Резултати от 1 до 15 от общо 15

особенност на телевизори...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #1

    особенност на телевизори...

    напосладък при много телевозори наблюдавам следниа ефект:
    когато като цяло изображението стане по-ярко яркоста намалява.
    т.е. ако изображението е предимно тъмно то тогава в тъмните участъци се виждат добре подробностите, а ако изображението е предимно светло тогава тъмните участъци се сливат в черно!
    това го виждам при няколко модела 14инчови телевизорчета!
    при един 21инчов пък е по-странно, там ако е ярко всичко си е идеално но ако се мине под някъкъв праг на яркост тогава контраста се надува прагово изжеднъж!? всъщнопст как става превключването не сам разбрал досега!?...
    дали е някакво клякане на захранването?
    най странното е че видях подобен ефект и на един голям, скъп и луксозен LCD телевозор!?
    та си мисля дали не го прават нарочно?
    мен лично много ме дразни...

    някой има ли идея?


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: особенност на телевизори...

    Това ми "намирисва" на AGC LEVEL от сервизното меню, ама нека спецовете да кажат....

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #3

    Re: особенност на телевизори...

    Повече електроника и филтри за корекция на картината в реално време, ПОВЕЧЕ ПРОБЛЕМИ !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #4

    Re: особенност на телевизори...

    добре, сигурно ли е че това е направено нарочно? и наистина ли може от сервизното меню да се изкючи?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: особенност на телевизори...

    Цитат Първоначално публикувано от CALL-151
    добре, сигурно ли е че това е направено нарочно? и наистина ли може от сервизното меню да се изкючи?
    Ще опитам по- подробно.. Кабеларките пускат силен сигнал в с цел към края на "клонката" да има що годе читаво приемане. Докато в телевизорчето имаш стандартни настройки на сигнала... за това те посъветвах да пипнеш AGC LEVEL в сервизното... Моля, пипай там ВНИМАТЕЛНО!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #6

    Re: особенност на телевизори...

    ВНИМАНИЕ !!!
    Моля не пипайте нищо!!! Обарнете се към сервиза на марката!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #7

    Re: особенност на телевизори...

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    ВНИМАНИЕ !!!
    Моля не пипайте нищо!!! Обарнете се към сервиза на марката!!!
    Браво! Точно така!
    към модераторите: Тази велика истина може да се прикачи към всички теми в раздел "Битова техника", темите да се заключат и раздела да се затрие... angel

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #8

    Re: особенност на телевизори...

    ako mu znaeh kak se vliza v serviznia mu rejim da sam go razbazikal otdavna!
    ot druga strana ako za takova nesto go zanesa v serviz (sled akto sam go maknal na race i posle s taxi) ste me izritat momentalno!...
    nali tova kazvam ce mnogo televizori imat takava osobennost...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: особенност на телевизори...

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Ще опитам по- подробно.. Кабеларките пускат силен сигнал в с цел към края на "клонката" да има що годе читаво приемане.
    .......
    Това не е точно! Отклоненията в субмагистралата към абонатите се правят с така наречените tap-off кутии и затихването се изчислява така, че сигнала измерен на входа на TV приемника да е в границите 65-75dB/uV. Стандартните затихвания са: -24, -20, -16, -12, -10, -9, -8, -6, -4. Така че и 100dB/uV да пусна в субмагистралата (което много рядко се случва) пак мога да го вкарам в рамките на нормалното.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: особенност на телевизори...

    Да, но дали го правят? При мен на етажите си слагат стандартни сплитери (-5db), връзките са отвратителни (на едно място си имаше връзка с усукване и оматаване с изолирбанд )... Не съм мерил естествено силата на сигнала горе и долу, ама не бих се изненадал, ако близо до активното устройство сигнала е над нивото, а далеч от него- малко под...За съжаление на много места изпълнението е подобно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #11

    Re: особенност на телевизори...

    добре де, все ми се струва че нивото на сигнала няма общо с такова поведение на картината!
    все пак степента на амплитудна модулациа би требжало да си е една и саста, стандартна...
    да не говорим че и при слаб сигнал от антената всичко си е същото, а пък LCD телевизора приема от сателитен приемник!

    аз просто питам длаи някой е наблюдавал подобни ефекти, защото аз за кратко време го видях на няколко различни телевизора!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #12

    Re: особенност на телевизори...

    Значи не е от сигнала...

    Идея втора: иди на очен лекар! (предполагам носиш на майтап! Моля не се засягай...)

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #13

    Re: особенност на телевизори...

    ОМРЪЗНА МИ ДА ГО ПОВТАРЯМ !!!
    Проблема не е в клиента а във вносителите, дистрибуторите и сервизната мрежа. Говорим за последните 6-7 години. Какво очаквате от НЕОФИЦИАЛНО редовно вкарвани в страната 3-то и 4-то качество БОКЛУЦИ!!! ВНИМАНИЕ!!! На това му се казва НЕДОКАЗУЕМА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНОСТ !

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: особенност на телевизори...

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    ОМРЪЗНА МИ ДА ГО ПОВТАРЯМ !!!
    Проблема не е в клиента а във вносителите, дистрибуторите и сервизната мрежа. Говорим за последните 6-7 години. Какво очаквате от НЕОФИЦИАЛНО редовно вкарвани в страната 3-то и 4-то качество БОКЛУЦИ!!! ВНИМАНИЕ!!! На това му се казва НЕДОКАЗУЕМА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНОСТ !
    Това, че го повтаряш не го прави истина. Дай факти, а не голи приказки. Внася се и качествена техника, затова има и различни ценови групи. А и това, което е в ниския ценови клас не винаги е боклук. Не може така да се обобщава "на ангро"! Просто всеки като купува, трябва да си отваря очите.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #15

    Re: особенност на телевизори...

    То moderator_s е много последователен в мненията си! По горе пише:


    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    ВНИМАНИЕ !!!
    Моля не пипайте нищо!!! Обарнете се към сервиза на марката!!!
    а http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg199436 пише:
    red_max - прав си!!!
    Мамата си джаса в нашите сервизи. Пълно е с идиоти които си вярват, че са телевизионни техници, а в същност са само едни комплексари, които вместо да си вършат работата и помагат на хората с проблеми обърна ли се за помощ към тях ...... само ФИЛОСОФСТВАТ!


    Майтап ..
    edit: moderator_s ти ли си изтри по- горния пост? Добре е, че си се поосъзнал и друг път моля, мисли преди да пишеш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. Телевизори DSM???
    От dimex във форум Други телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-02-13, 15:23
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе