Резултати от 1 до 10 от общо 10

избор на 20"LCD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1

    избор на 20"LCD телевизор


    трябва да купя такъв телевизор
    колебая се между тези два модела:
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09018534

    и

    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=4031

    Кой да избера? Има ли някой друг по-добър телевизор на тази цена?
    благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    Хвърли едно око и на ШАРП 20". Няма да се разочароваш. Големият Минус на всичкитв 20" е ГОЛЕМИЯТ им пикслел. Сравмемие със всички други по-големи от тях размери LCD TV.

  4. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #3

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    искам 20"LCD телевизор единствено защото няма място за СРТ.
    Така че ако качеството е колкото това на един обикновен телевизор ще е добре. Какво значи, че му е голям пиксела?
    Шарп по-добър ли е в това отношение?
    В момента имам един Филипс 4110 т.е. единият от посочените по-горе модели и се чудя дали да взема още един такъв или да купя нещо различно ... От филипса съм доволен, въпреки че е 25ms показва изненадващо добре. От тогава мина доста време и си помислих, че вече има други по добри модели на други марки . Някой може ли да сподели впечатления от другите 20" LCD телевизори?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #4

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    Преди 7 месеца си взех LG RZ-20LZ50 от Техномаркета. И аз се чудех м/у Филипса и една Тошиба, обаче като видях LG-то вече нямах колебания. Така че бих ти го препоръчал от личен опит.
    Успех!

    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09012778

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    4a4i, на работа имам 5 марки 20" LCD-та. и Точно ЛГ-то не бих казал, че е най-доброто. Защото е прекалено осветено. Все пак днеска ще им пусна и на 5-е еднакъв сигнал и ще ги сравня при нормалните настройки: Контратс 80, Яркост, цвят и рязкост на по 50.
    ccc под голям пиксел разбирам точно това както го четеш. Физическият им размер е огоромен, като на 42" плазма. И бих казал, че повечето дават поне като CRT. Само да спомена, че всяко LCD си иска и качественият сигнал инак постоянно ще се оплакваш от гадна картина.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #6

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    @LUDIA съгласен съм с теб по отношение на осветеността донякъде. При различните канали (говоря за сигнал от CATV), белия баланс е различен. Например при "Канал 1" по време на дневните мачове от световното, при ярко слънце бялото направо искри и се слива, което е много дразнещо, защото изчезват контури на отделни образи. В същото време обаче същата картина на "TV Bulgaria" е много по тъмна и открояваща се. Не знам дали се дължи на това, че единия сигнал е аналогов, а другия го свалят в цифров вид. Подобна е картината и при други канали от кабела. Интересно е че най-добра картинка вади на "Cartoon Network", не знам дали щото картинките са анимирани, но направо е удоволствие да гледаш анимация на LCD. Имам и цифров SAT-TV и трябва да ти кажа, че разликата между сигнала от него и кабеларката е огромна. Но така телевизора се превръща само в един обикновен (скъп) LCD монитор, което ми се струва неприемливо. Разбира се това е само началото, все пак LCD телевизори се произвеждат само от няколко години и повечето производители го правеха за престиж. LG официално спряха да произвеждат CRT-та от 01.11.2005 г. с което дадоха началото. Да се надяваме, че с развитието на OLED технологията нещата ще стават все по-добри!


    P.S. @LUDIA ще ти пиша Л.С. за избор между 2 модела 32" LCD. Искам твоето компетентно мнение като човек занимаващ се с това професионално.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    4a4i, винаги има огромна разлика в цветовете на анимациите и на нормалните филми или ТВ-я дори и на CRT. Не съм се интересувал защо, но поне според мен идва от самият начин на правене на анимацията. Рисуване и после заснимане, докато при ТВ-а имаш няколко пъти преобразуване на сигнала, различни филтри и т.н. Но можеи да греша не съм запознат.

  10. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #8

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    Филипса посочен по-горе от мен е спрян и заместен с модел ...4121. Разликата е че е 16мс а стария модел е 25мс.
    Не се съмнявам, че ще е добър, но цената му е прилична
    Действително LG беше налице когато избирах първият път телевизор, но ми се стори малко светла картината. Филипс имат някаква "система" при които тъмните участъци на картината стават черни и това се отразява много добре на изображението

    А може би съм пристрастен просто

    сега отивам към техномаркет и дано има нещо което си заслужава парите

    благодаря за отговорите

  11. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #9

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    нищо не избрах
    всички ми се струват на квадратчета!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #10

    Re: избор на 20"LCD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    нищо не избрах
    всички ми се струват на квадратчета!
    Ами добре ти се струва, и то така и ще бъде ако си купиш плосък телевизор и нямаш ултра качествен сигнал на телевизията и дории тогава май пак няма да получиш качеството което ти дава стандартен телевизор ...

    Както и да до гледам към днешна дата изгодната покупка все още е нормален телевизор с тръба от високия клас вместо ЛСД или плазма от ниския ... ако разбира се можеш да похарчиш 6 до 12000 лева за телевизор нещата малко се променят но дори и тогава факта че правиш неизгодна покупка не се променя ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на телевизор 40" или 42" - бюджет 750лв.
    От tesiv във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-10-14, 23:13
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  3. Последни съвети за избор на телевизор 40"-46"
    От PooLoVe във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-10, 19:42
  4. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41
  5. Избор на телевизор с "намален обем"???
    От yasoo във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-11-07, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе