Резултати от 1 до 3 от общо 3

Ползва ли някой външна насочена 5G антена.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    5
    #1

    Ползва ли някой външна насочена 5G антена.

    Здравейте!На път сме да сбъднем една наша мечта с къща на село.4G+ прави скорости от порядъка на 200-230 Mbps ,но веднъж опитал 5G в градска среда...ще му се на човек да го има навсякъде.Разстоянието до най-близката 5G клетка е 5км,което на мен лично ми се вижда като фантастика,а цените на антените са огън и жупел и това някак си ме плаши да заровя едни пари само за пробата.Някой експериментирал ли е или аз ще съм първият ?

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #2

    Отговор: Ползва ли някой външна насочена 5G антена.

    Ами аз на село имам 4г, но вдигам 25-35 МБ макс на спийд тест, което значи, че реално ще е по малко но не съм носил комп да видя наистина колко е. Има една камера за сега само. Та също съм се замислял за антена, но ме притеснява, че ако клетката е една наоколо и на нея са закачени цялото село а може би и някой от съседното….дали с антена или без - то толкова си е трафика на клетката.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Ползва ли някой външна насочена 5G антена.

    4G не е проблем. На гол рутер с cat6 прави 200-230.При баща ми съм сложил 2 Yagi антени без даже да си играя много да ги вдигам на високо или насочвам прецизно.Резултата е все едно съм под клетката, която е в съседно село на 4км.С 4G е ясно какво и къде да сложа/купя. Става въпрос за 5G.При него като тръгна с колата от клетката на всеки 30 метра скороста пада с по 10Mbps и то на открито.На 2км от нея зад дървета правя феноменалните 25 Mbps,а под нея 1400!При 4G има вариант за скорост или покритие. В села далеч от града масово се ползва опцията за по-добро покритие, така че 112Mbps ти е тавана, но не е само това... с антени и добър обхват ти пада драстично ping-a и дори с тези 25 които правиш можеш да гледаш ЕОН
    Този пост е редактиран от RzR032; 18-03-22 в 09:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна антена за Vivacom MOBIX
    От alexi_dobrev във форум Технологии
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-21, 10:47
  2. Външна антена
    От i486 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-13, 20:14
  3. външна антена (за вила в балкана) ?
    От metesator във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-10, 17:28
  4. Продавам външна GPS антена - активна
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-09, 19:36
  5. Отговори: 1
    Последно: 26-02-07, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе