Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Не хващам цифров ефирен сигнал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #16

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Това е моделът на телевизора LG 32LB75, но не знам дали характеристиките са точни - https://www.whathifi.com/lg/32lb75/overview

    Ако наистина е толкова стар и няма mpeg 4, със сигурност ще ми трябва декодер. Иначе се намирам в София.

    Ще има ли смисъл да си взема декодер, който освен DVB-T/T2, да поддържа и DVB-C, с цел да го използвам като си пусна кабелна телевизия (примерно нет1 искат собствен приемник)? Например този модел - Tiger T2 PLUS



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #17

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Този приемник няма да върши работа ако си включиш кабелна от Нет1 ,защото има кабелен тунер ,но не и слот за карта и няма да може да гледаш кодирани канали. Виж ако има свободни кабелни канали и те устройват ,ще стане /за това ,което предлага Tiger T2 цената му е супер, но не знам реалните му възможности /.


    Устройства
    • HD приемник – ще имате нужда от него, ако телевизорът ви няма вграден DVB-C тунер и не поддържа стандарт MPEG-4. Цена: 75 лв. Повече
    • CA модул – декодиращо устройство за Conax карта. С него гледате всички допълнително платени канали, например HBO и SPORT HD. Цена: 45 лв. Повече
    • Декодираща Conax карта – поставя се в CA модул или в специален слот на телевизора посредством модул за достъп CAM. Цена: 0 лв.

    Ако избереш Нет1 си вземи приемник от тях за 75 лева с CONAX карта. За ефирна всеки DVB-T MPEG4 приемник ще свърши работа щом си в София.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Loreti; 16-07-19 в 13:41.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #18

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    Този приемник няма да върши работа ако си включиш кабелна от Нет1 ,защото има кабелен тунер ,но не и слот за карта и няма да може да гледаш кодирани канали. Виж ако има свободни кабелни канали и те устройват ,ще стане /за това ,което предлага Tiger T2 цената му е супер, но не знам реалните му възможности /.


    За ефирна всеки DVB-T MPEG4 приемник ще свърши работа щом си в София.
    Успех!
    Разглеждал съм офертите на нет 1 и наличните програми ме устройват, така че няма да има нужда от кодираните канали. Идеята ми беше в началото да гледам цифрова ефирна и после ако всичко с жилището е наред, да си пусна кабелна


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #19

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Ако имаш добър интернет този Тигър има IPTV може да минеш и без кабелна.
    Напиши отзиви ако вземеш устройството.
    За да работи пълноценно му трябва usb Wi Fi адаптер за IPTV или поне активна антена за ефирната телевизия.
    Ако имаш добър сигнал и твоята от първата снимка ще свърши работа.
    Имай предвид това ,че излъчването на DVB-T в България е с вертикална поляризация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #20

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Разбира се, ще дам отзиви ако го взема, но първо ще видя какви се предлагат на място в магазините. Интернет 40 mbit ще е достатъчно, нали?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #21

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    Ако имаш добър интернет този Тигър има IPTV може да минеш и без кабелна.
    Напиши отзиви ако вземеш устройството.
    За да работи пълноценно му трябва usb Wi Fi адаптер за IPTV или поне активна антена за ефирната телевизия.
    Ако имаш добър сигнал и твоята от първата снимка ще свърши работа.
    Имай предвид това ,че излъчването на DVB-T в България е с вертикална поляризация.

    Взех устройството преди няколко дни и ще си напиша впечатленията досега - със антената ми от първата снимка намери без проблем 12-те канала. С чинчовете от комплекта картината е малко гадна, докато с hdmi кабел е доста по-добре. Нямам usb Wi Fi адаптер, но ще си взема един да пробвам. Малко загрява, но това няма как да се избегне. И един недостатък забелязах, но може би трябва да се поровя в настройките за това - при включване на телевизора каналът стартира и след няколко секунди декодерът се изключва и показва, че няма сигнал. След като натисна копчето за включване на декодера всичко се оправя. Това се проявява, когато декодерът продължително време е бил изключен

  8.  
     
  9. tys
    tys е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    10
    #22

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Дайте препоръка за читава вътрешна антена за ефирна телевизия. Първи етаж на панелен блок в Пловдив е локацията на телевизора.
    Това изглежда добър вариант:https://www.aliexpress.com/item/3304...c00babOba&mp=1

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Отговор: Не хващам цифров ефирен сигнал

    Дизайнът хваща око.

    Обаче според мен трябва да си купиш антена:

    1. която може да се върти/насочва, защото това има значение
    2. която има усилвател на сигнала.

    Особено на 1-ви етаж, това е необходимо защото не се знае през колко бетон трябва да мине сигнала, за да стигне до теб.

    Казвам го от личен опит с такава антена, закупена и ползвана преди около 6 години.Моята я закупих от Бг и е Philips.
    Доволен съм, нямам ядове с антената, дори изкара няколко сериозни токови удара.Има си усилвател и той върши работа.

    Сега сигурно има доста по -добри вътрешни антени за цифрова телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали
    От Unnatural във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 9
    Последно: 23-02-19, 15:59
  2. цифров сигнал по кабелната телевизия
    От naskofitnesa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-13, 22:19
  3. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 02:01
  4. Прехвърляне на цифров сигнал до 2-ри приемник
    От geraldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-11, 15:06
  5. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе