Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помогнете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #1

    Помогнете

    Привет приятели!
    Имам голям проблем!!!!!
    Преди два дни си купихме телевизор Philips 21PT5520. Днес купих преходник S-video/skart за да го включа към компютъра и........Картината е черно бяла и нямам звук. Картата ми е Sapphire ATi 9600XT и има S-video изход. Оттам с кабела и преходника в долния скарт/не че не пробвах и горният, който е RGB/, за който е упоменато, че е S-video. Във спецификацията на телевизора пише, че възпроизвежда видео във фирмат NTSC. По регион в настройките на видеокартата ми излиза PAL В , но ръчно я смених на NTSC/ NTSC-M това ми се изписа в падащото меню./. Засега съм в шах, незная какво друго да сторя. Ако нещо не съм обяснил както трябва ще отговоря на въпросите Ви. Дано не съм си купил телевизор, който няма да мога да включа към компютъра и да гледам на него филми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2

    Re: Помогнете

    Здравей, и аз съм имал подобни проблеми! Значи от настройките на картата избираш PAL B(не NTSC), изход: S-Video(не Composite или Auto)! След това пробвай и на двата входа(скартовете)! Ако преходника ти има превключвател IN/OUT пробвай и двете положения! Ако не стане, пробвай с друг модел преходник S-video/skart (попадал съм на такива с разменени пинове, май са тези с превключвателя)!
    * *Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #3

    Re: Помогнете

    Цитат Първоначално публикувано от Ivantt
    Привет приятели!
    Имам голям проблем!!!!!
    Преди два дни си купихме телевизор Philips 21PT5520. Днес купих преходник S-video/skart за да го включа към компютъра и........Картината е черно бяла и нямам звук. Картата ми е Sapphire ATi 9600XT и има S-video изход. Оттам с кабела и преходника в долния скарт/не че не пробвах и горният, който е RGB/, за който е упоменато, че е S-video. Във спецификацията на телевизора пише, че възпроизвежда видео във фирмат NTSC.* По регион в настройките на видеокартата ми излиза PAL В , но ръчно я смених на NTSC/ NTSC-M това ми се изписа в падащото меню./. Засега съм в шах, незная какво друго да сторя. Ако нещо не съм обяснил както трябва ще отговоря на въпросите Ви. Дано не съм си купил телевизор, който няма да мога да включа към компютъра и да гледам на него филми.
    Пробвай от дистанционното на телевизора, дали нямаш избор на различните входове- преден, заден,S-видео и т.н. Обикновено трябва да му се помогне оттам да разбере какъв сигнал му е пуснат!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: Помогнете

    При мен проблема с черно-бялата картина се реши с ъпгрейд на видеокартата от 5700 на 6600
    Иначе когато се мъчих със старата доста хора се оплакваха че проблема им е бил в кабела.
    Сигурен ли си, че при теб кабела е наред?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #5

    Re: Помогнете

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Здравей, и аз съм имал подобни проблеми! Значи от настройките на картата избираш PAL B(не NTSC), изход: S-Video(не Composite или Auto)! След това пробвай и на двата входа(скартовете)! Ако преходника ти има превключвател IN/OUT пробвай и двете положения! Ако не стане, пробвай с друг модел преходник S-video/skart (попадал съм на такива с разменени пинове, май са тези с превключвателя)!
    * *Успех!
    Днес взех от работа друг S-video кабел. Направи ми впечатление, че има повече крачета в буксата му/ едната, другата беше като моята но с допълнителен жак, който внася брум в телевизора като го включа в скарта на чинча за звук. За какво ли е?/
    Смених кабелите и картината стана цветна. Чрез S-video сигнала не се ли подава и звук или бъркам?
    Картината на телевизора е много по-зле от тази ма монитора ми/ Philips 109p40/40/, но това ще да е. Телевизионната система я сложих на PAL B.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Помогнете

    През S-Video-то не се подава звук. Картината защо така е зле? Изкривена ли е, шум ли има или нещо друго. Имай пред вид че много неща могат да попречат на сигнала, дори електрическите проводници...не зная какво ти е разстоянието между компа и телевизора, но си струва да се пробва с понаместване на кабела. Друго - извади кабела на кабелната телевизия от телевизора.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете
    От merydit във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-11, 14:00
  2. помогнете
    От li4ko72 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-09, 18:38
  3. Помогнете!!
    От fitnesman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-08, 11:04
  4. Помогнете
    От july77 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-12-03, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе