Резултати от 1 до 9 от общо 9

VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #1

    VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    След проучване какъв оптичен нет има до сградата ми....
    се оказа че имам на Виваком оптичен кабел АОН 100 мбит до сградата - мазето на входа ми.
    И 1000 мбит ГПОН до апартамента ми от А1.....въпросът е с кои да се обвържа с две годишни вериги за телевизия иптв и интернет при положение че съм с три телевизора и на двата оператора ли ще ме карат да плащам за допълнителни ХД приемници извън месечния наем?
    И какво ще плащам за приемници - първи телевизор ще бъде 4К Смарт и втори и трети тв. ще бъдат стари лсд-та....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #2

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Аз съм с А1 и съм доволен като цяло. Според мен новите приемници малко замазаха качеството на HD каналите.
    Кумът ми е с Vivacom и там качествоот не ми харесва изобщо. Още повече е замазано.
    Може да ти направят оферта да не плащаш за примениците или да свалят от цената. Но, докато не попиташ няма да стане.

    На А1 съм с 2 приемника и 75мбит и съм ок.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Не вярвам да не се плаща за допълнителните приемници!
    И провери до апартамента ти оранжевите с оптика или с UTP кабел ще стигнат!

  5. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #4

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Аз съм само с оптичен интернет на А1 100 мб. Много съм доволен за 14 м само веднъж бе спрял за няколко минути. Винаги имаш 100 мб. Бяха сбъркали и 4 месеца бях на 200 мб а си плащах за 100. Беше много добре, жалко че се осетиха. В някои райони оптиката на виваком не е добре. По принцип не съм доволен от интернета на Виваком при леля ми. Интернета им вечерта е по бавен.

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #5

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    При А1 си пише "можете да добавите допълнителен приемник за 2.99лв./мес." Компютъра и единия телевизор ти влизат по договор, а за другите ще трябва да плащаш.

    Аз съм на 200Mbps оптика при тях и си получавам реални около 190 -195. Никога не съм падал под тази скорост, а за вече около пет години два пъти ми е спирал за по 2-3минути. За мен телевизията им е много добра, но съм я сравнявал само с Булсат в бачкането и не знам в сравнение с Виваком как ще е.

    Гледам, че при А1 има подарък външна батерия. Ако не ти е нужна, питай ги дали може да ти я сменят с друго. Аз като се включвах пак имаше батерия и като ги попитах се оказа, че мога вместо нея срещу 19.99лв да си взема таблет, който в ОЛХ-а вървеше по 150-180лв. Майка ми още си играе игрички на него.
    Който и доставчик да избереш, кажи на техниците да ти "цепнат" кабела и да вкарат интернет освен в компа и директно в смарт телевизора. Това си е голяма благинка и плюс това ти е безплатна, а ако не им го кажеш изрично, може поради мързел да се направят на луди и да "забравят" да ти го предложат. Успех с избора.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #6

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Аз не плащах за допълнителен приемник. Беше ми безплатен по оферта.
    Цепенето на кабела има смисъл, ако ще използва един за нет и тв друга стая, а целта е да не се прокарат 2 кабела... Най-вероятно има рутер, така че ТВ е ясно, че ще вземе все някак нет.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #7

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Мерси много на всички.

    дедо1975 - добра идея ако може безплатната батерия да се замени с хд приемник за допълнителния втори или трети телевизор.

    Дано да може че ми е отънял джоба - а твърдо ще бягам от м сат на 31 януари.

    Не виждам оферта за 200 мбит.....за 100 мбит и после скача на 300 мбит и цената двойно скача.

    Ако ми предложат за 200 мбит на А1 ще е добре.....идеално ме устройва.

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #8

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Аз не плащах за допълнителен приемник. Беше ми безплатен по оферта.
    Цепенето на кабела има смисъл, ако ще използва един за нет и тв друга стая, а целта е да не се прокарат 2 кабела... Най-вероятно има рутер, така че ТВ е ясно, че ще вземе все някак нет.
    Не знам дали точното му наименование е "цепене на кабел", може и да бъркам. Въпросът е, че щом имам вход за интернет в самия телевизор да се използва той, а не сигналът да минава през рутер и Wi-Fi. Сега имам един кабел боцнат в телевизора и един в настолния комп., а Wi-Fi то се ползва само на телефона.

    Цитат Първоначално публикувано от Varnenecat Виж публикацията
    Мерси много на всички.

    дедо1975 - добра идея ако може безплатната батерия да се замени с хд приемник за допълнителния втори или трети телевизор.

    Дано да може че ми е отънял джоба - а твърдо ще бягам от м сат на 31 януари.

    Не виждам оферта за 200 мбит.....за 100 мбит и после скача на 300 мбит и цената двойно скача.

    Ако ми предложат за 200 мбит на А1 ще е добре.....идеално ме устройва.
    Те ще ти дадът безплатни приемници за другите телевизори и безплатен рутер и всичко необходимо. В договърт ти ще пише, че ти плащаш за услугата (демек доставката на сигнал), а оборудването за тази цел си е тяхно и ти го предоставят безплатно за срока на договара а след това им го връщаш. Няма да ти опростят таксата за ползване. Въпроса е ако можеш да вземеш както в моя случай таблет на символична цена вместо батерията и после ако искаш го продай. Ако исках можех да съм на далавера със стотина лева от тази схема, ама реших да оставя таблета на майка ми.
    Като подписвах моя договор 200Mbps беше най дебелата оферта. Нямаше ги сегашните 300 и 1000...

    На мен ми намалиха въпросните 2.99лв на 1.20лв, ама при теб това евентуално би станало пролетта, ако Диема отново вдигнат цената и то само ако от А1 не са се застраховали по някакъв начин в сегашните договори. Тук съм описал как стана така, че от А1 сами предложиха да ми намалят цената.
    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    На мен ми пратиха съобщение, че "Диема екстра" ще вдигат цената с 1лев и съответно в едномесечен срок мога да се откажа без санкции. Свързах се с тях за да се откажа от Диемите и... О, чудо!!! Предложиха ми да не се отказвам, а те щяли да ме компенсират като ми намалят таксата за допълнителните устройства от 3лв на 1.20лв. При три устройства аз реално ще продължа да гледам всичките им канали, но ще им плащам 4.40 на месец по-малко!!! Чакам да ми пратят договора за подписване и ако има някакви други уловки освен че ще е за нови две години (на сегашния му оставаше малко повече от година), ще пиша пак тук. Пробвайте и вие, може да ви върже някоя подобна офертичка
    В момента за 200Mbps и всичките им телевизионни канали(без новия пакет 4К) на три телевизора плащам 50.37лв.

  11. Junior Member Аватара на Varnenecat
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    ТРЪНКОВО
    Мнения
    66
    #9

    Отговор: VIVACOM AON 100 mbit ИЛИ А1 1000 GPON ?

    То не виждам дори пакета 300 мбита да се предлага със всички канали....само 1 000 мбит вървят с всички канали на ужасните 69 лв. за 1 телевизор - за три отиде на 78 лева....абсурдни пари....

    ако може да ми предложат оферта за 200 мбит и всички канали +4К пакета и на три телевизора всичко за 55 лева максимум ще ги разцелувам и подпиша веднага.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG OLED55B7 и Vivacom Set Top Box
    От Smaak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 13:58
  2. Vivacom LTE+
    От Caesar във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 21-04-18, 19:25
  3. DNS-ите на БТК/Vivacom пак се скапаха....
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-12, 10:43
  4. ADSL 4 mbit бизнес план проблем
    От emergency_bg във форум Технологии
    Отговори: 10
    Последно: 22-08-08, 20:00
  5. Wireless router - има ли значение 54 или 108 Mbit?
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-07, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе