGA или HDMI

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Гледай машинката да има ето такова например AV, ще ти е нужен такъв кабел, ако няма в комплекта. Чувал съм, че на някои такива 'играчки' видеосигналът излиза на неправилно място (разменен с някой от аудио-каналите), но е леснорешим проблем - разменяш 'чинчовете', включвайки ги в телевизора. Моят няма такъв проблем, де.

    60 Mbps интернет следва да ти стигне, разбира се.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #7

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Гледай машинката да има ето такова например AV, ще ти е нужен такъв кабел, ако няма в комплекта. Чувал съм, че на някои такива 'играчки' видеосигналът излиза на неправилно място (разменен с някой от аудио-каналите), но е леснорешим проблем - разменяш 'чинчовете', включвайки ги в телевизора. Моят няма такъв проблем, де.

    60 Mbps интернет следва да ти стигне, разбира се.
    Благодаря, ще обърна внимание на типа захранване. При теб постоянни ли са каналите или изчезват, налага ли ти се да правиш някакви настройки и прекъсва ли сигналът?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #8

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    През AV изхода видеото е аналогово и на TV с кинескоп картината не е като през цифров HDMI - резолюцията си е като за SD, едрите детайли/обекти се виждат, но ако има надписи/текст с по-дребен шрифт трудно или невъзможно да се разчете(например от самото меню за настройки на бокса, или някакви вградени субтитри), отделно ми се струва, че и цветовете са по-тъмни, малко размазана и нефокусирана картината по AV, но това може и само да ми се струва - Основният проблем са надписите с дребен шрифт.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #9

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Благодаря, ще обърна внимание на типа захранване. При теб постоянни ли са каналите или изчезват, налага ли ти се да правиш някакви настройки и прекъсва ли сигналът?
    Да не стане объркване - не те интересува тип на захранването, а плеърът да има изход, който ти трябва. Има такива, които си имат директно RCA ('чинчове'), но са неоправдано скъпи, затова ти препоръчвам да си търсиш с изход 2.5 mm жак, обикновено означаван само с "AV".

    Що се касае до 'каналите' - зависи с какъв софтуер ще гледаш. Ако си решил да си купуваш от разните, анонсиращи 'ххх канала безплатно', не знам отговора - идея нямам какво имат инсталирано. Аз имам спорадични прекъсвания, но най-вече заради интернета, защото е от мобилен оператор и на не много олюдено място. Дали се налага да правя настройки... - предполагам и тук въпросът ти е продиктуван от идеята да си купиш кутийката с възможността 'петстин програми без пари'. Настройки правих много, докато си махна всички излишни приложения, инсталирам и конфигурирам други. Допускам, че в разните по olx някой е свършил тези настройки, но нямам опит - не знам.

    Обърни внимание на бележката на Morandis за ситните надписи от интерфейса на Android. Задължително си закачи и конфигурирай предварително джиджавката на нов телевизор/монитор с HDMI, за да ти е по-лесно да го конфигурираш и да научиш кое какво е и къде се намира. Едва след това го включи към малкия кинескоп. обърни внимание на това, че той е 4:3.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #10

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Благодаря, ще обърна внимание на типа захранване. При теб постоянни ли са каналите или изчезват, налага ли ти се да правиш някакви настройки и прекъсва ли сигналът?
    Инсталираните канали по боксовете от ОЛХ работят по някоя и друга седмица в най добрия случай.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #11

    Отговор: Свързване на Android tv box със стар модел телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Инсталираните канали по боксовете от ОЛХ работят по някоя и друга седмица в най добрия случай.
    Ако работят на принципа на каналите в сопкаст-а, които ако не прекъснат докато гледам английски мач, го правят веднага след това, ми се струва, че няма смисъл [emoji848]

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 14-03-16, 13:37
  2. SAMSUNG smart hub 2013 Инсталиране на по стар модел ?
    От martokb във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-14, 22:25
  3. Свързване на стар компютър с телевизор
    От Pavian във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-13, 09:40
  4. нов или стар модел процесор за лаптоп
    От jako6iba във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 28-05-10, 07:28
  5. Стар модел Carrier 40FQ010700-21
    От 4erito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-10, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе