Резултати от 1 до 5 от общо 5

искам разяснение на резолюциите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1

    искам разяснение на резолюциите

    Искам някой да ми обясни следното как на плазма, която поодържа резолюция 1024х720 се гледат HDTV филми с резолюция 1920х1080. Знам че това е стандарт 1080i, който се поддържа от телевизора, но как става.

  2.  
     
  3. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #2

    Re: искам разяснение на резолюциите

    Естествено, че с интерполация, т.е. променя се резолюцията на оригиналната картина. Всъщност 1080i е интерлейст режим - два полукадъра, единият в четните редове, а другият - в нечетните. Обикновено тези монитори свиват хоризонтално картината до 1024, а всеки полукадър го разпъват от 540 (половината на 1080 ) до 720 и показват 50 или 60 кадъра в секунда (от оригиналните 25 или 30). При всички плазми, обаче, съществува проблема с достатъчно доброто показване на всичко, което е различно от кратните на 60 Hz режими. Т.е. ако се гледа нещо, което е 25 или 50 кадъра в секунда, малко насича.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: искам разяснение на резолюциите

    kamenf, по точно е да се каже, че downscale-ва сигнала, инатерполирането е когатo се увеличава от малка на голяма резолюция или още upscale.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: искам разяснение на резолюциите

    И аз така предположих, но исках да знам дали при тази операция има някакви проблеми, защото точно за HD филми искам да го ползвам. Иначе моя CRT TV си е перфектен за обикновени двд-та тв.

  6. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #5

    Re: искам разяснение на резолюциите

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    kamenf, по точно е да се каже, че downscale-ва сигнала, инатерполирането е когатo се увеличава от малка на голяма резолюция или още upscale.
    Без вманиачаване, но да бъдем все пак топчни - интерполация е винаги, когато се "измислят" междинни точки, а това се случва и при upscaling и при downscaling. За да си го представиш - просто се опитай от пет точки да направиш четири - някой от тях просто ще се окажат между оригиналните.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    И аз така предположих, но исках да знам дали при тази операция има някакви проблеми, защото точно за HD филми искам да го ползвам. Иначе моя CRT TV си е перфектен за обикновени двд-та тв.
    Естествено, че щом нещо се променя от оригинала, дори теоритично ще се влошава - но повечето хора просто няма да забележат разликата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за разяснение - режим обезвлажняване
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-06-12, 07:08
  2. Haier HSU-22HV03/R2(DB) - разяснение на дистанционното
    От kkarakashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 6
    Последно: 01-01-10, 16:21
  3. Отговори: 9
    Последно: 12-12-08, 13:14
  4. Искам транслатор!
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-04, 03:01
  5. Отговори: 3
    Последно: 31-03-03, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе