Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By korween

Свързване на стар компютър с телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #1

    Свързване на стар компютър с телевизор

    Здравейте, имам телевизор Samsung F6400, който искам да ползвам за гледане на филми от компютъра. Тъй като компютъра ми е слаб и HD видео му върви трудно HDMI варианта отпада. Насочил съм се към DLNA и имам няколко въпроса. Почти съм наясно как ще стане работата, но все пак някой друг съвет ще ми е от полза. Колебая се между два начина - чрез рутер и чрез директна връзка с кабел.
    Рутер нямам и ако избера този вариант ще си закупя. Ще се връзва към компютъра с кабел директно и ще се ползва Wi-Fi на телевизора за осъществяване на връзка. Въпроса е дали ще има проблеми със стриймването, защото чета, че 1080p насича? Насочил съм се към този модел - TP-Link TL-WR841N
    Другия вариант за който се сещам е втора LAN карта и директна връзка с кабел към телевизора. Така, обаче ще имам мрежа, но не и интернет на телевизора. Или се бъркам?
    Приемам и други предложения. Въобще кой е най-удачния вариант като се вземе в предвид, че разполагаш с по-стар компютър?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Отговор: Свързване на стар компютър с телевизор

    Какъв е компютърът? Да не се задъха и при DLNA, че и там падат едни encoding-и.
    С втора LAN карта можеш да си share-неш интернета от компютъра към телевизора. Не гарантирам, че при теб ще работи, но аз съм с подобен вариант: Рутер изпраща Wi-Fi към PC, споделил съм връзката на wi-fi картата на компютъра към вградената LAN-ка и си пердаши на 6. Не съм правил никакви допълнителни настройки. При друг компютър обаче брах много ядове при същия вариант, просто не приемаше автоматични настройки и падна голяма игра докато нацеля някакви, които да сработят. Тогава пък се губеше интернета към телевизора след всяко "заспиване" на компютъра. Бе мъка си беше. Не, че ти трябва реално погледнато... Ще го пуснеш 2-3 пъти и ще ти омръзне.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: Свързване на стар компютър с телевизор

    Pentium 4 2.6Ghz, 1.5GB DDR, 6600 Nvidia. Доста е старичък и неговия ред е дошъл.
    Цялата работа не се ли състои в това да мога, да виждам шернато съдържание от компютъра на телевизора? Възпроизвеждането не става ли на ТВ?
    Тази конфигурация се задъхва дори на клипове в интернет ако става въпрос. Става единствено за сърфиране вече. За DLNA също ли се изисква хардуерен ресурс? Явно аз не съм разбрал точно как процедира системата.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Отговор: Свързване на стар компютър с телевизор

    Е, не е толкова зле машината. Очаквах да ми сервираш някой Celeron на 700 Mhz с 256 MB RAM.
    Това е цялата работа, да. Просто ти обясних, че все пак е възможно ако искаш да имаш интернет с втора LAN карта вместо рутер. Иначе, за DLNA си избираш някой софтуер, share-ваш си папки и навигираш в тях от телевизора.
    Ресурс - иска си се. Честно казано не съм задълбавал, защото така и не ми допадна DLNA-то и гледам през HDMI. Бях със Sempron 3200+ и като пуснех някое 1080p видео процесорът се запълваше на 100% през цялото време, но се гледаше. Машината ти смятам, че ще се справи горе-долу. Ще трябва да си поиграеш с настройките, DLNA-а софтуерът прекодира оригиналния видео поток. Подчертавам отново, че не съм изпробвал много различни настройки и съм далеч от определението за капацитет в областта, но при мен имаше "ореоли" около субтитрите и качеството беше видимо по-лошо отколкото през HDMI.
    Може да помислиш и за някое плеърче, има доста теми във форума. Прецени дали те устройва като функционалност и бюджет. -> https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...A%D1%80%D0%B8/
    Този пост е редактиран от Shmi; 23-08-13 в 10:45.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Свързване на стар компютър с телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pavian Виж публикацията
    Здравейте, имам телевизор Samsung F6400, който искам да ползвам за гледане на филми от компютъра. Тъй като компютъра ми е слаб и HD видео му върви трудно HDMI варианта отпада. Насочил съм се към DLNA и имам няколко въпроса. Почти съм наясно как ще стане работата, но все пак някой друг съвет ще ми е от полза. Колебая се между два начина - чрез рутер и чрез директна връзка с кабел.
    Рутер нямам и ако избера този вариант ще си закупя. Ще се връзва към компютъра с кабел директно и ще се ползва Wi-Fi на телевизора за осъществяване на връзка. Въпроса е дали ще има проблеми със стриймването, защото чета, че 1080p насича? Насочил съм се към този модел - TP-Link TL-WR841N
    Другия вариант за който се сещам е втора LAN карта и директна връзка с кабел към телевизора. Така, обаче ще имам мрежа, но не и интернет на телевизора. Или се бъркам?
    Приемам и други предложения. Въобще кой е най-удачния вариант като се вземе в предвид, че разполагаш с по-стар компютър?

    Благодаря!
    Нямам като цяло впечатления от вградения плеър в Samsung но на мойта 9год щайга на s.478 Celeron D 2.66 1Gb DDR 400 128Mb/128Bit video през TL-WR740N по кабел към LG32LS5600 вървеше абсолютно всичко без артефакти и насичания.
    Тествал съм го с големи .mkv файлове от близо 100Gb при висок битрейт, тук е мястото да кажа че ползвам и ДМС(Домашньй Медиа Сервер) а цялата работа я върши вградения плеър в телевизора.
    Като гледам твоята машина е сходна така,че остава просто плеъра на телевизора да не е стока.
    hristoslav2 някъде беше писал че безапелационно най-добрия вграден плеър е в LG телевизорите иначе и аз се бях засилил към Samsung като фен на марката.
    Smash одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ОС за стар компютър ?
    От freelancer_bg във форум Linux
    Отговори: 28
    Последно: 28-02-17, 09:39
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-01-12, 17:40
  3. Въпрос за стар компютър и телевизор
    От presents във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 23-03-11, 17:59
  4. стар компютър за реклама
    От odar във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-10, 21:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-01-09, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе